Žluté trnky - "kulatější špendlík" bez příznaků šarky



host - 176.68 (?)
15.4.2017 7:19

A čo napríklad "coeho zlatá slíva" alebo "Jeffersonova"? Ako sú na tom s odolnosťou voči šárke? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 21.1.2017 14:50

Katinku mám vysazenou taky, doufám že se ve školce nespletli a neposlali mi něco jiného, jelikož velmi zajimavě roste " jak topol "smiley. Na jaře to bude oříšek ji dobře zastřihnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.109 (?), 21.4.2017 22:20

Ten topolovitý růst můžu u katinky potvrdit, u tchána na zahradĕ roste jak svíčka, ale myslím že při první vĕtší úrodĕ se to upraví samo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 10.5.2017 19:08

Dobrý večer.

Tak to jsem rád, že co jsem koupil by mohla být Katinka:-) tento rok (3 rok po výsadbě) začala dokonce kvést jsem zvědav jestli bude alespon pár švestek na porovnání typu odrůdy:-) dneska ráno byl mráz -2°C. Jinak i zajímavě pouštějí pupeny jako kdyby ve spodních partích nic moc, u vrchu už to je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 21.1.2017 14:44

Co se týče ovocných druhů tak mám pouze tuto knihu a pak Pěstujeme slivoně takže nemůžu posouditsmiley. Chtěl bych si vysadit jeden stromek, který by měl aromatické plody jako špendlík žlutý a byl by odolný vůči šarce což je asi " hudba budoucnosti "laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.68 (?), 15.4.2017 7:19

A čo napríklad "coeho zlatá slíva" alebo "Jeffersonova"? Ako sú na tom s odolnosťou voči šárke? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 10.5.2017 19:31

Dobrý večer.

O těchto švestkách jsem nenašel žádné informace ani na internetu. Možná budou mít jiné názvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.36 (?), 11.7.2018 14:47
Dobrý den, před nějakou dobou jsme koupili domek a na zahradě bylo i pár starších stromů. Mezi nimi i jeden špendlík. Letos poprvé kvůli nepřízní počasí v minulých letech, zarodil. Na plodech jsou hnědavé fleky. Podle toho co jsem.ruzne načetla se asi jedna o sárku. Můžete, mi poradit zda se je to skutečně tak? Myslíte, že strom zlikvidovat? Děkuji za reakce.
Plody
Plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.7.2018 16:19

Ano jsou to příznaky šarky, zkuzte vyloupnout pecku, jesti se na ní po oschnutí objeví strakaté fleky tak je to šarka na 100%.Vykopat - nevykopat, to už záleží jen na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.7.2018 17:59

Vykopat - nevykopat, to už záleží jen na Vás.

Přesně tak. To za Vás nikdo nerozhodne. Počkejte na sklizeň, uvidíte sám, jaká bude úroda, jak velké procento postižených plodů a nakolik. Špendlík je dnes vzácné ovoce a čistý destilát ze špendlíků vysoce ceněný. Tlak choroby bývá v různých letech odlišný a dobře živené, byť nemocné stromy mohou přinést dobré úrody.
    Pravý špendlík patří k citlivým odrůdám. Osobně bych ho nevysazoval a sáhnul raděj k tolerantnějším žlutoplodým odrůdám - Tipala, Thames cross, Aprimira, aj. Jiná věc je, když už stromy máte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.42 (?), 14.7.2018 19:42
Děkuji za reakce. Po zevrubne prohlídce to vypadá, že postihnuto bude odhadem více jak 85 % plodů. Uvidíme jak úplně dozraje. Někde jsem četla, že se dá pálit i z postihnutých plodů, ale méně kvalitní pálenka. Máme pouze jeden strom a nevypadá, že by plodů bylo dost na alespoň nějaké rozumné množství kvasu. Tak zvazuji, že půjde a radeji vysadíme odolnější odrůdy. Ještě jednou díky všem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika