Sterbinovy filtr



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 99.136 (?) 
11.3.2015 16:45

napriklad kaldnes se pouziva i jako mechanicka filtrace, jen se na rozdil od pouziti kaldnesu v biofiltraci neprovzdusnuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.250 (?), 11.3.2015 17:09

Přesně to samé jsem měl na mysli a píšu o tom i v mém předchozím příspěvku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.250 (?), 11.3.2015 17:07

Osobně mám od Oase modulový screen předfiltr Proficlear (síto deklarovaných 300mikronů) včetně automatického otěru pomocí kartáče. Za ním mám komoru s hrubým biomolitanem. A to co se po týdnu na biomolitanu objeví určitě nejsou hlavně bakterie. Je to hlavně bordel. Podobné výsledky jsem viděl i s CETUS sieve. Za ním následoval dvoukomorový Evolution Nexus, kde právě v první komoře je Kaldnes, který se nevzduchuje, tedy nepohybuje. Díky tomu se výrazně prodlouží cesta filtrované vody filtrem, kde na stěnách a pomalejším průtokem vody dochází k usazování bordelu. Při čistění to profouknete a vypustíte. Nemá cenu to dále podrobně popisovat, podívejte se na web, info včetně videí je spousta.

Přestože tedy osobně mám štěrbinový filtr, rozhodně bych vodu za tímto filtrem nepovažoval za čistou. Pokud mě nevěříte, klidně se přijeďte podívat, nebo až spustím filtraci, tak vám to natočím na video.

To co považuji za čistou vodu za sítem, vhodnou osadit dále již jen biomediem s prakticky žádným nárokem na další dočisťování zatím umí třeba bubnový filtr se sítem 60 a méně micronů. Pokud se zadaří, tak letos bych jej chtěl osadit a uvést do provozu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 11.3.2015 17:16

jojo je to tak jak rikate, pres sito se dostane jeste spousta bordelu, ja ho poprve zapojil loni, jako je uplne brutalni rozdil jestli ho pouzivate nebo ne, filtrace maka uplne jinak a hlavne se znatelne prodluzuji intervaly cisteni samotneho filtru ale jak rikate, na dokonale cistou vodu jedine sita o 60 mikronech a mene a nejde to jinak nez s oplachem tudiz bubnovy filtr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.3.2015 17:16

Za ním bude spoustu bordelu, to byste se divil :) Ono je to síto mechnicky účinné, ale spoustu věcí propustí. Navíc mi přijde, že se pořád zapomíná na to, co Vám na nosiči vyroste - a toho fakt není málo.  To se hrozně podceňuje.
Jak výše píše uživatel EXN - na snadnost čištění se vůbec nebere zřetel - a to jak u DIY filtrů, tak i komerřních řešení.  Ty plovoucí media mají tu výhodu, že jdou více méně jednoduše čistit vzdušněním. Viděl jsem ale několikrát masu kaldnesu, kde to pravidelně nedělali, a byla to doslova hrouda plastu prorostlého nějakou formou řasy či houby, plná bláta. Čištění vzducehm ani náhodou, dělalo se to wapkou, a chemií, docela chuťovka.
To, že se pěna hůř čistí - záleží, jak jí máte ve filtru složenou. Ale jen tak tam naházet pláty filtrační pěny, pak je vyndavat a nějak ždímat, to nevím...
Ještě k tomu 60-ti mikronovému sítu na bubnu - máme jednu instalaci, kde i za sítem je toho bordelu pořád docela dost, pohodlně to stačí k zanesení nosiče biomasy do 1-2 týdnů. Ale tam je to voda už hodně špinavá a hodně úživná, a biomasa roste jako o závod :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 11.3.2015 18:30

zaujimave, bordel sa nezachyti cez sito s 300 mikronmi, asi ani 60 mikronmi... a spusta tohto bordelu sa zachyti v sude s husimi krkmi, kde su diery medzi nimi na jeden palec.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 11.3.2015 19:22

jste trosku mimosmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.69 (?), 11.3.2015 20:41

jemne necistoty co sa nezachytia na site sa nezachytia ani v sude s biogulickami alebo alebo husimi krkmi a prejdu volne do jazierka... Ako ked prelejem caj cez jemne sitko tak ho nedocistim na zahradnom site na katrovanie zeminysmiley...

To co sa v sude hromadi su narastene kultury bakterii. Biogulicky nie si mechanicka filtracia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 11.3.2015 21:16

jde o to dostat z vody co nejvice necistot pred vstupem do samotne filtrace kvuly zanaseni molitanu ze josmileynebavime se tady o biokulickach jako o mechanicke filtraci, ty jsou dle meho dost velke tak jako husi krky, mrknete na youtube kde je plno videi s kaldnesem k1,ty jsou daleko mensi a pouzivaji je i jako mechanickou filtraci, tady se bavime o co nejlepsim predcisteni pred samotnou filtraci at uz je jakakoliv, mene mechanickych necistot lepsi vykon biologicke casti filtru ze josmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.250 (?), 11.3.2015 19:58

zaujimave, bordel sa nezachyti cez sito s 300 mikronmi, asi ani 60 mikronmi... a spusta tohto bordelu sa zachyti v sude s husimi krkmi, kde su diery medzi nimi na jeden palec.

1. To co vám přijde jako legrace pro zasmání zde přece nikdo netvrdí. Zkuste si ty příspěvky ještě jednou přečíst, nebo požádejte někoho, kdo vám pomůže s překladem, tam taky mohlo vzniknout případné nedorozumění.

2. Evidentně jste viděl jezírkovou filtraci velkoobjemového jezírka tak maximálně na webu, resp. v prospektech. Praxe je bohužel mnohdy méně růžovější

3. A když už jsme u té srandy, co si mám představit pod vaším pojmem "jeden palec"? Mezi námi techniky je to odhadem 25mm. Vzhledem k tomu, že husí krk má i cca 6,5 mm vnitřní průměr, pak tomu vašemu vtipu nerozumím.

Jinak nehodlám už dále pokračovat v tomto nekonstruktivním způsobu diskuze.

HOWGH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika