Co to je?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.1 (?)
10.8.2011 16:29

Já si to netroufám tvrdit na 100%, ale monilie málokdy zasáhne strom naráz celý současně, taky kolem vyrážejí mladé výhony.
Mulčování by ubližovat nemělo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.1 (?), 10.8.2011 16:29

Já si to netroufám tvrdit na 100%, ale monilie málokdy zasáhne strom naráz celý současně, taky kolem vyrážejí mladé výhony.
Mulčování by ubližovat nemělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 10.8.2011 21:35

Také si myslím, že to není monilie, ale něco bude s kořeny. Přemokření, jak zmínil pan Vysloužil, může být tím důvodem. Ta mladá třešeň by delší období sucha docela obstojně snesla, ale dlouhodobé přemokření nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 10.8.2011 21:51

Zčistajasna by přemokřením takový rychlý průběh asi nenastal.Osobně si myslím, že by stálo vzít v úvahu taky žloutenku peckovin ESFY,která napadá taký třešně-fytoplazmoza.Jsou tam uvedeny taky přípravky, i když nevím zda pomůžou.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.123 (?), 10.8.2011 23:45
Skrútené okraje listov svedčia o prebytku niektorého z makroprvkov. Nespomínate si, koľkokrát a v akom množstve ste hnojila Cereritom? Ani Kristalon nemusí byť neškodný, keď sa predávkuje. Nedávno sa tuším riešilo niečo podobné v záležitosti zhednutia listov jabloní v dôsledku postreku hnojivami patriacimi manželke žiadateľa o radu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.125 (?), 11.8.2011 10:35

Cereritem jsem hnojila pouze 1x a to i vše ostatní, újmu má pouze třešeň. Nechám ji zatím jak je, uvidím na jaře, jestli se vzpamatuje. Včera jsem trochu prokypřila půdu kolem kmene a půda je velice mokrá. Taky se mi zdá, že se stromek trochu vyklá. Děkuji všem za názory, uvítám i další, jen jste mi nikdo nenapsali, jestli se dá přemokřený stromek zachránit. Omlouvám se předem za možná pro někoho divné dotazy, ale jsem amatérka zahradnice, tak se chybami a názory jiných učím... Lenka:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 11.8.2011 11:23

Silným postřikem hnojiva můžeme spálit listy, ale pochybuji, že kořenovým přehnojením bychom dosáhli uschnutí všech listů. Naopak přemokření a z nej vzniklá asfyxie kořenů může mít vcelku rychlý průběh a zasáhnout celý strom současně.
  Jestli lze stromek zachránit? To záleží na tom, v jakém stavu kořeny jsou. O tom se lze přesvědčit opatrným vykopáním.  Vzhledem k již suchým listům snad nebude hrozit uschnutí z vykopání v létě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.8.2011 13:12

Jaké jsou možnosti : buď přihlížet, zda si příroda sama poradí (osobně si myslím, že úhyn stromku je pravděpodobnější, než možnost, že se samovolně vzpamatuje) a nebo se o "něco" pokusit. Pokud zvolíte rovněž nejistou alternetivu č. 2, nabízí se určitá záchranná metoda, která mnohdy zabere : Vyjmout stromek ze země, obnažit a zkontrolovat kořeny. Všechny poškozené řezem odstranit. Pokud bude část kořenů vypadat zdravě, následuje znovuvysazení. Je vhodné silně redukovat nadzemní část stromku velmi hlubokým řezem, v tomto případě platí čím více odřežete, tím lépe. (Bohužel tím ztratíte současnou krásně zapěstovanou korunku). Když ponecháte jen doslovné torzo korunky s několika krátkými pahýly, bude to pro znovunastartování růstu stromku nejvýhodnější. Samozřejmě ošetřit řezné rámy. Zasadit nejlépe do propustného substrátu (zemina s vyšším obsahem písku na úkor jílovitých částic). Udržovat přiměřenou, tedy mírnou vlhkost v okolí stromku, což v praxi znamená provést zálivku pouze v rámci úvodního zasazení a pak už jen v období delšího sucha a veder (což už letos asi nehrozí...?). Následuje už jen fáze čekací, a pozorovací. Jestliže byly kořeny alespoň částečně v pořádku, je velká šance, že stromek znovu na jaře obrazí, bohužel často se stává, že obrazí pouze podnož a naroubovaná část uhyne. (Preventivně bych proto radil na podzim zakoupit náhradní stromek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 11.8.2011 17:47

Dobrý den.

Možná je to hloupost ale stromový balzám jsem přestal používat.Všechny koncové pupeny nad kterými jsem provedl ošetření stromovým balzámem jako vy mně zaschly. Tam kde jsem použil štěpařský vosk bylo vše ok. Není to jen moje zkušenost ale i zkušenost několika dalších lidí kteří ho použili. Pokud měl stromek rány a vy jste ho tak pěkně natřela mohlo ho to zničit. Je to moje zkušenost a nechci se hádat. Berte to jen jako můj názor.

Pěkný den..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 11.8.2011 19:58

Nátěr kůry stromovým balzámem určitě nezapříčinil uschnutí listů. Ostatně ty snad začaly vadnout ještě před nátěrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.125 (?), 12.8.2011 15:28

Přesně tak, balzámem jsem natřela kmen až po té, co začal vadnout stromek. Jak jsem již psala výše, tak byl celý podrápaný od koťat.

Stromovým balzámem ošetřuji všechny stromy a zatím vždy ku prospěchu.Lenka:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika