Slivoně 2017



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?)
24.7.2017 9:54

"Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV".

To jo, povrch plodů je pravidelně hrbolkatý - trochu jinak než ty propadliny třeba na Domácí (vloni se to ukázalo na Katince, letos ne), ale zatím se to na chuti nějak neprojevuje. Tegera je přiroubovaná na virózním stromu z odkopku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.7.2017 23:08
To je zajímavý. Ale jak řekla Libuše Šafránková Petru Čepkovi ve filmu Vesničko má středisková: "Pro tebe je všechno zajímavý". Každopádně první taková to chvála Tegery.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.138 (?), 24.7.2017 8:01

Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 24.7.2017 9:54

"Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV".

To jo, povrch plodů je pravidelně hrbolkatý - trochu jinak než ty propadliny třeba na Domácí (vloni se to ukázalo na Katince, letos ne), ale zatím se to na chuti nějak neprojevuje. Tegera je přiroubovaná na virózním stromu z odkopku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.72 (?), 24.7.2017 19:00

Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV.

Neviem ako je to u vás s neskorými-pozdními odrodami sliviek s odolnosťou na šarku ale u mňa sú veľmi odolné Gabrovská a Presenta. Gabrovská mi ale málo plodí a Presenta u mňa nedozreje každý rok do potrebnej kvality keďže je dosť náročná na teplo.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 29.7.2017 1:19
Čačanská lepotica (foto 1,2,3), Althanova (4) a zelená ringlota (5). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.7.2017 19:12

U nás je královnou letních švestek tradičně Katinka. Pro cvelikou úrodu jsou plody menší. Obrovské plody s dobrou chutí má Čačanská raná. Škoda, že sklizňové období je krátké - rychle dozrávají a padají. Tradičním plničem úrod je naopak postupně dozrávající Opál. Č erným koněm je Kalipso. Plody větší než Katinka a chuť švestkovější než Č. raná. Nadějná odrůda.

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 38.11 (?), 29.7.2017 23:53

U mně zahajuje sezónu slivoní tradičně Špendlík žlutý. Je to zlatá, vynikající nádhera. Dozrávání a padání plodů je sice rozvleklé, ale plody na zemi vydrží i několik dní bez úhony a ani na stromě nehnijí. Letos půjdou na marmeládu, část na jednodruhovou a část v kombinaci s meruňkami. Místo cukru vyzkouším med, jsem zvědav.

Při obhlídce škod napáchaných obalečem jsem narazil na předčasně "zralý" plod TopTastu s prasklinami u stopky způsobené vydatnějším deštěm. Nemůžu si pomoct, ale já chuťově lepší švestku zatím nejedl. A co teprve za tři týdny, kdy u nás TopTaste dozrává.

Cukernatost Brix TopTaste 21 Špendlíky 21 Tipala 18 Althanova 13
Zlato na zemi
Zlato na zemi
Zlato v koruně
Zlato v koruně
TopTaste
TopTaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.69 (?), 31.7.2017 15:38

Marmeláda ze špendlíků je hotová. Výborné byly i buchty. Jenom je škoda,

že těch špendlíků letos nezbylo i na kvas. Na ten půjdou další švestky,

které postupně budou dozrávat. Těch je naštěstí celkem dost. Hodně pomohl déšť z minulého týdne, jinak by jich většina opadala kvůli suchu.

Zdravím z Valašska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 31.7.2017 20:25

Nemůžu si pomoct, ale já chuťově lepší švestku zatím nejedl.

To Vám věřím, i když není tomu tak všude, jak se ukazuje. Třeba pan Miloš Vysloužil Vám to nepotvrdí. Doporučil bych, aby jste zkusil ještě HANITU.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 55.156 (?), 31.7.2017 23:41
Hanitu mám taky, loni jsme ji doma porovnávali s TopTaste. Ten jasně vyhrál. Nemá sice tu pravou švestkovou chuť jako Hanita, ale to je dětem i dospělým doma jedno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika