Zapomenutý název choroby švestek



host - 100.238 (?)
5.5.2015 12:17

Podle fotek, co tu dal Rony, jsem na tom s mým JOJO a Stanley úplně stejně. Stromky raší a kvetou jen v horní části koruny, dole to je s květem a lístky opožděné nebo to umírá. Na každé větvi 5-10 velkých kapek kleje. Nemám rád chemii, ale v této situaci jsem udělal pokus, minulý týden postřik Rovralem a modrou sklalicí, dva týdny před tím to byl Discus. Zřejmě není co ztratit. Stará švestka, co tu byla snad 30 let, měla šarku, ale taky podobné příznaky jako byly u těch JOJO a Stanley.. Rodila tak 1x za 3 rok, to jí narostly kvalitní letorosty, pěkné listy, plno květů. Nechtěl jsem, aby to z ní přešlo na nové stromky, letos v lednu jsem ji skotil. Uvnitř kmene byla prorostlá houbou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 125.240 (?), 30.4.2015 17:41

Dobrý den, existuje na tuto chorobu postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 5.5.2015 12:17

Podle fotek, co tu dal Rony, jsem na tom s mým JOJO a Stanley úplně stejně. Stromky raší a kvetou jen v horní části koruny, dole to je s květem a lístky opožděné nebo to umírá. Na každé větvi 5-10 velkých kapek kleje. Nemám rád chemii, ale v této situaci jsem udělal pokus, minulý týden postřik Rovralem a modrou sklalicí, dva týdny před tím to byl Discus. Zřejmě není co ztratit. Stará švestka, co tu byla snad 30 let, měla šarku, ale taky podobné příznaky jako byly u těch JOJO a Stanley.. Rodila tak 1x za 3 rok, to jí narostly kvalitní letorosty, pěkné listy, plno květů. Nechtěl jsem, aby to z ní přešlo na nové stromky, letos v lednu jsem ji skotil. Uvnitř kmene byla prorostlá houbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 15.5.2015 9:19

Včera jsem Jojo a Stanley odstříhal všechny zaschlé letorosty až do zeleného dřeva. I zelené větve mají plno kapek kleje. Uvidíme. Loni u nás hodně přes léto pršelo a plody byly plné monilie, prakticky všecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.6 (?), 15.5.2015 16:43

Likvidoval jsem poslední JOJO a TOPTASTE, před nedávnem, viz fotky. Nemá to žádnou budoucnost ve zdejším kraji.

Rony.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.6 (?), 15.5.2015 16:44

Ještě TOPTASTE


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.78 (?), 10.3.2016 14:53

Pravděpodobně díky loňské aplikaci modré skalice mají moje JOJO a Stanley letos příznaky zatím skoro neznatelné. Tenké větvičky vypadají živé prakticky všecky. Minulý týden natřeno vápnem s modrou skalicí - kmeny celé a silnější větve skoro do půlky délky. Stejný nátěr dostala i meruňka. Ještě tak za týden nasadím Rovral a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.141 (?), 19.3.2016 11:16

Dobrý den,

Myslíte si, že opravdu Toptaste je tak málo odolná? Nebo je tu někdo, kdo má Toptaste už třeba delší dobu a daří se jí. Loni jsem si zasadil několik Toptastů a letos bych si chtěl zas nějaké přisadit, ale jak to tady čtu, tak mě to poněkud znejistilo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.78 (?), 5.4.2016 11:58

Zdravím, to jsem já 100.238. Letos to vypadá o dost líp. Mám dojem, že předchozí prudké zhoršení stavu nastalo, když jsem před 3 lety stromky stříhal v předjaří. Teď to ponechám až po odkvětu, plus důkladná dezinfekce nůžek. Kmeny jsem letos natřel vápnem se skalicí a to včetně silných větví. Lišejníky a zelená řasa dost ustoupily. V posledních letech se mi hodně rozrůstají mechy a lišejníky v trávě i na stromech. Předchozí majitel si stromů několik let prakticky nevšímal a toto neměl. Podobné příspěvky o nebývale rostoucích lišejnících čtu i jinde. Může tam být souvislost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 5.4.2016 13:38

Zdravím 100.238. Dík tomu, že vzduchem létá méně exhalátů, není v něm prakticky žádná síra, létají ve stejném prostředí dříve utlačované organizmy ve větším množství. Například spóry hub, které síra eliminovala. Třeba americké padlí na nagreštech, elementární síra nejspíše ničí i rez hrušňovou. Exhaláty tlumily růst lišejníků i mechů, řas, které se teď častěji objevují na stromech. Vedle toho poslední zimy nestojí za řeč, nezničí se tolik škůdců a chorob, které opakované mrazy klesající pod -20 °C dříve likvidovaly. Také se používaly olejové preparáty na zimní nebo jarní postřiky (už se vrací jarní postřik je to kombinace Reldan + metylester řepkového oleje). Když budete ošetřovat sad měďnatými přípravky, budete mít na stromech méně lišejníků i mechů, řas - měď je silně potlačuje. A vlastně už to děláte když do vápna mícháte modrou skalici.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.78 (?), 18.4.2016 15:30

Prohlídka stavu JOJO a Stanley k 17.4.2016: Mrtvých větviček je o mnoho méně, větve se probudily skoro ve stejný čas a naráz. Pěkně to rozkvétá. Nasadím koktejl proti monilii a pilatce... Rovral+Kuprikol+Calypso. Vápno se skalicí ještě zatřu do těch starých lézí, vypadá, že by to mohlo léčit stará napadení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika