Řasa v bazénu



host - 50.44 (?)
17.5.2011 10:40

podle mě je nejlepší způsob proti řasám nějaký přípravek na bázi modré skalice. Mám vyzkoušené přípravky proti řasám Bluespark, od fy Lifetech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 81.123 (?), 22.5.2009 8:55

Ve všech příspěvcích píšete, že se musí srovnat pH. Ale nepíšete čím. Ráda bych to věděla, protože minulý rok jsem dělala všechno možné a voda byla stále zelená. Koupila jsem ty testovací papírky, vodu jsem změřila ale nevěděla jsem kolik má být pH a čím to změnit. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.43 (?), 3.8.2009 22:07
Snižovat PH je nejlevnější a nejlepší kyselinou solnou. Kyselinu používají ke snížení PH ve veřejných bazénech. Kyselina má nejnižší PH. Jeden litr kyseliny solné (chlorovodíkové) v bazénu o velikosti cca dvacet kubíků vody sníží PH o jeden stupeň. Proti řase je nejlepší úprava vody mědí, chce to ale vybrat vhodné výkonné zařízení, které zajistí potžebnou a trvalou koncentraci mědi ve vodě. Řasa pak nemá šanci se rozmnožit i když se i tak může stát, že se řasa jemně objeví, ale nemnoží se, měď velice omezuje množení řasy. Pak stačí jen přidat chlór a řasa je pryč. Do bazénu s mědí se ale řasa dostane opravdu jen vzácně a to jen v nekrytých bazénech, při extrémních povětrnostních podmínkách. V takovém případě způsobí řasa pouze nepatrné zakalení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.246 (?), 30.6.2010 12:05

stává se mi několikrát za léto že voda úplně zezelená a to tak rychle že je to vidět během dne ráno je lehce nazelenalá večer už tmavě zelená jak tráva, stává se to když je voda v bazénu teplá a venku se rychle ochladí, tak se řase daří, ale stačí mi na to cel´é balení Laguny -modrý šíp _fakt celý nekoukejte na dávkování/ prostě rozpustit v kýblu a vylít do bazénu, voda zbělí jak mléko a pak už je filtrovat a filtrovat a do rána je jako nová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.44 (?), 17.5.2011 10:40

podle mě je nejlepší způsob proti řasám nějaký přípravek na bázi modré skalice. Mám vyzkoušené přípravky proti řasám Bluespark, od fy Lifetech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
matt2 - (3) - 5.102 (?), 20.5.2011 11:07

...tento přípravek je nejen proti řasám a jejich množení, ale má také jako jeden z málo kvalitní bakteriostatické účinky... takže doporučuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 20.5.2011 13:26

...veď práve, modrá skalica... môže to mať svoj názov, firmu čo to vyrába a je to stále modrá skalica. Najhoršie je, že na rozdiel od chlóru zostáva vo vode a jej akčnosť veľmi závisí od pH. Ale troška určite svoju úlohu splní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.142 (?), 13.8.2010 14:42

Dobrý den,

kupte si přípravek Alga Klill od firmy Bellinzoni - voda bude absolutně čistá. Hodně sluníčka přeje Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 16.8.2010 23:11

Dobrý večer, máme bazén třetí sezónu. Když nám Moundfield bazén instaloval, doporučil nám dovozce vody. Ten nám naúčtoval za jednu cisternu 6m3 3 tis. Kč. Při objemu bazénu 30m3 jsem se dost vyděsila. To by nás stála voda snad víc než bazén. Další vodu nám přivezli hasiči z Labe. Byla kalná, no hrůza. Tvrdili nám, že to tak vozí všem a že se voda vyčistí. Zkoušela jsem všechno možné, tablety, šok chlór, vločkovač ap. Nic nepomáhalo. Pak mi známý poradil chlornan (10 l kanystr asi 200,- Kč) a na snížení pH kyselinu sírovou. Voda se asi za týden krásně vyčistila. Teď tak jednou za 14 dní změřím hodnoty, upravím je a voda je křišťálová. Nic jiného nepoužívám. Vodu dopouštíme také ze studny, kde je dost tvrdá.  Občas se na dně objeví nečistoty, ty vysaju vysavačema a vodu zase ze studny dopustím. Občas vyčistím písek ve filtraci. To je všechno. Myslím si, že ty předražené výrobky od různých firem jsou k ničemu. Ale to je moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.7 (?), 2.6.2011 10:36

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat kde se dá koupit chlornan a ta kyselina sírová. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.2 (?), 4.6.2011 0:24

Dobrý den.

Tak ten chlornan koupíte např: u firmy FORNIA.

...a místo té kyseliny sírové bych doporučil kyselinu chlorovodíkovou (solnou) v ceně cca 50,-/ litr (kupuji běžně v drogerii na př. na čištění toalety od vodního kamene). Mám bazén cca 10m3 a dávám do něj : cca 1/2 litru kyseliny solné za sezonu (jak už zde někde bylo psáno). Vedly se tu veliké diskuze ohledně modré skalice. Já dávám 2 "rovné" kávové lžičky a pokud se stane (v loňském roce 2x) že mi začne lehce zelenat voda, přidám cca 1/2 litru SAVO do bazénů. Vodu mám jako křišťál a to za pár kaček. Lze přidat i kuchyňskou sůl Ta ničí řasy také.

PS:  takže: 10 kubíků studniční vody, kyselina solná- 1/2litru, 2 lžičky modré skalice a 1/2 litru SAVO pro bazény. Tuto "směs" jsem si nechal 24 hodin po aplikaci chemikálií otestovat na hygieně a nebyla schledána v žádném ohledu jako zdraví závadná.  - - Snad Vám to trochu pomůže. _Já jsem spokojen.

Petr z Teplic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika