Omáčka na špagety



Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?)
11.8.2017 13:45
Wertova omáčka na špagety (poměry surovin nejsou pevně dané, lze upravovat jak každému chutná) 5 kilo rajčat vyzrálých 3-5 velkých cibulí pokrájet nahrubo 1-2 feferonky na nudličky 250g kořenové zeleniny (m+c+p nastrouhat nahrubo) 10 stroužků česneku pokrájet 1-2 červené kapie na nudličky 1,5 kila hokaida (jen tvrdá dužina i s kůrou) Oregano dle chuti A velkou hrst čerstvé bazalky různých druhů Sůl (dávám 6 čajových lžiček) Cukr (dávám 7 lžic) Trochu oleje Na oleji cibulku do zlatava, pak přidat nastrouhanou zeleninu a společně zasmahnout, když už to podezřele hnědne, tak přidat rajčata bez vody / pokrájená a přes cedník pomačkaná a sceděná voda z nich vedle do hrnce a do ní pokrájenou dýni a uvařit ji do měkka a pak ve šťávě rozmixovat/. Do rajčat se zelinou přidat feferonky a ostatní ingredience a vařit. Jak bude dýně měkká, tak rozmixovat a vlít do základu. Nádherně hmotu zahustí. Pěkně povařit a ke konci přidat pokrájenou bazalku. Horké plnit do malých skleniček a tak odhadem 20-30 minut sterilovat při 80-90°C. Pro líné masožravce lze kilo mletého dát rovnou na zlatou cibuli a pokračovat v postupu, pro masožravce, kteří chtějí čerstvé mleté tak ho osmahnou na pánvi před jídlem a skleničku omáčky na něj pak vyklopí a společně povaří. [ Reagovat ] [ Zpět ]

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.79 (?), 11.8.2017 13:45, zobrazeno: 6566x
Wertova omáčka na špagety (poměry surovin nejsou pevně dané, lze upravovat jak každému chutná) 5 kilo rajčat vyzrálých 3-5 velkých cibulí pokrájet nahrubo 1-2 feferonky na nudličky 250g kořenové zeleniny (m+c+p nastrouhat nahrubo) 10 stroužků česneku pokrájet 1-2 červené kapie na nudličky 1,5 kila hokaida (jen tvrdá dužina i s kůrou) Oregano dle chuti A velkou hrst čerstvé bazalky různých druhů Sůl (dávám 6 čajových lžiček) Cukr (dávám 7 lžic) Trochu oleje Na oleji cibulku do zlatava, pak přidat nastrouhanou zeleninu a společně zasmahnout, když už to podezřele hnědne, tak přidat rajčata bez vody / pokrájená a přes cedník pomačkaná a sceděná voda z nich vedle do hrnce a do ní pokrájenou dýni a uvařit ji do měkka a pak ve šťávě rozmixovat/. Do rajčat se zelinou přidat feferonky a ostatní ingredience a vařit. Jak bude dýně měkká, tak rozmixovat a vlít do základu. Nádherně hmotu zahustí. Pěkně povařit a ke konci přidat pokrájenou bazalku. Horké plnit do malých skleniček a tak odhadem 20-30 minut sterilovat při 80-90°C. Pro líné masožravce lze kilo mletého dát rovnou na zlatou cibuli a pokračovat v postupu, pro masožravce, kteří chtějí čerstvé mleté tak ho osmahnou na pánvi před jídlem a skleničku omáčky na něj pak vyklopí a společně povaří. [ Reagovat ] [ Zpět ]

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2017 14:27

Určitě to bude dobré. Já ale nerad steriluju zeleninu s přidaným olejem. Sedm kilo omáčky se nesní za dva měsíce a tuk - i sterilní - v agresivním prostředí pomalu žlukne. Proto se snažím sterilovat zeleninu jen se solí, cukrem, příp. octem. Olej, příp. cibuli není třeba konzervovat, jsou jsou k dispozici celý rok čerstvé. Taky bazalku a jiné bylinky bych přidával až do pokrmu podle aktuální chuti.
   Pokud čekáte velkou návštěvu a každého chcete podarovat skleničkou, pak je to supr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.17 (?), 11.8.2017 16:12

Také mám momentálně velký přebytek rajčat a tak se snažím je nějak využít. Zaujal mne recept na omáčku pečenou v troubě. Shodou okolností koupil syn cca před měsícem za směšnou cenu (jen cca 10% původní ceny) takový pečící hrnec podobný Remosce (jen ohřev je spodní). A tak jsem se stal jeho největším uživatelem Peču omáčky jak s cibulí, česnekem, pálivými papričkami a také s mrkví, pokud ji mám. Protože je těch rajčat moc, tak teď jen rajčata oloupu, nahrubo nakrájím, do hrnce naliji trochu oleje a vysypu na to nakrájená rajčata. Peču 30-45 minut, podle toho, jak chci tu omáčku mít husou. Dochutím jen solí, případně trochou cukru.. Nakonec to rozmixuji, naliji do sklenic a bbudu sterilovat (až budu mít těch sem 0,7 l sklenic, na který je můj zavařovací hrnec zvyklý. Jen k těm fotkám: nakrájená rajčata 2 kg, upečená omáčka 1,15 kg, čas pečení je atrný z fotek.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 11.8.2017 16:19

Zapomněl jsem se přihlásit, abych mohl dát více fotek.

           Vladimír

Oloupaná rajčata- 2 kg
Oloupaná rajčata- 2 kg
Nakrájená rajčata
Nakrájená rajčata
Omáčka
Omáčka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.254 (?), 11.8.2017 23:25

Já osobně dělám takovou univerzální " polpu" na těstoviny a pizzu podle receptu (mnou trochu upraveného) Itala v kuchyni.

Na olivovém oleji orestuji cibuli do zlata, přidám nahrubo nakrájená rajčata, sůl, pepř a bazalku a vařím, až se to trochu zredukuje. Potom to vezmu natvrdo tyčovým mixérem (omáčka hodně zesvětlá, ale tomu předejdu přidáním červené řepy- stačí tak půlka bulvy na 10 litrů) a zase zredukuju. Potom to dám do zavařovaček a sterilizuju. A to je všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jakub15 - (7) - 68.179 (?), 30.8.2017 11:11

Recept na omáčku určitě vyzkouším. Nikdy by mě nenapadlo přidat do omáčky z rajčat také dýni. Zní to velice dobře :-) Děkuji za tip. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika