Sterbinovy filtr



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 234.42 (?) 
14.4.2013 19:07

to foto je Vaše??

stejnou fotku má Banat (jezírka) na svém e-schopu u náhradního síta...

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 154.88 (?), 17.4.2013 12:27

Děkuji za upozornění, ano foto je mé. Při loňském testu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr12 - (5) - 164.73 (?), 15.7.2013 11:59

Zdravím všechny příznivce jezírek. Protože ho taky budujeme, tak přidávám pár postřehů.Koupací jezírko obsah cca 35 m3. Filtrace dom.výroby -  zatím bez UV lampy, ale tento týden to musíme vyřešit - zelená voda. Ohledně štěrbin.filtru  - máme zatím prototyp na zkoušku - a funguje.dávám k nahlédnutí dvě fotky.Nerezový filtr můžu zajistit dle požadovaných rozměrů.. cena cca 0,5 kč na cm 2 - při rozměru cca 35 x 55 cm - cena 960 kč??? Materiál nerez 1.4301 oko 0,3 x 0,3 mm

Filtr 2
Filtr 2
Filtr 1
Filtr 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
aleskoi - (49) - 111.65 (?), 15.7.2013 19:00

Dobrý den, chtěl bych se zeptat z jakého materiálu (veci) máte udělanou tu přepážku? Krabice budou asi dvě bedny na maso na sobě pokud se nemýlím. Čím jste je slepil? Dnes jsem dělal také prototyp a funguje perfektně. Chtěl bych to samodomo dotáhnout do finální podoby a pořád mi chybí ta inspiracesmiley přidávám fotečky ale moc se nepohoršete, chtěl jsem jenom vyskoušet zda to funguje laugh





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr12 - (5) - 164.73 (?), 17.7.2013 7:20

OK.Já jsemto taky dělal na zkoušku. Bedny jsouklasika průmyslové.Přepážku mám z extrud.polystyrenu šedé barvy - to tam trochu zkresluje.Jinak tam mám nahoře- jak je přepad -kousek poplastovaného plechu.Zjistil jsem, že pokud ta voda padá z výšky na sito, tak to moc nefunguje. proto ten červený plast (chránička nebo označení el. kabelů v zemině) ten je tam proto, aby ta voda nabíhala na sito stejnoměrně - potom to funguje.

Ještě přikládám pár fotek - pod sitem mám ještě filtrační tkaninu.  Pokud čistím jezírko a kalím vodu, tak jsem dal na sito ještě jednu tkaninu, která zychytává úplně vše - ale třeba po 2 hodinách je úplně špinavá, zelená a musí se vyměnit vyprat...

Filtr
Filtr
Filtr 2
Filtr 2
Filtr 3
Filtr 3
Filtr 3
Filtr 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.65 (?), 19.7.2013 7:44

Tak včera jsem dodělal stěrbiňák do finální podoby i s padající vodou na síto a ejhle ono to přestalo fungovat. Dokut jsem měl jen trubku přímo na síto tak to za den zaplnilo odkaliště nečistotou, žel bohu s padající vodou na široko to zašpinilo pouze síto a v odkališti jen zelená voda. Poraďte co jsem udělal špatně??? špatný náklon síta, nebo moc vysoký dopad na síto? Voda mi padá na síto asi z 20 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.65 (?), 19.7.2013 7:59

Tak už jsem to asi našel, po podrobném proskoumání komerčních filtrů je asi závada ve výšce dopadu. Tak znovu a lépe laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.7.2013 8:47

Ve výšce dopadu, a také úhlu dopadu vody. Voda by měla na síto dopadat takovým způsobem, aby "hrnula" nečistoty před sebou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr12 - (5) - 164.73 (?), 26.7.2013 9:56

To je i můj názor - odzkoušený systémem pokus/omyl. Ta voda nesmí padat shora z výšky. Na originál.štěrbinovém filtru vždy přetéká hranu "něčeho" - tak jako voda na jezu.... Potom to funguje a zůstává nečistota na sítu.Ještě jsem vyzkoušel, že pokud mám vodu v jezírku čistou a mám jenom sedlý kal na dně, tak v nerezovém sítu skoro nic nemám - proto jsem tam přidal ještě další filtrační materiál, který čistí vodu  -  pokud se zašpiní  (třeba 2x za den ho prostříkám hadicí a mám klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.58 (?), 7.8.2013 18:50
Dobrý deň, môžem niekoho poprosiť o približne rozmeri filtra na gravitacne zapojenie? Prívod pôjde cez 110mm a vonku cerpadlom cca 10000 l/h. Viete niekto ako by mal vyzerať ten bezpečnostný výtok ak sa čerpadlo vypne? Keďže filter bude zakopaný na v úrovni hladiny, nejak si neviem predstaviť ako ta voda vytecie naspäť do jazierka. Ďakujem. Tomáš (nováčik domokutil) :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika