Žluté trnky - "kulatější špendlík" bez příznaků šarky



krekaříček - (36) - 179.2 (?)
21.1.2017 14:50

Katinku mám vysazenou taky, doufám že se ve školce nespletli a neposlali mi něco jiného, jelikož velmi zajimavě roste " jak topol "smiley. Na jaře to bude oříšek ji dobře zastřihnout.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 21.1.2017 14:50

Katinku mám vysazenou taky, doufám že se ve školce nespletli a neposlali mi něco jiného, jelikož velmi zajimavě roste " jak topol "smiley. Na jaře to bude oříšek ji dobře zastřihnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.109 (?), 21.4.2017 22:20

Ten topolovitý růst můžu u katinky potvrdit, u tchána na zahradĕ roste jak svíčka, ale myslím že při první vĕtší úrodĕ se to upraví samo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 10.5.2017 19:08

Dobrý večer.

Tak to jsem rád, že co jsem koupil by mohla být Katinka:-) tento rok (3 rok po výsadbě) začala dokonce kvést jsem zvědav jestli bude alespon pár švestek na porovnání typu odrůdy:-) dneska ráno byl mráz -2°C. Jinak i zajímavě pouštějí pupeny jako kdyby ve spodních partích nic moc, u vrchu už to je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 21.1.2017 14:44

Co se týče ovocných druhů tak mám pouze tuto knihu a pak Pěstujeme slivoně takže nemůžu posouditsmiley. Chtěl bych si vysadit jeden stromek, který by měl aromatické plody jako špendlík žlutý a byl by odolný vůči šarce což je asi " hudba budoucnosti "laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.68 (?), 15.4.2017 7:19

A čo napríklad "coeho zlatá slíva" alebo "Jeffersonova"? Ako sú na tom s odolnosťou voči šárke? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 10.5.2017 19:31

Dobrý večer.

O těchto švestkách jsem nenašel žádné informace ani na internetu. Možná budou mít jiné názvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.36 (?), 11.7.2018 14:47
Dobrý den, před nějakou dobou jsme koupili domek a na zahradě bylo i pár starších stromů. Mezi nimi i jeden špendlík. Letos poprvé kvůli nepřízní počasí v minulých letech, zarodil. Na plodech jsou hnědavé fleky. Podle toho co jsem.ruzne načetla se asi jedna o sárku. Můžete, mi poradit zda se je to skutečně tak? Myslíte, že strom zlikvidovat? Děkuji za reakce.
Plody
Plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.7.2018 16:19

Ano jsou to příznaky šarky, zkuzte vyloupnout pecku, jesti se na ní po oschnutí objeví strakaté fleky tak je to šarka na 100%.Vykopat - nevykopat, to už záleží jen na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.7.2018 17:59

Vykopat - nevykopat, to už záleží jen na Vás.

Přesně tak. To za Vás nikdo nerozhodne. Počkejte na sklizeň, uvidíte sám, jaká bude úroda, jak velké procento postižených plodů a nakolik. Špendlík je dnes vzácné ovoce a čistý destilát ze špendlíků vysoce ceněný. Tlak choroby bývá v různých letech odlišný a dobře živené, byť nemocné stromy mohou přinést dobré úrody.
    Pravý špendlík patří k citlivým odrůdám. Osobně bych ho nevysazoval a sáhnul raděj k tolerantnějším žlutoplodým odrůdám - Tipala, Thames cross, Aprimira, aj. Jiná věc je, když už stromy máte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.42 (?), 14.7.2018 19:42
Děkuji za reakce. Po zevrubne prohlídce to vypadá, že postihnuto bude odhadem více jak 85 % plodů. Uvidíme jak úplně dozraje. Někde jsem četla, že se dá pálit i z postihnutých plodů, ale méně kvalitní pálenka. Máme pouze jeden strom a nevypadá, že by plodů bylo dost na alespoň nějaké rozumné množství kvasu. Tak zvazuji, že půjde a radeji vysadíme odolnější odrůdy. Ještě jednou díky všem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika