Jak se starat o Hořcový stromek



host - 130.124 (?)
19.4.2019 12:00

Já mám vyzkoušeno, že moc nekvete, když je moc kyselá zemina. Nejdříve zalévám přípravkem na snížení kyselosti, tak týden, po té do povrchpvé půdy vpravým a zahrnu pomýcám s hlínou kuličky superfosfátu. Budete se určitě divit jak pokvete. :)

Hořcový keř
Hořcový keř
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 103.119 (?), 29.5.2008 6:30
Moc děkuji za odpověď. Bohužel jsem ale úplně úplný laik, tak jen ještě poprosím o upřesnění - ze země zdá se něco vyráží, takže bych měla tyhle výhony oddělit a řízkovat? A pokud jde o bambus, myslíte dát mu vyšší oporu a k té navázat některý z vrchních výhonů? A do třetice - pokud jde o řízkování, dočetla jsem asi o 3 způsobech - ve vodě, v zemině (ve "skleníku" z petlahve) a v písku. Který způsob je pro hořec nejvhodnější? Předem moc děkuji za odpověď. Eva P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pat+Mat - (14) - 150.46 (?), 1.6.2008 8:56

Já jsem si nový stromek namnožila tím, že jsem ustřihla silnější výhon (něco mezi dřevnatým a ještě bylinným) a 2/3 zasadila do země a přikryla velkou zavařovací sklenicí uříznutým dnem do země. Uříznuté dno pak používám jako pokličku. Stačí zvednout a zalít. Takto velice dobře nechávám zakořeňovat i růže, nebo jiné chulostivější rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.119 (?), 3.6.2008 6:17
Moc děkuji. Vyrobila jsem si skleníčky z petlahví a zatím to vypadá, že se výhony drží, tak uvidíme...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.187 (?), 8.6.2008 21:50

Mám hořcový stromek od loňského května, a přiznávám, že jsem nikdy neměla rostlinu, která by tak rychlé rostla.Dostala jsem ho poštou, takove nedochůdče, že myslela jsem, že nic z něj nebude... Byl to spíš keřík tak 12 cm veliký, a jelikož jsem chtěla stromeczek-zavřela jsem oči -ostřihala všechno z výjimkou nejdelšicho a nejrovnějšicho vychonu.Přesadila jsem ho do většího květináče (zdál se mi až moc velký) a začali se dít věcí.Dala jsem k němu starou pletací jehlicí (nesahal ani do půlky)a po 3 týdnech jsem musela jí vyměnit za bambusovou tyčku.Do konce léta jsem zapěstovala slušnou korunku.Sice mi vloni nekvetl-pořad jsem zaštipovala, ale letos na jaře z holého koštěte raší hustá koruna-zatím jsem ještě nic nemusela zaštípnout, a doufám, že se dočkám fialové záplavy květu.Nikdo by neuvěřil, že před 13 miesici to bylo "plevelu podobné nic"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.48 (?), 13.8.2009 12:49

Mám hořcový stromek asi tři roky, první rok kvetl, loni nic a letos opět nic.Hnojím zaštipuji a nekvete a nekvete.Jeden zahradník řekl málo hnojíte a zaléváte což si myslím že není možné, druhý zahradník řekl nechte uschnout až budou listy viset a téměř opadají.I to jsem zkusila, stromek opět obrostl ale květů se asi nedočkám.Poraďte prosím.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 30.8.2009 21:36

P.Marie mám taky hořcový stromek pěstovala jsem jj ve velké nádobě, květů jsem se dočkala ale málo listy žloutly i když jsem hnojila a zalévala i 3x zaden.Tak letos jjsem jej zasadila do volné půdy hnojím 1x za 14 dní a zalévám ob den někdy ani to ne.A myslím že to je pro stromek to nejlepší.Na podzim vyryji dám do nádoby a do garáže občas zaliji.Zdraví taky Marie přidávám foto 1 je z června 2 srpen.

Bez názvu
Bez názvu
Hořcový stromek
Hořcový stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.48 (?), 24.9.2009 19:57

Paní Marie, ten váš stromek je opravdu nádherný.I já se dočkala teď v září pár květů a větvičky jsou obalené poupaty.Je to dost pozdě, myslím že už ani nestihne řádně rozkvést.Uvidíme příští rok, přezimuje v mrazuprosté místnosti a na jaře ho hodně sestříhám, Zkusím hnojit tím ledkem vápenným jak někdo doporučoval.A děkuji za vaši reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 27.9.2009 21:12

Dobrý večer já jsem pohnojila v květnu cereritem pak každý týden kristalonem plod a květ.pokud máte místo zkuste ho dát do země já dávám dospodu kompost.Ještě dnes je obalený květy a rostou další, už musím hlídat počasí u nás hlásí přizemní mrazíky.Tak ať se zadaří.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.136 (?), 9.8.2015 9:16

Dobrý den, paní Marie, také bych chtěla poprosit o radu. Stromek mám od května a byl nádherný, krásně kvetl, pravidelně jsem ho zastřihávala, zalévala a hnojila. Ale teď během tří dnů skoro celý opadal a zjistila jsem, že má mšice. Tak jsem ho postříkala a doufám, že se vzpamatuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.124 (?), 19.4.2019 12:00

Já mám vyzkoušeno, že moc nekvete, když je moc kyselá zemina. Nejdříve zalévám přípravkem na snížení kyselosti, tak týden, po té do povrchpvé půdy vpravým a zahrnu pomýcám s hlínou kuličky superfosfátu. Budete se určitě divit jak pokvete. :)

Hořcový keř
Hořcový keř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika