Rozkvétání slivoní



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?)
28.5.2023 9:02

Pokus v 'poľných' podmienkach ukázal dobrú čiinnosť kombinácie Spintor/Mospilan v 7-dňovej sekvencii. Esenciálne pre úspech je však presné načasovanie postrekov - podľa monitoringu letovej aktivity dospelcov.

Takže jste to nakonec zvládl, doktore, to jsme rádi. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 234.131 (?), 26.5.2023 11:38
Pre pána Bieglera, - a každého, kto má úprimný záujem niečo sa o účinnosti insekticídov v boji proti čierňavke/tmavke naozaj dozvedieť (a nerieši tu len svoje komplexy a mindráky). Na foto v prílohe je odkaz na závery výskumnej práce z Holovous, ktorá sa touto problematikou zaoberala. Tento príspevok vložil: Ivan Hlavatý (aby sa nebolo treba trápiť lustrovaním číselných kódov).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 26.5.2023 13:41

A vy se neumíte vyjádřit v pár větách? Nějaké dohledávání je k ničemu. Vaše uražená ješitnost je nám celkem "prd" platná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.2 (?), 26.5.2023 22:49

Krška ty nebudeš poroučet kdo, a jak se má vyjadřovat.ty budeš poslušně referovat, co nového je na tvé zahradě, chapito?.krška totiž velmi rád komanduje, co má kdo dělat.Kuratela nekuratela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 27.5.2023 8:20

cheekycryingsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 27.5.2023 10:39
Pánové Petře a Ivane, aktuálně řeším problém s tím, že se mi "pardubický mor" dírkovitost listů rozmáhá na zahradě a to v minulosti nikdy nebylo! Co se týče tmavky, musel bych to znovu si všechno přečíst i na Agromanuálu, ale rada byla v některých zdrojích, že pomůže když není úroda švestek díky například vymrznutí. Tak jsem letos nestříkal pilatku a třeba moc švestek nebude, tím pádem by se neměla tak případně šířit, je to ale jen můj osobní neprokázaný názor... Proč to dělám když v mém sadě jsem ji zatím nepozoroval? A to vybírám pecky třeba při vaření povidel. Protože v nedalekých neobhospodařovaných i nálety různých peckovin zarostlých pozemcích jsem nalezl pecky, které by mohly být tmavkou poškozeny. Děkuji za zdroje dalších informací.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.131 (?), 27.5.2023 11:45
Dobrý deň, pán Biegler. Keďže ste ma oslovili, považujem za slušné odpovedať. Vaša úvaha o neúrode sliviek ako faktore decimujúcom populáciu 'tmavky' je síce napohľad logická, ale prax ju bohužiaľ nepotvrdzuje. Dôvodom sú aj iné hostiteľské rastliny a tiež možná predĺžená diapauza (viac než jednoročná) vo vývoji lariev (viď foto). Čo sa týka postrekov proti 'tmavke', môžete si pozrieť posledné 2 príspevky na fóre Zahrada.online vo vlákne "Čierňavka slivková/Tmavka švestková. Pokus v 'poľných' podmienkach ukázal dobrú čiinnosť kombinácie Spintor/Mospilan v 7-dňovej sekvencii. Esenciálne pre úspech je však presné načasovanie postrekov - podľa monitoringu letovej aktivity dospelcov. (Dúfam, že tento môj príspevok nevyvolá zasa u 'niekoho' anafylaktickú reakciu. 😀 S pozdravom: Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 27.5.2023 22:11
Pane Ivane, budu se muset zaregistrovat i k Vám na forum, ale nyní opravdu nemám kdy, sušíme sena, ještě musím udělat nějaký prosvětlovací řez a spousta dalších činností. Pak to tam můžeme v klidu probrat aby kvůli tomu zde nevznikal nějaký problém, to bych byl nerad. O tom s tím vymrznutím tmavky jsem čerpal ze zkušeností pěstitelů v Praze. Mám štěstí v tom, že nemám v sadě Tipalu a Stanley jen na opylení. Tyto odrůdy mají tmavce nejvíce chutnat. Bylo by možno je využít jako lapače. Podobně jako odrůdu Karmen při pěstování jahod a lapání květopase. Durancie mají šmakovat také, ale od jejich pěstování ustoupit nehodlám ani k vůli tomuto škůdci. Prostředky na to určitě jsou a až začnou profesionální sadaři bědovat, určitě je uvolní i pro zahrádkáře. Vždyt i dnes v okolí je nově mnoho vysazených polností odrůdou Stanley. Jen jsem zvědavý, co budou dělat ekologičtí sadaři, jestli tam bude vůle postříkat a nebo se z tmavky stane pokud už není karantenní škůdce, proti kterému bude zásáh povinnost a jeho výskyt se bude muset hlásit. Závěrem bych k této problematice dodal, že kdo se bojí nesmí do lesa... takže ani merunky pěstovat nepřestanu, spíš příští rok budu švestky přeštěpovávat na merunky. S pozdravem Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 28.5.2023 9:02

Pokus v 'poľných' podmienkach ukázal dobrú čiinnosť kombinácie Spintor/Mospilan v 7-dňovej sekvencii. Esenciálne pre úspech je však presné načasovanie postrekov - podľa monitoringu letovej aktivity dospelcov.

Takže jste to nakonec zvládl, doktore, to jsme rádi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 28.5.2023 9:44

Mediátor pan B., by se snad uplatnil i jako ten, co zastaví škaredý konflikt na východ od Slovenskayes. Tak už mám v otázce tmavky více jasno-hlavně stran překlenutí času, ten taky obrušuje hrany, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10122) - 70.240 (?), 28.5.2023 10:26

Promiňte, ale mě by spíše zajímalo více, než doktůrkovi nejapné pošklebky, jak je spokojen s jedinou jeho švestkou HANKA a jedinou jeho meruňkou BERGAROUGE. Kdysi jsem si dovolil jej kritizovat za zveřejnění adresy "Ferdy Mravence" a od té doby je uražený jako malý chlapec. Zřejmě se budeme oslovovat jako v parlamentu prostřednictvím pana předsedajícího. V těchto podmínkách prostřednictvím pana Bieglera. Takže pane IH prostřednictvím pana Bieglera, jak jste spokojený s Hankou a Bergarouge?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika