Recept na zavaření červené řepy (aby nezkvasila)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
6.8.2014 16:31

ono je lepší dělat menší skleničky v dávce "po otevření spotřebovat", protože řepa rychle ztrácí správnou chuť a není to jako u okurek, kdy i po měsíci jsou ponořené v láku dobré. Používám skleničky 200 ml (jako na dětskou výživu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
            
romca77 - (34) - 133.104 (?), 7.8.2014 9:53

Děkuji všem za rady, vyzkouším. Můžu se jen zeptat, jak dlouho zavařovat ty menší skleničky 200ml. A jak moc tu řepu uvařit? Má být na zkus? A poslední otázka je na hosta, tou chemií myslíte konkrétně co? Chci zto přírodně, ale pár skleniček bych zkusila případně i "chemicky". Díky a zavařování zdar :o))) A ješte se zeptám zavařujete kečup z rajčat? Nebo naléváte jen horký?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 7.8.2014 10:33

Docela mě ta diskuze překvapila. Zavařujeme do láku 0,75 l vody 0,25 l octa (8%), 100g cukru, 20 g soli. Do každé skleničky 3-5 (u skleničky 0,75 l 8) fenyklů, popř. kousek křenu. Vařím tak, aby šla stáhnout slupka, řepa bývá uvařená tak, že se dá protlačit přes krájítko na brambory do salátu. Do skleniček, volně, zalít horkým lákem, zavřít. Při teplotě 80°C zhruba 20 min. Tak děláme i velké sklenice, zavařujeme v horkovzdušné troubě. Pokud jen sterilujete řepa v tom láku trochu stuhne, pokud nedáváte pozor a "zaváříte", může i v tom láku ještě změknout.  Část řepy - opatrně odkroucený chrást, ponechaný kořínek uložíme ve sklepě a děláme salát. Najemno nastrouhaná řepa a jablka (1-2:1), cibule, popř kyselá okurka, jemně přisolit, ochutit do kysela či sladkokysela, možno přidat majonézu.  Pokud přidáváte "pomůcku k zavařování" nemusíte kečup zavařovat. Do řepy a okurek jsme to nikdy nedávali.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.61 (?), 7.8.2014 12:16

Řepa je vařená, když krz ní protlačíte špejli. Přelít studenou vodou a jde krásně sloupnout. 

Přípravek na zavařování je kyselina sorbová od Oetkera, která stojí dvojnásobek než pytlík s nápisem kyselina sorbová.  Kejki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romca77 - (34) - 138.239 (?), 7.8.2014 14:46

O té kyselině sorbové jsem slyšla, ale nikde jsem nenašla kolik se tam toho má na jaké množství dávat. A ta Neotker se asi kupuje v drogerii, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.8.2014 15:16

Druhou "chenickou" možností je použití přípravku DeKo s obsahem kyseliny benzoové na přípravu nálevu.

Finta jak použít půlku balení DrOetker je ta, že veškerý obsah sesypeme k delšímu okraji sáčku. Ten sáček pak přeložíme podle kolmice vedené k tomuto okraji a jednotlivé 1/2 poklepem přesypeme ke kratším okrajům sáčku. Přestřižením získáme dvě dostatečně přesné 1/2 přípravku na menší množství zeleniny/ovoce... (např pro ošetření 2 l sirupu z 1 kg malin). Šikovní dokáží utrhnout růžek a vysapat jen 1/2 z toho přehnutého sáčku. Nejšikovnější dokáží oddělit 1/4 tj. 1,25 g přípravku na konzervování (0,25g kys.sorbové a 1g laktózy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 7.8.2014 15:29

Jmenuje se to Pomůcka ke konzervování Dr. Oetker. Mají ji všude, kde prodávají suroviny a potřeby na zavařování. Jeden sáček je na cca 4 kg hotového produktu. Používám ji do kečupu. Je chuťově neutrální a celkem bezpečná. Nepůsobí na bakterie (mléčného kvašení). Běžně se jí konzervuje vše možné (trvanlivé pečivo, šťávy, zavařeniny, nápoje, kysané zelí, saláty, kosmetika, léčiva...). Používá se i jako draselná sůl (sorban draselný).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romca77 - (34) - 230.52 (?), 8.8.2014 10:42

Kuky kečup mi tuky tuky loni nezkazil, ale kdybych to tam chtěla přece jen dát, v jaké fázi to do toho kečupu dáváte. Já mám recept s přídavkem octu. Jinak prý ho stačí lít zahorka, ale já pro jisotu ještě 20 minut na 80 zavařuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romca77 - (34) - 230.52 (?), 8.8.2014 10:44

JInak tahle 2g mi připadá praktičtější, že je jí méně. U té zeleniny je myšleno asi na množství láku, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.8.2014 22:51

Myslím, že digitální gramová váha není až tak drahá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika