Rozkvétání slivoní



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
16.4.2023 9:15

Nic převratného jsem nevyfotil, jen mám radost z květů na roubech z minulého roku. (VŠÚO Holovousy). Co se týče japonské slivoně Fortune, tak je tam nadějné množství opylených květů, ale jestli vydrží, to těžko říct. Jak vypadá Fortune u Martina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.4.2023 10:56

Císařovna z Holovous kvetla a zaplodila už v minulém roce, rubována počátkem března.Pět velkých švestek "Vlaškového" typu cca 50 gramů.Z letošních roubovanců nasazují na květ Ananasová česká, Bystrická velká a Špendlík modrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 16.4.2023 11:58
K Jojo a Black Amber se včera přidala jedna z posledních Hagant a také Topper. Letošní snad už větší úroda Topperu snad rozhodne jestli je to opravdu ta odrůda a jestli se roubování několika podnoží naslepo vyplatilo a nebo ne. Už jsem zde vyjádři obavu, že by to mohla být Valjevka. Cedulku se všemi náležitostmi mám pořád v úschově.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.4.2023 12:53

Měl jsem kdysi úplně stejný problém. Koupil jsem Topper a byla to Valjevka. Rouby Ananasky české a Špendlíku modrého žádné květní pupeny neměly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.4.2023 15:52

Nemělywink,protože ty s těma květními pupeny zůstaly u měsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 17.4.2023 17:31
Začíná rozkvétat posledních pár přeživších kusů z Toptastů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.4.2023 11:24

Já se těším nejen na plody všelijakých roubů z Holovous, ale i na plody běžných odrůd, které mám nově. Třeba pěkně pokvete stromek Dabrovické a mohl bych ochutnat i něco z plodů jejího křížence Polinky, snad bude konečně i nějaký Tolar. Všechno odrůdy pocházející z Polska. 

Chernyj Barchat (švestkomeruňka)
Chernyj Barchat (švestkomeruňka)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 19.4.2023 16:25
Já mám v šuplíku cedulky od Joja, taky bylo přes náš e-shop z Polska a pak Jojo z druhého zdroje při osobním nákupu v jiné prodejně. Jedny jsou červené a druhé bílé. Kocour se asi ztratil, je to špatné znamení, s trnkama je letos amen. Před chvilkou jsem stříkal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.4.2023 21:10

Vidím, že Jojo je vaše oblíbená odrůda, pane Bieglere. Nechcete zkusit nějakou jinou "stanleyovku"? Třeba Bluefree, Bluebell nebo Veeblue? Zvláště Veeblue se jeví celkem obstojně. Relativně nejchutnější "stanleyovka" by měla být Valjevka, ale tam se vydaří tak jeden plod z deseti.

Harbela
Harbela
Topfive
Topfive
Jojo
Jojo
Nancy
Nancy
Fortune
Fortune
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 20.4.2023 7:49
Stanley mám pár stromků kvůli opylení ze dvou zdrojů, možná ze tří ale nyní si nejsem úplně jist a musel bych prohrabat všechny lístečky. Ale zatím nekvete ani jeden. Ono já jsem některé ty první odrůdy vysazoval jen na kvas, to bylo kolem roku a po roce 2000 Jojo (někde mám určitě fakturu), z té doby je i jeden Stynley. Další pak až o více než 10 let později. Jenak to že je něco nejchutnější na konzum ještě neznamená, že je to nejlepší na slivovici. Valjevku jsem pěstoval, rostla bujně a také byla bujně napadena šárkou, šla vykácet. Ale někteří Valjevku do kvasu zbožnují!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika