Sterbinovy filtr



Čert - (21) - 37.240 (?)
24.5.2020 14:40

Dobrý den.Mám jezírko cca 18-20 kubíku. Plánuji dělanou komorovou filtraci 3 kubíky. Když bych použil štěrbinový filtr... není zbytečné dávat do první komory kartáče? Jaké by jste doporučili složení filtračních médií do komor. Je vůbec potreba šterbinový filtr? Dekuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
aleskoi - (49) - 111.236 (?), 22.6.2014 14:58

Dobrý den všem, tak jsem vše zapojil a dal dohromady nápady s tohoto fóra a musím konstatovat že jsem velice spokojen. Pořídil jsem čerpadla, UVC lampu a filtraci z německa kde to bylo za třetinovou cenu, udělal jsem prototyp štěrbinového filtru a výsledek je dokonalý a dle mých představ. Voda je krásně čistá, štěrbiňák čistím každý den i když by stačilo klidně i jednou za tři dny, a filtraci asi jednou za měsíc, podle počasí. K dokonalosti mi chybí už jen skimer ale zase nekradu a vše postupně, úpravy kolem jezírka samozdrejmě taky jsou potřeba ale jak už jsem psal všechno až budou zase penízky :-). PS: jezírko mám 5x4 metry a 16 m3, 12 koi - 2 jesetery, 2 amury a 2 línky








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 3.2.2015 9:23

dobry den, mel bych dotaz, mam doma delany sterbinak a mam s nim takovej problem, po cca 15 hodinach zacina voda stekat po situ a ne skrz nej, vyberu sito a ze spoda toho sita je vrstvicka takovyho jemnyho slemu, nevim jestli to je vlivem spatnyho sklonu sita nebo se jedna o nejakou rasu, sterbinak je z prepravek a jinak funguje dobre jen to sito musim jednou denne prostrikat vodou a vycistit, nevim prave jestli se jedna o nejakej narust naky rasy, sterbinak ma viko tak moc svetla tam neni jen co prosvita skrz steny prepravek, nebo se jedna o spatnej sklon, prikladam foto pro predstavu jen nemam teda fotku toho jak to steka po tom situ


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.236 (?), 6.2.2015 19:48

Máte síto prohnuté nebo rovné??? Jestli máte rovné tak prohnout a je po problému. Mám podobný výrobek a bez potíží, prohnuté síto 300 micronů. Krásný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.93 (?), 18.2.2015 15:48

Dobrý den, už dlouho vymejšlim co použít na štěrbiňák a skončil jsem taky u přepravek... Mohu se zeptat čím je máte slepené resp spojené? Mám toho lepšího mamuta(tmavší tuba) a přemýšlím nad tím jestli to bude držet... Mám s ním poslepováno a pospojováno téměř vše a už mi to jede rok v kuse i v mrazech bez jediného průsaku apod tak myslím že by mohlo... Děkuji, VW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 18.2.2015 17:06

Ja rozmyslam nad prepravkovym sitom na mechanicku filtraciu tiez, ale z lacnejsich materialov. Na sebe poukladane prepravky by boli vystlane tkaninou, polyesterovou alebo nylonovou. Su dostat, daju sa prat a su lacnejsie. Mozno ich menit.  Do spravneho tvaru by sa to dalo zlepit lepiacou pistolou, aby pekne v prepravke sedeli. Najjemnejsie sito - spodna prepravka by bola s 150 mikronovym sitom, nad nou 300 mikronov a nad tym sietka na hmyz smiley, s mm dierami, na hrubu spinu.

Vsetko by to bolo v nejakej nadobe a slo gravitacne do biofiltracie - pekne cistucke.

Alebo si placnem po vrecku a kupim si hotovu vec na nemeckom amazone za 200 EUR.

Myslim si, ze ak by boli sietky zlepene do spravneho tvaru a natiahnute na prepravkach, tak by to drzalo dobre a nebolo by potrebne to trvalo fixovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.186 (?), 19.2.2015 9:51
mam je slepene obycejnym silikonem a stazene jeste sroubkama po obvodu, ten silikon je v podstate tesneni, za cely rok s tim nebyl problem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Čert - (21) - 37.240 (?), 24.5.2020 14:40

Dobrý den.Mám jezírko cca 18-20 kubíku. Plánuji dělanou komorovou filtraci 3 kubíky. Když bych použil štěrbinový filtr... není zbytečné dávat do první komory kartáče? Jaké by jste doporučili složení filtračních médií do komor. Je vůbec potreba šterbinový filtr? Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 30.5.2020 18:05

Pokud budete mít před komorami štěrbinový filtr, je použití kartáčů za mne trochu zbytečné.  Kartáče se používaly (a někde stále používají) jako takový jednoduchý typ mechanické předfiltrace - a tu Vám nahradí síto.
Většinou pak objem který by v komoře filtru kartáče zaujímaly dokážete naplnit nějakým jiným filtračním mediem, které Vám tam udělá lepší službu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Čert - (21) - 107.246 (?), 8.3.2015 21:40

Také budu vyrábět štěrbinový filtr "samodomo" 40x40x50, nerez 300 mikronové síto. Napadlo mě dát pod to síto bio kuličky - nosiče biomasy  (mám koupené 40mm). Moc se je tam nedá - asi 100ks což je zhruba 6l. Mají docela velkou plochu pro usazení čistících bakterií a každá filtrační plocha dobrá.  Padající prokysličená voda by kukičky otáčela a tím by odpadlo vzduchování. Nějaké pro a proti?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 9.3.2015 18:11

Ak ma byt v nadobe pod sitom len voda, tak s gulickami sa nic nepokazi. Mozno tam porastu aj nejake bakterie. Lepsie by bolo tam strcit aj nejake tie molitany, ked je tych guliciek len par litrov.... a obcas preprat. Molitany by boli len na bio filtraciu, kedze predpokladam, ze sito to skoro dokonale vycisti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika