Příspěvky uživatele - 65.69

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Špendlíky, 15.7.2018
Chtěl bych se zeptat kolik cukru do kvasu na 1q špendlíků a jak silný  nechat špendlíkový destilát. Jinak stromy se zralýma špendlíkama mají nádherné aroma. Děkuji za radu.
Odruda Wangenheimova, 22.9.2017 Obsahuje fotku
Letos Wangenheimova skvělá. Některé stromky byly obsypané plody až moc. Pěkně dozrála a plody byly veiice slaďˇučké. Jinak velmi dobrou úrodu měly i klony původní švestky domácí a také kupovaná Domácí velkoplodá. V názvu má velkoplodá, ale plody jsou... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 31.7.2017
Marmeláda ze špendlíků je hotová. Výborné byly i buchty. Jenom je škoda, že těch špendlíků letos nezbylo i na kvas. Na ten půjdou další švestky, které postupně budou dozrávat. Těch je naštěstí celkem dost. Hodně pomohl déšť z minulého týdne,... celý příspěvek >
Žluté slivoně, 10.8.2015
Já se zase domnívám, že to bude zelená renklóda. Dalo by se to poznat podle pecky. Špendlík ji má hodně podlouhlou a špičatou. Přičemž obě jdou od pecky.
Odrůdy meruněk, 28.7.2014 Obsahuje fotku
Tato Leskora z Valašska v tomto roce. Zralá byla již na přelomu června a července.
Odrůdy meruněk, 22.3.2014
Leskoru jsem koupil na semanáči.Má velmi bujný růst. Úrodu jsem měl poprvé v loňském roce. V předešlých letech vždy jenom několik kusů meruněk.Zasedlých plodů je přitom vždy mnoho.Uvidím v letos.Plody jsou velmi chutné a zrají v druhé dekádě... celý příspěvek >
Odrůdy meruněk, 19.3.2014
Na Valašsku v 400m n.m. pěstuji meruňku Leskoru.Zatím OK.Koupil jsem ji v Arbii Malenovice před sedmi lety. Teď je z ní už pořádný strom vysoký skoro 6m. Mám ještě Lealu, ale ta má teprve 1 rok.
Jakou slivoní doplnit sad?, 13.2.2014
Tak to měl tchán v Mařaticách pořádné macky. Já jsem měl na zahradě stromy, které měly do 60cm průměru. Výška stromů byla dobře přes 10m. Na takovém stromě bylo klidně okolo 3q kvalitních švestek domácích.  Stromy byly roubovány na myrobalánu a... celý příspěvek >
Trojica najlepších, 20.11.2013
Mám na zahradě velmi staré Domácí švestky. Odhaduji že jim moc do 80 let nechybí. Ti co je sázeli již dávno nežijí. Postupně stromy likviduji.  Asi před osmi lety kvůli silnému napadení puklicí jsem byl nucen stromy hodně ořezat. I když mají... celý příspěvek >
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 6.3.2013
Nedá mně to a musím Wangenheimovy švestky jednoznačně pochválit.Pálím z Wangenheimovy pravidelně téměř dvacet let. Za tu dobu si pamatuji snad jenom jeden rok, kdy byla skoro mizivá úroda, Jinak plodí pravidelně každý rok.  Díky jejich vysoké... celý příspěvek >
Co je to za slivon?, 17.8.2012
Podle tvaru plodu, listu a doby zrání by to mohla být Wangenheimova. A pokud se plody dost otlačují a jsou šťavnatější tak by mělo jít o ni.
Co právě sklízíte v r. 2012?, 15.8.2012
Mám dotaz na pana Petra. Jak vám chutnají jablka Darie a kdy Vám dozrávají? Já mám tuto odrůdu taky a ještě stromek neměl zatím žádné ovoce. Koupil jsem Darii, druhá věc je co člověku skutečně někdy doopravdy prodají. Stalo se mně, že jsem koupil... celý příspěvek >
Vyžrané pupeny, 27.4.2012
Zajímalo by mě, v které oblasti Valašska máte pane Rony tento problém se šlechtěnými švestkami.
Chci zasadit hrušeň, 2.6.2011
Chtěl bych nasadit letní hrušku do zahrádky. Vcelku se mně zamlouvá Isolda. Nemá s ní někdo zkušenost. Jaké jsou plody a jaká  podnož je vhodná. Děkuji. 
Odruda Wangenheimova, 23.5.2011
Ten sad existuje dodones a zatím to vypadá, že i když jde o staré stromy, bude v něm letos slušná úroda. Stromy mají jednu nevýhodu, že větve jsou stářím už dost křehké. Vzpomínám si, že před dvěma lety abnormálně zarodily. Jinak v sousedství jsou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika