Slivoň - postřik proti červivosti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 62.91 (?) 
24.5.2012 22:23

Včera jsem ve feromonovém lapáku na obaleče švestkového napočítal 5 úlovků (1 den vyvěšení) a dnes tam byly 4 kousky. Tak už jsem na nic nečekal a dnes večer švestky postříkal přípravkem Integro (ovilarvicid). Mráz k naší velké radosti přečkaly beze ztrát a zatím se nalévají tuze pěkně. Jen pilatka celkem řádila, tak obalečům už se mi nic obětovat nechce. smiley Pro srovnání, jsme u Č.Budějovic, 400 m n.m. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 25.5.2012 9:35

Proti první generaci se nestříká, škody jsou zanedbatelné. Druhá generace je ve druhé třetině července /přibližně/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.91 (?), 25.5.2012 14:20

Kuky, díky za názor, dovolím si ale oponovat. Např. velkopěstitelé švestek podle všeho stříkají běžně právě první generaci a druhou už pak nemusí (velké izolované sady). Jedním z důvodů je, že když pěstují rannější odrůdy, tak při postřiku na druhou generaci by pak už byli na štíru s ochrannou lhůtou. První generaci se také doporučuje stříkat při malé násadě plodů.

Pokud ale vezmu ten úlovek 5-ti kousků za den, tak to už je celkem myslím na pováženou. To přitom v posledních dnech kvůli silnému větru nebylo na let obalečů nijak ideální počasí. Ono škody od první vlny sice mohou být někde mizivé, jinde ale asi i první vlna může způsobit pohromu. Nakonec, nemá zde s tím někdo zkušenost?

U nás ve vsi máme takový památník nezměrné lidské blbosti. Za hřitovem je totiž prales mirabelek vyrostlý z pokácených a dříve normálně plodících vysokokmenů švestek (nebohé švestky skončily v kamnech bývalého starosty). K nám je to asi tak 60 m a z tohoto semeniště si k nám určitě dost záletníků už nějak cestu najde.

Jinak ještě na švestky si u nás brousí zuby mimo obalečů a pilatek i vosy, sršáni a všemožná ptačí havěť.

Milan

PS: Dnešní úlovek obaleče byly jen slabé kousky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.5.2012 10:49

Jo, jo Milane, přesně tak. Nenecháme těm můrám nic zadarmo.smiley Podle zprávy SRS byl na Pardubicku zjištěn silný nálet, jak obaleče švestkového, tak jablečného (14.5). Zároveň zlikviduju i nějaké ty mšice, které se už dost rozjíždějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 96.86 (?), 25.5.2012 11:21

Ještě je brzo, aspoň podle AMS SET...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.91 (?), 27.5.2012 11:02

Tak letos už máme zřejmě první vlnu náletu obaleče švestkového za sebou, viz četnost úlovků na feromonovém lapáku. Dlouho mi trvalo, než jsem lapák sehnal, tak samotný vrchol letové vlny jsem už prošvihl smiley. Milan

Č.B., 400 m n.m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.49 (?), 9.6.2012 23:25

Na jaře stříkám proti pilatce, při opadu květních plátků. Měsíc před sklizní stříkám proti červitosti insegárem.Má delší ochrannou lhůtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika