Sterbinovy filtr



aleskoi - (49) - 111.236 (?)
22.6.2014 14:58

Dobrý den všem, tak jsem vše zapojil a dal dohromady nápady s tohoto fóra a musím konstatovat že jsem velice spokojen. Pořídil jsem čerpadla, UVC lampu a filtraci z německa kde to bylo za třetinovou cenu, udělal jsem prototyp štěrbinového filtru a výsledek je dokonalý a dle mých představ. Voda je krásně čistá, štěrbiňák čistím každý den i když by stačilo klidně i jednou za tři dny, a filtraci asi jednou za měsíc, podle počasí. K dokonalosti mi chybí už jen skimer ale zase nekradu a vše postupně, úpravy kolem jezírka samozdrejmě taky jsou potřeba ale jak už jsem psal všechno až budou zase penízky :-). PS: jezírko mám 5x4 metry a 16 m3, 12 koi - 2 jesetery, 2 amury a 2 línky








Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
aleskoi - (49) - 111.236 (?), 22.6.2014 14:58

Dobrý den všem, tak jsem vše zapojil a dal dohromady nápady s tohoto fóra a musím konstatovat že jsem velice spokojen. Pořídil jsem čerpadla, UVC lampu a filtraci z německa kde to bylo za třetinovou cenu, udělal jsem prototyp štěrbinového filtru a výsledek je dokonalý a dle mých představ. Voda je krásně čistá, štěrbiňák čistím každý den i když by stačilo klidně i jednou za tři dny, a filtraci asi jednou za měsíc, podle počasí. K dokonalosti mi chybí už jen skimer ale zase nekradu a vše postupně, úpravy kolem jezírka samozdrejmě taky jsou potřeba ale jak už jsem psal všechno až budou zase penízky :-). PS: jezírko mám 5x4 metry a 16 m3, 12 koi - 2 jesetery, 2 amury a 2 línky








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 3.2.2015 9:23

dobry den, mel bych dotaz, mam doma delany sterbinak a mam s nim takovej problem, po cca 15 hodinach zacina voda stekat po situ a ne skrz nej, vyberu sito a ze spoda toho sita je vrstvicka takovyho jemnyho slemu, nevim jestli to je vlivem spatnyho sklonu sita nebo se jedna o nejakou rasu, sterbinak je z prepravek a jinak funguje dobre jen to sito musim jednou denne prostrikat vodou a vycistit, nevim prave jestli se jedna o nejakej narust naky rasy, sterbinak ma viko tak moc svetla tam neni jen co prosvita skrz steny prepravek, nebo se jedna o spatnej sklon, prikladam foto pro predstavu jen nemam teda fotku toho jak to steka po tom situ


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.236 (?), 6.2.2015 19:48

Máte síto prohnuté nebo rovné??? Jestli máte rovné tak prohnout a je po problému. Mám podobný výrobek a bez potíží, prohnuté síto 300 micronů. Krásný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.93 (?), 18.2.2015 15:48

Dobrý den, už dlouho vymejšlim co použít na štěrbiňák a skončil jsem taky u přepravek... Mohu se zeptat čím je máte slepené resp spojené? Mám toho lepšího mamuta(tmavší tuba) a přemýšlím nad tím jestli to bude držet... Mám s ním poslepováno a pospojováno téměř vše a už mi to jede rok v kuse i v mrazech bez jediného průsaku apod tak myslím že by mohlo... Děkuji, VW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 18.2.2015 17:06

Ja rozmyslam nad prepravkovym sitom na mechanicku filtraciu tiez, ale z lacnejsich materialov. Na sebe poukladane prepravky by boli vystlane tkaninou, polyesterovou alebo nylonovou. Su dostat, daju sa prat a su lacnejsie. Mozno ich menit.  Do spravneho tvaru by sa to dalo zlepit lepiacou pistolou, aby pekne v prepravke sedeli. Najjemnejsie sito - spodna prepravka by bola s 150 mikronovym sitom, nad nou 300 mikronov a nad tym sietka na hmyz smiley, s mm dierami, na hrubu spinu.

Vsetko by to bolo v nejakej nadobe a slo gravitacne do biofiltracie - pekne cistucke.

Alebo si placnem po vrecku a kupim si hotovu vec na nemeckom amazone za 200 EUR.

Myslim si, ze ak by boli sietky zlepene do spravneho tvaru a natiahnute na prepravkach, tak by to drzalo dobre a nebolo by potrebne to trvalo fixovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.186 (?), 19.2.2015 9:51
mam je slepene obycejnym silikonem a stazene jeste sroubkama po obvodu, ten silikon je v podstate tesneni, za cely rok s tim nebyl problem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Čert - (21) - 37.240 (?), 24.5.2020 14:40

Dobrý den.Mám jezírko cca 18-20 kubíku. Plánuji dělanou komorovou filtraci 3 kubíky. Když bych použil štěrbinový filtr... není zbytečné dávat do první komory kartáče? Jaké by jste doporučili složení filtračních médií do komor. Je vůbec potreba šterbinový filtr? Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 18.34 (?), 30.5.2020 18:05

Pokud budete mít před komorami štěrbinový filtr, je použití kartáčů za mne trochu zbytečné.  Kartáče se používaly (a někde stále používají) jako takový jednoduchý typ mechanické předfiltrace - a tu Vám nahradí síto.
Většinou pak objem který by v komoře filtru kartáče zaujímaly dokážete naplnit nějakým jiným filtračním mediem, které Vám tam udělá lepší službu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Čert - (21) - 107.246 (?), 8.3.2015 21:40

Také budu vyrábět štěrbinový filtr "samodomo" 40x40x50, nerez 300 mikronové síto. Napadlo mě dát pod to síto bio kuličky - nosiče biomasy  (mám koupené 40mm). Moc se je tam nedá - asi 100ks což je zhruba 6l. Mají docela velkou plochu pro usazení čistících bakterií a každá filtrační plocha dobrá.  Padající prokysličená voda by kukičky otáčela a tím by odpadlo vzduchování. Nějaké pro a proti?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 9.3.2015 18:11

Ak ma byt v nadobe pod sitom len voda, tak s gulickami sa nic nepokazi. Mozno tam porastu aj nejake bakterie. Lepsie by bolo tam strcit aj nejake tie molitany, ked je tych guliciek len par litrov.... a obcas preprat. Molitany by boli len na bio filtraciu, kedze predpokladam, ze sito to skoro dokonale vycisti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika