Slivoň - postřik proti červivosti



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?)
21.6.2018 13:35

On funguje, ale pro tohoto škůdce není registrován.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 25.2 (?), 12.6.2012 19:57

Přidavam se k panu Vysloužilovi.Nejsem sice eko a postřiky použivam v ramci IP běžně ale s rozumem.Mnozi diskuteři si pořizuji peckoviny kvuli paleni, a v tomto připadě červivost neni na zavadu, stejně tak v připadě sirupu, nakonec ani marmeladam a jamum toto nevadi.a to co vezu na farmařske trhy nebo prodavam ze dvora je samozřejmě bezchybne.Člověk by se měl poučit v hospodařeni našich prapředku, kteři se snažili mit co nejmeně odpadu a jaloviny.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.208 (?), 19.3.2011 22:22

mohu stříkat pilatku před květem a čím, nebo stačí asi těch 6 dní po od květu děkuji olda F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 20.3.2011 9:21

Před květem proti pilatce nestříkejte, je to neúčinné a také se připravíte o opylovače.

O ošetřování proti pilatce a obaleči švestkovému zde bylo vícekrát diskutováno. Znovu musím upozornit na nevhodnost použití třeba Decisu. Nejen, že je na pilatku slabý (leda jako TM třeba s Calypsem či Mospilanem), ale v ovocné zahradě také škodí.

Já stříkám proti obaleči švestkovému (tedy "červivosti") jen na 1. generaci. V teplých letech, příhodných pro masívní rozvoj 2. generace, potom i proti teto generaci, ale jen u pozdnějších odrůd, především těch velkoplodých. U švestky domácí to je, myslím, zbytečné.

Loni mě však obaleč "převezl" u rané Herman. Plody začaly zrát od 15. července a možná, že polovina z nich byla červivých. Jde o stromek na začátku plodnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.36 (?), 21.3.2011 16:35

Dá se stříkat proti pilatce Horizonem? Je Účinný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.75 (?), 21.3.2011 18:51

Horizonem proti pilatce nelze. Kupte si Calypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.3.2011 18:52

Horizon je fungicid.  A pilatka je hmyz. To asi účinkovat nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 21.3.2011 19:27

Proti pilatce ihned po opadu květních plátků, proti druhé vlně obaleče švestkového kolem 13. 7, /pro Hradec Králové/. První vlna neškodí. Mospilan, Calypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.3.2011 18:40

S tou první vlnou bych byl opatrný. Já vím, že se v nejrůznějších materiálech uvádí, že první vlna většinou neškodí. Problém je to slovo většinou.

Záleží na klimatickch podmínkách minulého roku, průběhu zimy a podmínkách daného roku. V některých letech se i ta první generace umí ukázat. O tom jsem se přesvědčil vícekrát a nejen u mne na zahradě. Mnou loni uváděný Herman, rozhodně nebyl s červy z druhé generace.

S tou 2. generací je to u mne jak který rok.  Někdy se nestihne plně vyvinout, nebo jen omezeně. Ale když to vyjde, je to někdy i síla. Zejména třeba u Najbolji nebo Althanovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jarda Drda - (24) - 78.186 (?), 21.6.2018 13:00
Na Mospilanu se pise, ze je na obalece jablonoveho ne na svestkoveko.Je to tedy vhodny pistrik?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 21.6.2018 13:35

On funguje, ale pro tohoto škůdce není registrován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika