Zapomenutý název choroby švestek



host - 202.6 (?)
15.5.2015 16:44

Ještě TOPTASTE


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 125.240 (?), 30.4.2015 17:41

Dobrý den, existuje na tuto chorobu postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 5.5.2015 12:17

Podle fotek, co tu dal Rony, jsem na tom s mým JOJO a Stanley úplně stejně. Stromky raší a kvetou jen v horní části koruny, dole to je s květem a lístky opožděné nebo to umírá. Na každé větvi 5-10 velkých kapek kleje. Nemám rád chemii, ale v této situaci jsem udělal pokus, minulý týden postřik Rovralem a modrou sklalicí, dva týdny před tím to byl Discus. Zřejmě není co ztratit. Stará švestka, co tu byla snad 30 let, měla šarku, ale taky podobné příznaky jako byly u těch JOJO a Stanley.. Rodila tak 1x za 3 rok, to jí narostly kvalitní letorosty, pěkné listy, plno květů. Nechtěl jsem, aby to z ní přešlo na nové stromky, letos v lednu jsem ji skotil. Uvnitř kmene byla prorostlá houbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 15.5.2015 9:19

Včera jsem Jojo a Stanley odstříhal všechny zaschlé letorosty až do zeleného dřeva. I zelené větve mají plno kapek kleje. Uvidíme. Loni u nás hodně přes léto pršelo a plody byly plné monilie, prakticky všecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.6 (?), 15.5.2015 16:43

Likvidoval jsem poslední JOJO a TOPTASTE, před nedávnem, viz fotky. Nemá to žádnou budoucnost ve zdejším kraji.

Rony.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.6 (?), 15.5.2015 16:44

Ještě TOPTASTE


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.78 (?), 10.3.2016 14:53

Pravděpodobně díky loňské aplikaci modré skalice mají moje JOJO a Stanley letos příznaky zatím skoro neznatelné. Tenké větvičky vypadají živé prakticky všecky. Minulý týden natřeno vápnem s modrou skalicí - kmeny celé a silnější větve skoro do půlky délky. Stejný nátěr dostala i meruňka. Ještě tak za týden nasadím Rovral a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.141 (?), 19.3.2016 11:16

Dobrý den,

Myslíte si, že opravdu Toptaste je tak málo odolná? Nebo je tu někdo, kdo má Toptaste už třeba delší dobu a daří se jí. Loni jsem si zasadil několik Toptastů a letos bych si chtěl zas nějaké přisadit, ale jak to tady čtu, tak mě to poněkud znejistilo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.78 (?), 5.4.2016 11:58

Zdravím, to jsem já 100.238. Letos to vypadá o dost líp. Mám dojem, že předchozí prudké zhoršení stavu nastalo, když jsem před 3 lety stromky stříhal v předjaří. Teď to ponechám až po odkvětu, plus důkladná dezinfekce nůžek. Kmeny jsem letos natřel vápnem se skalicí a to včetně silných větví. Lišejníky a zelená řasa dost ustoupily. V posledních letech se mi hodně rozrůstají mechy a lišejníky v trávě i na stromech. Předchozí majitel si stromů několik let prakticky nevšímal a toto neměl. Podobné příspěvky o nebývale rostoucích lišejnících čtu i jinde. Může tam být souvislost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 5.4.2016 13:38

Zdravím 100.238. Dík tomu, že vzduchem létá méně exhalátů, není v něm prakticky žádná síra, létají ve stejném prostředí dříve utlačované organizmy ve větším množství. Například spóry hub, které síra eliminovala. Třeba americké padlí na nagreštech, elementární síra nejspíše ničí i rez hrušňovou. Exhaláty tlumily růst lišejníků i mechů, řas, které se teď častěji objevují na stromech. Vedle toho poslední zimy nestojí za řeč, nezničí se tolik škůdců a chorob, které opakované mrazy klesající pod -20 °C dříve likvidovaly. Také se používaly olejové preparáty na zimní nebo jarní postřiky (už se vrací jarní postřik je to kombinace Reldan + metylester řepkového oleje). Když budete ošetřovat sad měďnatými přípravky, budete mít na stromech méně lišejníků i mechů, řas - měď je silně potlačuje. A vlastně už to děláte když do vápna mícháte modrou skalici.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.78 (?), 18.4.2016 15:30

Prohlídka stavu JOJO a Stanley k 17.4.2016: Mrtvých větviček je o mnoho méně, větve se probudily skoro ve stejný čas a naráz. Pěkně to rozkvétá. Nasadím koktejl proti monilii a pilatce... Rovral+Kuprikol+Calypso. Vápno se skalicí ještě zatřu do těch starých lézí, vypadá, že by to mohlo léčit stará napadení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika