Řasa v bazénu



host - 3.7 (?)
2.6.2011 10:36

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat kde se dá koupit chlornan a ta kyselina sírová. Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 81.123 (?), 22.5.2009 8:55

Ve všech příspěvcích píšete, že se musí srovnat pH. Ale nepíšete čím. Ráda bych to věděla, protože minulý rok jsem dělala všechno možné a voda byla stále zelená. Koupila jsem ty testovací papírky, vodu jsem změřila ale nevěděla jsem kolik má být pH a čím to změnit. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.43 (?), 3.8.2009 22:07
Snižovat PH je nejlevnější a nejlepší kyselinou solnou. Kyselinu používají ke snížení PH ve veřejných bazénech. Kyselina má nejnižší PH. Jeden litr kyseliny solné (chlorovodíkové) v bazénu o velikosti cca dvacet kubíků vody sníží PH o jeden stupeň. Proti řase je nejlepší úprava vody mědí, chce to ale vybrat vhodné výkonné zařízení, které zajistí potžebnou a trvalou koncentraci mědi ve vodě. Řasa pak nemá šanci se rozmnožit i když se i tak může stát, že se řasa jemně objeví, ale nemnoží se, měď velice omezuje množení řasy. Pak stačí jen přidat chlór a řasa je pryč. Do bazénu s mědí se ale řasa dostane opravdu jen vzácně a to jen v nekrytých bazénech, při extrémních povětrnostních podmínkách. V takovém případě způsobí řasa pouze nepatrné zakalení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.246 (?), 30.6.2010 12:05

stává se mi několikrát za léto že voda úplně zezelená a to tak rychle že je to vidět během dne ráno je lehce nazelenalá večer už tmavě zelená jak tráva, stává se to když je voda v bazénu teplá a venku se rychle ochladí, tak se řase daří, ale stačí mi na to cel´é balení Laguny -modrý šíp _fakt celý nekoukejte na dávkování/ prostě rozpustit v kýblu a vylít do bazénu, voda zbělí jak mléko a pak už je filtrovat a filtrovat a do rána je jako nová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.44 (?), 17.5.2011 10:40

podle mě je nejlepší způsob proti řasám nějaký přípravek na bázi modré skalice. Mám vyzkoušené přípravky proti řasám Bluespark, od fy Lifetech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
matt2 - (3) - 5.102 (?), 20.5.2011 11:07

...tento přípravek je nejen proti řasám a jejich množení, ale má také jako jeden z málo kvalitní bakteriostatické účinky... takže doporučuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 20.5.2011 13:26

...veď práve, modrá skalica... môže to mať svoj názov, firmu čo to vyrába a je to stále modrá skalica. Najhoršie je, že na rozdiel od chlóru zostáva vo vode a jej akčnosť veľmi závisí od pH. Ale troška určite svoju úlohu splní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.142 (?), 13.8.2010 14:42

Dobrý den,

kupte si přípravek Alga Klill od firmy Bellinzoni - voda bude absolutně čistá. Hodně sluníčka přeje Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosalinda - (18) - 218.253 (?), 16.8.2010 23:11

Dobrý večer, máme bazén třetí sezónu. Když nám Moundfield bazén instaloval, doporučil nám dovozce vody. Ten nám naúčtoval za jednu cisternu 6m3 3 tis. Kč. Při objemu bazénu 30m3 jsem se dost vyděsila. To by nás stála voda snad víc než bazén. Další vodu nám přivezli hasiči z Labe. Byla kalná, no hrůza. Tvrdili nám, že to tak vozí všem a že se voda vyčistí. Zkoušela jsem všechno možné, tablety, šok chlór, vločkovač ap. Nic nepomáhalo. Pak mi známý poradil chlornan (10 l kanystr asi 200,- Kč) a na snížení pH kyselinu sírovou. Voda se asi za týden krásně vyčistila. Teď tak jednou za 14 dní změřím hodnoty, upravím je a voda je křišťálová. Nic jiného nepoužívám. Vodu dopouštíme také ze studny, kde je dost tvrdá.  Občas se na dně objeví nečistoty, ty vysaju vysavačema a vodu zase ze studny dopustím. Občas vyčistím písek ve filtraci. To je všechno. Myslím si, že ty předražené výrobky od různých firem jsou k ničemu. Ale to je moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.7 (?), 2.6.2011 10:36

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat kde se dá koupit chlornan a ta kyselina sírová. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.2 (?), 4.6.2011 0:24

Dobrý den.

Tak ten chlornan koupíte např: u firmy FORNIA.

...a místo té kyseliny sírové bych doporučil kyselinu chlorovodíkovou (solnou) v ceně cca 50,-/ litr (kupuji běžně v drogerii na př. na čištění toalety od vodního kamene). Mám bazén cca 10m3 a dávám do něj : cca 1/2 litru kyseliny solné za sezonu (jak už zde někde bylo psáno). Vedly se tu veliké diskuze ohledně modré skalice. Já dávám 2 "rovné" kávové lžičky a pokud se stane (v loňském roce 2x) že mi začne lehce zelenat voda, přidám cca 1/2 litru SAVO do bazénů. Vodu mám jako křišťál a to za pár kaček. Lze přidat i kuchyňskou sůl Ta ničí řasy také.

PS:  takže: 10 kubíků studniční vody, kyselina solná- 1/2litru, 2 lžičky modré skalice a 1/2 litru SAVO pro bazény. Tuto "směs" jsem si nechal 24 hodin po aplikaci chemikálií otestovat na hygieně a nebyla schledána v žádném ohledu jako zdraví závadná.  - - Snad Vám to trochu pomůže. _Já jsem spokojen.

Petr z Teplic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika