Jak se starat o Hořcový stromek



host - 168.48 (?)
24.9.2009 19:57

Paní Marie, ten váš stromek je opravdu nádherný.I já se dočkala teď v září pár květů a větvičky jsou obalené poupaty.Je to dost pozdě, myslím že už ani nestihne řádně rozkvést.Uvidíme příští rok, přezimuje v mrazuprosté místnosti a na jaře ho hodně sestříhám, Zkusím hnojit tím ledkem vápenným jak někdo doporučoval.A děkuji za vaši reakci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 103.119 (?), 29.5.2008 6:30
Moc děkuji za odpověď. Bohužel jsem ale úplně úplný laik, tak jen ještě poprosím o upřesnění - ze země zdá se něco vyráží, takže bych měla tyhle výhony oddělit a řízkovat? A pokud jde o bambus, myslíte dát mu vyšší oporu a k té navázat některý z vrchních výhonů? A do třetice - pokud jde o řízkování, dočetla jsem asi o 3 způsobech - ve vodě, v zemině (ve "skleníku" z petlahve) a v písku. Který způsob je pro hořec nejvhodnější? Předem moc děkuji za odpověď. Eva P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pat+Mat - (14) - 150.46 (?), 1.6.2008 8:56

Já jsem si nový stromek namnožila tím, že jsem ustřihla silnější výhon (něco mezi dřevnatým a ještě bylinným) a 2/3 zasadila do země a přikryla velkou zavařovací sklenicí uříznutým dnem do země. Uříznuté dno pak používám jako pokličku. Stačí zvednout a zalít. Takto velice dobře nechávám zakořeňovat i růže, nebo jiné chulostivější rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.119 (?), 3.6.2008 6:17
Moc děkuji. Vyrobila jsem si skleníčky z petlahví a zatím to vypadá, že se výhony drží, tak uvidíme...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.187 (?), 8.6.2008 21:50

Mám hořcový stromek od loňského května, a přiznávám, že jsem nikdy neměla rostlinu, která by tak rychlé rostla.Dostala jsem ho poštou, takove nedochůdče, že myslela jsem, že nic z něj nebude... Byl to spíš keřík tak 12 cm veliký, a jelikož jsem chtěla stromeczek-zavřela jsem oči -ostřihala všechno z výjimkou nejdelšicho a nejrovnějšicho vychonu.Přesadila jsem ho do většího květináče (zdál se mi až moc velký) a začali se dít věcí.Dala jsem k němu starou pletací jehlicí (nesahal ani do půlky)a po 3 týdnech jsem musela jí vyměnit za bambusovou tyčku.Do konce léta jsem zapěstovala slušnou korunku.Sice mi vloni nekvetl-pořad jsem zaštipovala, ale letos na jaře z holého koštěte raší hustá koruna-zatím jsem ještě nic nemusela zaštípnout, a doufám, že se dočkám fialové záplavy květu.Nikdo by neuvěřil, že před 13 miesici to bylo "plevelu podobné nic"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.48 (?), 13.8.2009 12:49

Mám hořcový stromek asi tři roky, první rok kvetl, loni nic a letos opět nic.Hnojím zaštipuji a nekvete a nekvete.Jeden zahradník řekl málo hnojíte a zaléváte což si myslím že není možné, druhý zahradník řekl nechte uschnout až budou listy viset a téměř opadají.I to jsem zkusila, stromek opět obrostl ale květů se asi nedočkám.Poraďte prosím.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 30.8.2009 21:36

P.Marie mám taky hořcový stromek pěstovala jsem jj ve velké nádobě, květů jsem se dočkala ale málo listy žloutly i když jsem hnojila a zalévala i 3x zaden.Tak letos jjsem jej zasadila do volné půdy hnojím 1x za 14 dní a zalévám ob den někdy ani to ne.A myslím že to je pro stromek to nejlepší.Na podzim vyryji dám do nádoby a do garáže občas zaliji.Zdraví taky Marie přidávám foto 1 je z června 2 srpen.

Bez názvu
Bez názvu
Hořcový stromek
Hořcový stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.48 (?), 24.9.2009 19:57

Paní Marie, ten váš stromek je opravdu nádherný.I já se dočkala teď v září pár květů a větvičky jsou obalené poupaty.Je to dost pozdě, myslím že už ani nestihne řádně rozkvést.Uvidíme příští rok, přezimuje v mrazuprosté místnosti a na jaře ho hodně sestříhám, Zkusím hnojit tím ledkem vápenným jak někdo doporučoval.A děkuji za vaši reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 27.9.2009 21:12

Dobrý večer já jsem pohnojila v květnu cereritem pak každý týden kristalonem plod a květ.pokud máte místo zkuste ho dát do země já dávám dospodu kompost.Ještě dnes je obalený květy a rostou další, už musím hlídat počasí u nás hlásí přizemní mrazíky.Tak ať se zadaří.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.136 (?), 9.8.2015 9:16

Dobrý den, paní Marie, také bych chtěla poprosit o radu. Stromek mám od května a byl nádherný, krásně kvetl, pravidelně jsem ho zastřihávala, zalévala a hnojila. Ale teď během tří dnů skoro celý opadal a zjistila jsem, že má mšice. Tak jsem ho postříkala a doufám, že se vzpamatuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.124 (?), 19.4.2019 12:00

Já mám vyzkoušeno, že moc nekvete, když je moc kyselá zemina. Nejdříve zalévám přípravkem na snížení kyselosti, tak týden, po té do povrchpvé půdy vpravým a zahrnu pomýcám s hlínou kuličky superfosfátu. Budete se určitě divit jak pokvete. :)

Hořcový keř
Hořcový keř
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika