Slivoně 2017



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 55.156 (?)
31.7.2017 23:41
Hanitu mám taky, loni jsme ji doma porovnávali s TopTaste. Ten jasně vyhrál. Nemá sice tu pravou švestkovou chuť jako Hanita, ale to je dětem i dospělým doma jedno.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.7.2017 23:08
To je zajímavý. Ale jak řekla Libuše Šafránková Petru Čepkovi ve filmu Vesničko má středisková: "Pro tebe je všechno zajímavý". Každopádně první taková to chvála Tegery.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.138 (?), 24.7.2017 8:01

Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 24.7.2017 9:54

"Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV".

To jo, povrch plodů je pravidelně hrbolkatý - trochu jinak než ty propadliny třeba na Domácí (vloni se to ukázalo na Katince, letos ne), ale zatím se to na chuti nějak neprojevuje. Tegera je přiroubovaná na virózním stromu z odkopku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.72 (?), 24.7.2017 19:00

Ona ta Tegera připomíná pozdní švestky nejen chutí, ale bohužel i citlivostí k PPV.

Neviem ako je to u vás s neskorými-pozdními odrodami sliviek s odolnosťou na šarku ale u mňa sú veľmi odolné Gabrovská a Presenta. Gabrovská mi ale málo plodí a Presenta u mňa nedozreje každý rok do potrebnej kvality keďže je dosť náročná na teplo.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 29.7.2017 1:19
Čačanská lepotica (foto 1,2,3), Althanova (4) a zelená ringlota (5). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.7.2017 19:12

U nás je královnou letních švestek tradičně Katinka. Pro cvelikou úrodu jsou plody menší. Obrovské plody s dobrou chutí má Čačanská raná. Škoda, že sklizňové období je krátké - rychle dozrávají a padají. Tradičním plničem úrod je naopak postupně dozrávající Opál. Č erným koněm je Kalipso. Plody větší než Katinka a chuť švestkovější než Č. raná. Nadějná odrůda.

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 38.11 (?), 29.7.2017 23:53

U mně zahajuje sezónu slivoní tradičně Špendlík žlutý. Je to zlatá, vynikající nádhera. Dozrávání a padání plodů je sice rozvleklé, ale plody na zemi vydrží i několik dní bez úhony a ani na stromě nehnijí. Letos půjdou na marmeládu, část na jednodruhovou a část v kombinaci s meruňkami. Místo cukru vyzkouším med, jsem zvědav.

Při obhlídce škod napáchaných obalečem jsem narazil na předčasně "zralý" plod TopTastu s prasklinami u stopky způsobené vydatnějším deštěm. Nemůžu si pomoct, ale já chuťově lepší švestku zatím nejedl. A co teprve za tři týdny, kdy u nás TopTaste dozrává.

Cukernatost Brix TopTaste 21 Špendlíky 21 Tipala 18 Althanova 13
Zlato na zemi
Zlato na zemi
Zlato v koruně
Zlato v koruně
TopTaste
TopTaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.69 (?), 31.7.2017 15:38

Marmeláda ze špendlíků je hotová. Výborné byly i buchty. Jenom je škoda,

že těch špendlíků letos nezbylo i na kvas. Na ten půjdou další švestky,

které postupně budou dozrávat. Těch je naštěstí celkem dost. Hodně pomohl déšť z minulého týdne, jinak by jich většina opadala kvůli suchu.

Zdravím z Valašska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 31.7.2017 20:25

Nemůžu si pomoct, ale já chuťově lepší švestku zatím nejedl.

To Vám věřím, i když není tomu tak všude, jak se ukazuje. Třeba pan Miloš Vysloužil Vám to nepotvrdí. Doporučil bych, aby jste zkusil ještě HANITU.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 55.156 (?), 31.7.2017 23:41
Hanitu mám taky, loni jsme ji doma porovnávali s TopTaste. Ten jasně vyhrál. Nemá sice tu pravou švestkovou chuť jako Hanita, ale to je dětem i dospělým doma jedno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika