Založení trávníku



host - 178.195 (?)
9.3.2010 8:53

dobrý den. mám v plánu letos nasadit drávník. Mám od podzimu zaoráno, tak to chci pohrabat a chtěla jsem to postříkat dominátorem nez budu set trávu, ale nevím jestli to není zbyteční kdyz ted tam ještě plevel není. A za jak dlouho se muže set tráva nebo i sadit zelenina když se to postříká? děkuji Romana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 49.179 (?), 8.11.2009 9:51

To fakt ještě nikdo neřešil jak zalévat místa se špatnou dostupností resp.  dostřikem? Hubicema na hadicích to asi nebude.. nevím, myslím že dostřik bude asi všech zhruba stejný těch 6m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 8.11.2009 21:46

Coulovou hadicí dostříknu přes zahrádku š.10m až k sousedům, 3/4coulovou se stejnou koncovkou tak 8m... Jinak si lidi na trávu dávají rozprašovače...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.232 (?), 25.3.2010 20:14

Dobrý deň. Prosím Vás môžem už vysiaťna novo trávnik? Poloha je južné Slovensko. Už nemrzne ani v noci a cez deň okolo 15 stupňov a cez výkend hlásia dažde. Poradte. Veľmi pekne ďakujem. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 25.3.2010 20:29

Na výsev travního osiva je skvělý čas. Travní osivo nemůže zmrznout, to by kolem nás žádná tráva nerostla. Pokud to zvládnete před deštěm, budete mít dobře nastartováno. Osivo nezahrabávat, nebo jen nepatrně. Trávy klíčí na světle. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.179 (?), 22.4.2010 15:59
Chci se zeptat zkušených, lze to s množstvím osiva přehnat s negativním dopadem??? A kdy po prvním výsevu můžu použít Travin? A kolik? každej někdy začínáme :-) a já vůbec poprvé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.195 (?), 9.3.2010 8:53

dobrý den. mám v plánu letos nasadit drávník. Mám od podzimu zaoráno, tak to chci pohrabat a chtěla jsem to postříkat dominátorem nez budu set trávu, ale nevím jestli to není zbyteční kdyz ted tam ještě plevel není. A za jak dlouho se muže set tráva nebo i sadit zelenina když se to postříká? děkuji Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.200 (?), 11.3.2010 8:39

Dominátor je listový herbicid-zjednodušeně řešeno účinkuje tím lépe čím má plevel větší plochu listů. Dokud plevel vůbec nenarostl je úplně zbytečné to postřikovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.195 (?), 11.3.2010 9:27

Děkuji to jsem si myslela. tak teď nevím jestli je lepší nechat plevel a trávu narůst, pak posříkat a teprve sadit nový trávník a nebo teda zrovna nasadit nový, ale abych to zas neměla plné plevele. Děkuji za odpověď Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LordMirdas - (28) - 22.142 (?), 21.3.2010 20:11

Dobry den i ja bych chtel letos na zahrade nejaky ten travnicek. Momentalne je moje zahrada tak jak ji vidite na obrazku a chci se zeptat : chtel bych zkusit na tento povrch pouzit metodu obnova travniku bez ryti tak jak sem videl nekde na strankach wolfgarten. Akorat bych celou zahradu kompletne postrikal roundapem pote bych ji poradne krizem krazem pojezdil vertikutatorem na nejvetsi hloubku pak bych po zahrade rozhrabal 3-5 cm zeminy do ni bych zasel pak zase pohazel lehce zeminou a hotovo:). Jsem blazen nebo by mi to mohlo vyjit? Mam obavu jestli se ta nova zemina kterou na puvodni povrch navezu spoji dohromady s tou starou 10 let bezne uzivanoua a hlavne jestli nova trava ma sanci prorust z nove zeminy skrz tu starou. Nechci celou zahradu roslehat rotovatorem a pak cekat nez si to vsecko sedne atd. i kdyz samozrejme vsude ctu ze je to nejlepsi, ale je to nezbytne nutne? Zalevani bude komplet automaticke takze zalivka bude prvotridni. Dik za radu:)

mirkova zahrada
mirkova zahrada
mirkova zahrada 2
mirkova zahrada 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 21.3.2010 20:18

To jestli jste blázen si musíte zodpovědět sám, ale nechápu proč chcete trávník zlikvidovat a vysít znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika