Šarka švestek



Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.137 (?)
29.8.2008 21:38

Iba ak máte v knihe života napísaných 200 rokov. Veľa zdaru pri tej práci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 168.158 (?), 14.10.2006 18:04
Mám také poznatky s výskytem šarky na Valašsku (Klobouky). Poprvé jsem pozoroval příznaky šarky v roce 1984 a až později jsem si uvědomil, že nákaza se rozšířila z nově posazených stromků před dvěma roky a souhlasím s jedným diskutujícím, že o rozšíření šarky se postarali nezodpovědní prodejci výsadbového materiálu mám to zjištěné na 100%.
Ještě jeden poznatek co se týče šarky. vysázel jsem stromky odrůd Čačanská ale nedopadlo to dobře. Stromy pěkně vyrostly poměrně dobře rodily ale po čase jim  začly odumírat koncové větve a vlastně tím pádem obrost prosychal. Už jsem je odstranil a praděpodobná příčina se mne jeví jakoby vliv tuhých zim v poslední době to jest zmrznutí jednoletých výhonů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.70 (?), 4.3.2007 23:06
myslím si,že zimou to nebude,jelikož mám taky vysazené lepotice asi 8let a rostou celkově pěkně.Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.3.2007 9:45
Zimou to určitě nebude. To by Vám neuschly jen konečky. Ale Čačanské jsou ve dřevě poměrně odolné. závažnější je, že v chladných lokalitách je kvalita plodů výrazně horší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 1.4.2007 10:37
Bratranec měl na zděděné zahradě asi 10 stromů domácí švestky, všechny zhruba stejného stáří a vzhledu a zasažené šarkou. Na všech dozrávalo do typické sladké zralosti domácích švestek každý rok tak 10 - 20 plodů. Kromě jedné, na té dozrávalo tak půl kyblíku plodů. Z toho soudím, že výběr švestky odolné šarce má naději. Tipuji, že to chce zasadit řadu stromů švestky domácí z pecek, potom každou z nich nainfikovat roubem nakaženým šarkou nebo tak nějak a sledovat, jak si ty stromky se šarkou poradí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.137 (?), 29.8.2008 21:38

Iba ak máte v knihe života napísaných 200 rokov. Veľa zdaru pri tej práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 17.8.2010 23:32

Tak takové pokusy se dělají v laboratořích. Jejich výsledky jsou mnohem rychlejší a přesnější :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.98 (?), 5.9.2008 16:24

Mně se líbí, jak berete tu šarku vážně. Je to asi jako Chřipka, Angína nebo Rýma - prostě závažná choroba :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 5.9.2008 16:25

... myslím tím psaní s velkým písmenem na začátku, které se objevilo na začátku stránky. To nenechá mé lingvistické puntičkářství na pokoji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 27.7.2010 1:07

Dobrý den. Pročítal jsem toto téma a narazil na můj problém - světlejší žilky u listů slivoní. (Pozn.: Jedná se o rouby Domácí a Gabrovské, ze Sempry (bez šarky).) Šarka v okolí není.Jedná se o fyziologický problém ve výživě nebo šarka? Roubováno do koruny Lepotice bez příznaků či choroby. Listy viz foto. Díky

Domácí
Domácí
Gabrovska
Gabrovska
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 16.8.2010 23:50

Dobrý den,

stále nikdo nedokáže říci, zda-li se jedná o napadení virem šarky? Abych mohl včas s těžkým srdcem rouby odstranit, popř. celou lepotici!? Díky za rady.

M.

Domácí_1
Domácí_1
Domácí_2
Domácí_2
Gabrovská_1
Gabrovská_1
Gabrovská_2
Gabrovská_2
Č.Lepotica
Č.Lepotica
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika