Rozkvétání slivoní



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
25.3.2023 19:54

První slivoně už rozkvétají. Respektive Dapple Dandy č.2. 

Dapple Dandy č.2
Dapple Dandy č.2
Plumcot
Plumcot
Fortune
Fortune
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.3.2023 20:06

Krásně kvetou nejen myrobalány, ale i japonská slivoň Fortune a Dapple Dandy č. 2, "falešná" Dapple Dandy nikoliv. Ostatní švestkomeruňky ještě nekvetou, ale krásně se zazelenaly svěží zelení narůstajících listů. Nádhera, ale "holomráz" už je na cestě. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 27.3.2023 20:26

Mi nová Fortune ze Spomyšle ještě nekvete, ani Angeleno, ale poupata jsou dost nalité, meruňky v plném květu. Že by ty japonské švestky byly záměny?

Myrobalány voní a září na sto metrů, to je včelí ráj, asi zmrznou taky. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.3.2023 22:18

To netuším, Martine. Prozarím velké rozdíly nejsou. Mám tady víc nových švestkomeruněk a jsem zvědavý, jestli bude v plodech nějaký rozdíl od Fortune a falešné Dapple Dandy. Problém bude s mrazem, protože Fortune, nová Dapple Dandy a jedna šveskomeruňka "no name" kvetou hodně brzo. Z Fortune asi po mrazech nezbude letos nic.

Queen Elizabeth
Queen Elizabeth
Dapple Dandy č.2
Dapple Dandy č.2
Fortune
Fortune
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.4.2023 9:47

"Konec rozkvětu" ? Myslím, po dnešním mrazu.

Flavor Queen
Flavor Queen
Flavor Supreme
Flavor Supreme
Flavor Supreme
Flavor Supreme
Fortune
Fortune
Fortune
Fortune
Dapple Dandy č.2
Dapple Dandy č.2
Chernyj Barchat
Chernyj Barchat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.4.2023 9:55

Dočkáme se někdy plodů, když tyto asijské slivoně a švestkomeruňky kvetou tak brzo a většinou zmrznou? Jak to vidíte, pane Waltře. Nemáte žádnou na zkoušku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.138 (?), 5.4.2023 10:19

Já osobně zlikvidoval na podzim 2022, jap. švestku October sun, Gaviotu, meruňko-švestku Melitopolski, Queen Elisabet. Všechny tyto odrůdy květly s měruňkami a byly dle mého názoru ještě citlivější než meruňky, protože na těch alespoň něco zůstalo. Sázeny 2016/2017 a ochutnány pokud se nemýlím 2021 a žádný zazrak to nebyl, proto dostaly přednost meruňky a švestky.  PSM 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 11.4.2023 17:54
Pokud budou mít rosničky pravdu, Jojo rozkvete do deště a mrazu a to nikdy dobrou úrodu nepřineslo. Mám ale radost, vyryl jsem si loni odkopek Durancie a letos pokvete! Sice je škráblý pluhem na kmínku :-(ale snad se to zahojí. Také začíná kvést Japonka Black Amber.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.4.2023 18:14

Mně postupně některé asijské slivoně zašly (Black Gigant, Gauota, Oishi Wase). Fortune si zatím vede dobře a společně se švestkomeruňkami kvete, jako by vůbec nemrzlo (max.-4,7°C). V chuti je to jakási "řidina" s exotickou příchutí. Nebo všelijaké ty myrobalány u cest s výraznější chutí? Oslovení Herr von Biegler, nebo Herr von Walter není pěkné? Inspiroval mě s tím Standa von Königgrätz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.4.2023 9:08

Květy na roubech z minulého roku.

Císařovna Balkánu
Císařovna Balkánu
Ersingenská (Ahlbachova)
Ersingenská (Ahlbachova)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika