Únik vody z jezírka



host - 212.18 (?)
14.3.2011 17:58

Dobrý den.

Tak jsem si doposud myslel, že únik vody z jezírka je přirozený -odpařováním.Je teplo a začalo se filtrovat.Všimnul jsem si, že mi za jeden den ubylo cca 5 cm vody z cca 50m3 a 56 m2 velkého jezírka.Dokud se nefiltrovalo, únik byl za celou zimu asi jen 5 cm.Dle vašich příspěvků to může ale být způsobeno netěsností ve spojích hadic s filtry nebo malá dírka v hadicích.Může mi, prosím,někdo potvrdit nebo vyvrátit, že z malé netěsnosti může za den uniknout asi 2,5m3 vody?Zdá se mně to moc, ale asi to tak bude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.4.2010 9:56

Pokus s moukou je opravdu babská rada, ale osobně neznám nikoho, komu by se tak povedlo otvor najít. Nechte haldinu dojít do té výšky, že už dále klesat nebude, klkněte ji k jezírkua běžte dlaní po haldině po folii, v pásu +- 10cm kolem výšky haldiny. Otvor najdete.
Nedjříve se ale opravdu ujistětě, jestli problém není v hadicích, volněné zátce filtru, geotextilí vedoucí přes břeh jezírka atd.  - je to nejčastější :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lucka1975 - (2) - 204.123 (?), 19.4.2010 21:42

Díky za radu.Jsem na pochybách jestli voda ještě uniká, nebo se již jen vypařuje.Kolik tak vody asi za den normálně ubyde?Z jezírka bude zychvíly jen louže a nic.Je opravdu jen jen folie a kameny, ani rostliny tam ještě nemám.Díky za pomoc.Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.171 (?), 10.6.2010 21:46
Chtěl bych reagovat na předchozí příspěvek, protože mi také uniká voda.Chtěl bych se zeptat kolik vody se tak vypaří za den, když je venku přes 30 stupňů.Díky za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 11.6.2010 8:10

Na internetu je jakasi kalkulačka odparu vody z hladiny pro bazeny - u jezirka je to dalkeo slozitejsi protoze - je tam daleko vetsi (a neodhadnutelny) povrch pro odpařovani.

Ta kalkulačka pro bazen 10m2 - teplota vody 27, vzduchu 30, vlhkost 65% dava cca 15l/24hod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.18 (?), 14.3.2011 17:58

Dobrý den.

Tak jsem si doposud myslel, že únik vody z jezírka je přirozený -odpařováním.Je teplo a začalo se filtrovat.Všimnul jsem si, že mi za jeden den ubylo cca 5 cm vody z cca 50m3 a 56 m2 velkého jezírka.Dokud se nefiltrovalo, únik byl za celou zimu asi jen 5 cm.Dle vašich příspěvků to může ale být způsobeno netěsností ve spojích hadic s filtry nebo malá dírka v hadicích.Může mi, prosím,někdo potvrdit nebo vyvrátit, že z malé netěsnosti může za den uniknout asi 2,5m3 vody?Zdá se mně to moc, ale asi to tak bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 14.3.2011 18:47

kde sa da a mato vyznam treba pomoct s teflonovou paskou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.3.2011 14:45

Ano, zmíněných 2,5m3 může uniknout ze špatně dotažené hadice, špatného těsnění atd.  Pokud se Vám ztrácí voda, je kontrola spojek a koncovek vždy to první, co by jste měl udělat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.98 (?), 27.7.2012 1:14

To asi nepůjde, když mám všude na folii kameny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 20.4.2011 19:26
Dovolím si vložit sem svůj dotaz. Je možné vyložit jezírko fólií tak, aby hladina byla dlouhodobě na úrovni horního okraje břehu? Udělal jsem si jezírko sám a musím uznat, že teď nemám komu vynadat, když nejsem 100% spokojený... ;) Ne vážně, z funkčního hlediska je dokonalé, ale k úplné spokojenosti mi chybí, že hladina je o 10-15 cm níže, než jsem si představoval. Koumám, čím by to mohlo být způsobeno. Díra ve fólii je jistě vždycky možná, ale připadá mi velmi nepravděpodobná (zacházel jsem s fólií jako s nemluvnětem a vše je vypolstrované jako ve cvokhausu). Napadla mě jedna věc. U schodů mi při rovnání fólie vyšel na obě strany velký kus nevyužité fólie, která pokrývá i pochozí část břehu a (protože je jezírko v mírném svahu), přesahuje přes okraj břehu dolů až pod úroveň hladiny. Bylo mi líto tu fólii ořezávat a tak jsem ji tam nechal. Pro lepší představu přikládám nákres průřezu břehem. A konečně můj dotaz: není možné, že přehyb fólie vycházející z jezírka až na břeh funguje jako kapilára a tahá vodu ven?
Průřez břehem
Průřez břehem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.247 (?), 20.4.2011 20:58
No jezirkova folie jako kapilara fungovat nebude. Ovsem letos je enormni sucho a ja jsem s jezirkem na stavu jako v nejparnejsim lete :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika