Slivoň - postřik proti červivosti



Jarda Drda - (24) - 78.186 (?)
21.6.2018 13:00
Na Mospilanu se pise, ze je na obalece jablonoveho ne na svestkoveko.Je to tedy vhodny pistrik?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 25.2 (?), 12.6.2012 19:57

Přidavam se k panu Vysloužilovi.Nejsem sice eko a postřiky použivam v ramci IP běžně ale s rozumem.Mnozi diskuteři si pořizuji peckoviny kvuli paleni, a v tomto připadě červivost neni na zavadu, stejně tak v připadě sirupu, nakonec ani marmeladam a jamum toto nevadi.a to co vezu na farmařske trhy nebo prodavam ze dvora je samozřejmě bezchybne.Člověk by se měl poučit v hospodařeni našich prapředku, kteři se snažili mit co nejmeně odpadu a jaloviny.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.208 (?), 19.3.2011 22:22

mohu stříkat pilatku před květem a čím, nebo stačí asi těch 6 dní po od květu děkuji olda F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 20.3.2011 9:21

Před květem proti pilatce nestříkejte, je to neúčinné a také se připravíte o opylovače.

O ošetřování proti pilatce a obaleči švestkovému zde bylo vícekrát diskutováno. Znovu musím upozornit na nevhodnost použití třeba Decisu. Nejen, že je na pilatku slabý (leda jako TM třeba s Calypsem či Mospilanem), ale v ovocné zahradě také škodí.

Já stříkám proti obaleči švestkovému (tedy "červivosti") jen na 1. generaci. V teplých letech, příhodných pro masívní rozvoj 2. generace, potom i proti teto generaci, ale jen u pozdnějších odrůd, především těch velkoplodých. U švestky domácí to je, myslím, zbytečné.

Loni mě však obaleč "převezl" u rané Herman. Plody začaly zrát od 15. července a možná, že polovina z nich byla červivých. Jde o stromek na začátku plodnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.36 (?), 21.3.2011 16:35

Dá se stříkat proti pilatce Horizonem? Je Účinný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.75 (?), 21.3.2011 18:51

Horizonem proti pilatce nelze. Kupte si Calypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.3.2011 18:52

Horizon je fungicid.  A pilatka je hmyz. To asi účinkovat nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 21.3.2011 19:27

Proti pilatce ihned po opadu květních plátků, proti druhé vlně obaleče švestkového kolem 13. 7, /pro Hradec Králové/. První vlna neškodí. Mospilan, Calypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.3.2011 18:40

S tou první vlnou bych byl opatrný. Já vím, že se v nejrůznějších materiálech uvádí, že první vlna většinou neškodí. Problém je to slovo většinou.

Záleží na klimatickch podmínkách minulého roku, průběhu zimy a podmínkách daného roku. V některých letech se i ta první generace umí ukázat. O tom jsem se přesvědčil vícekrát a nejen u mne na zahradě. Mnou loni uváděný Herman, rozhodně nebyl s červy z druhé generace.

S tou 2. generací je to u mne jak který rok.  Někdy se nestihne plně vyvinout, nebo jen omezeně. Ale když to vyjde, je to někdy i síla. Zejména třeba u Najbolji nebo Althanovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jarda Drda - (24) - 78.186 (?), 21.6.2018 13:00
Na Mospilanu se pise, ze je na obalece jablonoveho ne na svestkoveko.Je to tedy vhodny pistrik?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 21.6.2018 13:35

On funguje, ale pro tohoto škůdce není registrován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika