Co to je?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 19.125 (?) 
9.8.2011 17:55, zobrazeno: 31957x

Dobrý den,

Sunburst třešeň, vysazená na jaře 2009, letos již měla několik plodů, velmi pěkných, stromek byl velice krásný po celou dobu a najednou cca v polovině července začala vadnou, viditelně se změnila a dnes je stav viz foto. Listy téměr suché, ale zatím neopadávají. Větvičky vypadají seschlé, ale nové pupeny jsou zatím zelené, ale menší.Prosím o názory, co se děje. Zda-li se může jednat o moniliový úžeh(který snad bývá na jaře... tak nevím). Nebo snad mohou být příčinou koťata, která po stomku často šplhají. Kmen jsem ošetřila balzámem, ale nepomohlo to.

Pozn.koťata mi lezou i na ostatní stromky, ale těm nic není(hrušeň, meruňka, broskvoň...vše stejně staré jako třešeň). Navíc to samé koťata dělala i loni a problém nebyl.

Nebo jaký jiný důvod by mohl být? Růst byl dosud pravidelný.  Loni ještě v říjnu podle fotky(poslední foto) byla velice krásná a měla zelené listy. Takže nepředpokládám, že je její aktuální stav normální. Vyjímá se na zahradě mezi vším zeleným.

Mám ji odepsat nebo se na jaře vzpamatuje? Máte někdo podobnou zkušenost?

Předem díky za názory Lenka:-)

Sunburst třešeň
Sunburst třešeň
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.125 (?), 9.8.2011 18:01

pokud se mi podaří vložit další foto... tak toto je stav z loňského října viz popis výše... Lenka:-)

Sunburst třešeň
Sunburst třešeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 9.8.2011 18:55
Čím jste stromek natřeli a kdy.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.125 (?), 10.8.2011 7:28

Stromový balzám... koupený v drogerii, používám ho na všechny stromky. Natřela jsem ho v červenci, když začal vadnout, myslela jsem, že třeba nějak vysychá, protože měl podrápaný kmen od těch koťat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 10.8.2011 9:09

Podle mého názoru se jedná skutečně o moniliový úžeh a stromek v tomto stavu již nelze zachránit. Poškrábání kmene a větví mohlo pomoci houbě vniknout do cévních svazků stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 10.8.2011 15:34
Napadá mě ještě jedna možnost.Vaše třešeň má velmi velké listy a nárust nových výhonů je opravdu parádní.Nemohla být spálená třeba nějakým silným hnojivem?Mohlo popálit část kořenů a pak zbytek funkčních již nedokázal zásobovat stromek vodou.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.125 (?), 10.8.2011 15:54

Pravidelně jsem hnojila od jara Kristalonem start, pak Kristalon plod a květ, později cca červen Cereritem. Taky jsem jí hodně zalévala, ale stejně jako tu třešeň, tak i všechno ostatní... možná, že je to souhra více okolností a sama jsem ji zahubila :-(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 102.1 (?), 10.8.2011 15:54

Úžeh to být může, ale u třešní nebývá v takovém rozsahu obvyklý.Na odumírajících větvích by měly být vidět zaschlé zbytky ronící smůly.
   Podle mě může být stromek jednoduše přelitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.125 (?), 10.8.2011 16:01

Pane Vysloužile, pokud je stromek přelitý, tak potom má ještě šanci nebo ne? Mám ho nechat nebo odstranit? Asi by mohl mít uhnilé kořeny, že? Nechávám okolo kmene i posekanou trávu jako mulč. Třeba to je taky špatně ve spojení s tím zaléváním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.125 (?), 10.8.2011 16:26

Přikládám ještě listy, čerstvě utřžené, nejsou úplně suché, jsou trochu gumové:-). Jsou kropenaté, to byli i loni až do tmavě fialova(vypadali jako napadené)..jen některé. Tak třeba někdo pozná nějakou chorobu... mám dilema, jetli ji uříznout nebo zachraňovat... jestli je co... Lenka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika