Příspěvky uživatele - krekaříček

Jablečné víno, 31.10.2020
Dobrý večer. Pane Rafael. Chtěl bych se vás zeptat, jestli by jste mi nemohl napsat váš podrobný postup pro výrobu Calvadosu. Děkuji za odpověď. S pozdravem. Krekaříček
Dřevo do destilátu, 28.2.2020
Dobrý den. Chtěl bych se vás zeptat, jak jste dělal tu Irskou whisky? Jaký jste používal slad, zcukřoval jste a ztekucoval pomocí enzymu, nebo zahříváním na určité teploty? Destiloval jste dvakrát, nebo 3 krát. Taky jsem si vyráběl svoji obilnou... celý příspěvek >
Dřevo do destilátu, 15.10.2019
Dobrý podvečer. Chtěl bych se zeptat, jak jste vyráběl ten rum? Z cukrové melasy, nebo z cukru a z jakého třtinového? Kdysi jsem si vyráběl tzv. domácí líh na maceráty z melasy (tmavěhnědá hustá tekutina). Děkuji za odpověď.
Klony Durancie, 17.9.2019 Obsahuje fotku
Durancie s letošními plody+korová nekroza
Plíseň na "dece" kvasu?, 13.9.2019
Dobrý večer. Je to nejspíš napadnuté nějakými křísotvornými bakteriemi. Popřípadě plísní důvodů je více, šroubovací víko netěsní dostal se tam vzduch,  některé švestky byly plesnivé, špatně vymytá bečka atd.
Klony Durancie, 13.9.2019
Dobrý den zahrádkáři. Založil jsem toto téma z důvodů zajímavých vlastností této odrůdy co se týče pálení a také, abych se něco dozvěděl o různých krajových klonech a odlišnostech. Děkuji za zajímavé příspěvky.
Odrůda Montfortská, 31.5.2019
Dobrý večer. Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo nezná starou odrůdu švestky Montfortská, nebo by popřípadě věděl kde sehnat do budoucna rouby. Děkuji za odpovědi.
Skleněný chladič, 6.3.2019
Na internetu - verkon.cz, vitrum.cz, atd.
Jablečné víno, 1.3.2019
Dobrý den. Zdá se, že mi je vše jasné. Jablkovici z moštu jsem ještě nedělal, takže proto zjištuji všechny možné způsoby a kde jinde se učit než od francouzů a jak už něco dělám tak, to dělám pořádně a zkusím přesně jejich postup kromě toho zrání... celý příspěvek >
Jablečné víno, 28.2.2019
kniha Jak se dělá cidre calvados pommeau autor Helena Uhrová str. 38 ,,Calvados se vyrábí z cidru, který zrál minimálně šest týdnů, nejlépe však jeden rok v dřevěném sudu.,, Vyhláška francouzského Ministerstva zemědělství z 31.12.1997,... celý příspěvek >
Jablečné víno, 28.2.2019
Děkuji oběma za rady. Důvod tam samozdřejmě nějaký bude, jelikož, pravý Calvados se vyrábí z jablečného vína, které zralo minimálně 6 týdnů nejlépe však jeden rok v dubovém sudu. Ve svých amatérských podmínkách pužiji místo dubového sudu dubové... celý příspěvek >
Jablečné víno, 27.2.2019
Dobrý den. Děkuji za reakci. Přečetl jsem si pár publikací o výrobě Calvadosu a jablečného cideru, ale není mi jasné pár věcí. Při výrobě cideru na calvados se má nechat mošt zcela vykvasit. Po vykvašení a další ležení se musí stáčet z kvasnic a... celý příspěvek >
Jablečné víno, 27.2.2019
Dobrý den. Zajímalo by mě, jak francouzští výrobci calvadosu uchovávají jablečné víno, po dobu cca jednoho roku i více, než jde do destilačního kotle, když je zakázáno jakkoli mošt docukřovat, zasiřovat, zahřívat, přidávat výživu pro kvasinky... celý příspěvek >
Aroma slivovice, 2.2.2019
Dobrý večer. Četl jsem váš příspěvek a chtěl bych se zeptat, jestli by jste nemohl poslat fotky vaší zajímavé destilační aparatury. Děkuji za odpověď. S pozdravem Krekaříček. krekarik@centrum.cz
Hruškový mošt z odrůdy Williams, 27.12.2018
Dobrý den.Chtěl bych se vás zeptat, jestli by jste někdo neměl na prodej hruškový mošt z odrůdy Williams za studena lisovaný bez žádných chemických konzervantů a dalších látek. Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika