Rozkvétání slivoní



host - 234.131 (?)
27.5.2023 11:45
Dobrý deň, pán Biegler. Keďže ste ma oslovili, považujem za slušné odpovedať. Vaša úvaha o neúrode sliviek ako faktore decimujúcom populáciu 'tmavky' je síce napohľad logická, ale prax ju bohužiaľ nepotvrdzuje. Dôvodom sú aj iné hostiteľské rastliny a tiež možná predĺžená diapauza (viac než jednoročná) vo vývoji lariev (viď foto). Čo sa týka postrekov proti 'tmavke', môžete si pozrieť posledné 2 príspevky na fóre Zahrada.online vo vlákne "Čierňavka slivková/Tmavka švestková. Pokus v 'poľných' podmienkach ukázal dobrú čiinnosť kombinácie Spintor/Mospilan v 7-dňovej sekvencii. Esenciálne pre úspech je však presné načasovanie postrekov - podľa monitoringu letovej aktivity dospelcov. (Dúfam, že tento môj príspevok nevyvolá zasa u 'niekoho' anafylaktickú reakciu. 😀 S pozdravom: Ivan Hlavatý

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 234.131 (?), 26.5.2023 11:38
Pre pána Bieglera, - a každého, kto má úprimný záujem niečo sa o účinnosti insekticídov v boji proti čierňavke/tmavke naozaj dozvedieť (a nerieši tu len svoje komplexy a mindráky). Na foto v prílohe je odkaz na závery výskumnej práce z Holovous, ktorá sa touto problematikou zaoberala. Tento príspevok vložil: Ivan Hlavatý (aby sa nebolo treba trápiť lustrovaním číselných kódov).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.5.2023 13:41

A vy se neumíte vyjádřit v pár větách? Nějaké dohledávání je k ničemu. Vaše uražená ješitnost je nám celkem "prd" platná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.2 (?), 26.5.2023 22:49

Krška ty nebudeš poroučet kdo, a jak se má vyjadřovat.ty budeš poslušně referovat, co nového je na tvé zahradě, chapito?.krška totiž velmi rád komanduje, co má kdo dělat.Kuratela nekuratela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.142 (?), 27.5.2023 8:20

cheekycryingsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 27.5.2023 10:39
Pánové Petře a Ivane, aktuálně řeším problém s tím, že se mi "pardubický mor" dírkovitost listů rozmáhá na zahradě a to v minulosti nikdy nebylo! Co se týče tmavky, musel bych to znovu si všechno přečíst i na Agromanuálu, ale rada byla v některých zdrojích, že pomůže když není úroda švestek díky například vymrznutí. Tak jsem letos nestříkal pilatku a třeba moc švestek nebude, tím pádem by se neměla tak případně šířit, je to ale jen můj osobní neprokázaný názor... Proč to dělám když v mém sadě jsem ji zatím nepozoroval? A to vybírám pecky třeba při vaření povidel. Protože v nedalekých neobhospodařovaných i nálety různých peckovin zarostlých pozemcích jsem nalezl pecky, které by mohly být tmavkou poškozeny. Děkuji za zdroje dalších informací.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.131 (?), 27.5.2023 11:45
Dobrý deň, pán Biegler. Keďže ste ma oslovili, považujem za slušné odpovedať. Vaša úvaha o neúrode sliviek ako faktore decimujúcom populáciu 'tmavky' je síce napohľad logická, ale prax ju bohužiaľ nepotvrdzuje. Dôvodom sú aj iné hostiteľské rastliny a tiež možná predĺžená diapauza (viac než jednoročná) vo vývoji lariev (viď foto). Čo sa týka postrekov proti 'tmavke', môžete si pozrieť posledné 2 príspevky na fóre Zahrada.online vo vlákne "Čierňavka slivková/Tmavka švestková. Pokus v 'poľných' podmienkach ukázal dobrú čiinnosť kombinácie Spintor/Mospilan v 7-dňovej sekvencii. Esenciálne pre úspech je však presné načasovanie postrekov - podľa monitoringu letovej aktivity dospelcov. (Dúfam, že tento môj príspevok nevyvolá zasa u 'niekoho' anafylaktickú reakciu. 😀 S pozdravom: Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 27.5.2023 22:11
Pane Ivane, budu se muset zaregistrovat i k Vám na forum, ale nyní opravdu nemám kdy, sušíme sena, ještě musím udělat nějaký prosvětlovací řez a spousta dalších činností. Pak to tam můžeme v klidu probrat aby kvůli tomu zde nevznikal nějaký problém, to bych byl nerad. O tom s tím vymrznutím tmavky jsem čerpal ze zkušeností pěstitelů v Praze. Mám štěstí v tom, že nemám v sadě Tipalu a Stanley jen na opylení. Tyto odrůdy mají tmavce nejvíce chutnat. Bylo by možno je využít jako lapače. Podobně jako odrůdu Karmen při pěstování jahod a lapání květopase. Durancie mají šmakovat také, ale od jejich pěstování ustoupit nehodlám ani k vůli tomuto škůdci. Prostředky na to určitě jsou a až začnou profesionální sadaři bědovat, určitě je uvolní i pro zahrádkáře. Vždyt i dnes v okolí je nově mnoho vysazených polností odrůdou Stanley. Jen jsem zvědavý, co budou dělat ekologičtí sadaři, jestli tam bude vůle postříkat a nebo se z tmavky stane pokud už není karantenní škůdce, proti kterému bude zásáh povinnost a jeho výskyt se bude muset hlásit. Závěrem bych k této problematice dodal, že kdo se bojí nesmí do lesa... takže ani merunky pěstovat nepřestanu, spíš příští rok budu švestky přeštěpovávat na merunky. S pozdravem Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.5.2023 9:02

Pokus v 'poľných' podmienkach ukázal dobrú čiinnosť kombinácie Spintor/Mospilan v 7-dňovej sekvencii. Esenciálne pre úspech je však presné načasovanie postrekov - podľa monitoringu letovej aktivity dospelcov.

Takže jste to nakonec zvládl, doktore, to jsme rádi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 28.5.2023 9:44

Mediátor pan B., by se snad uplatnil i jako ten, co zastaví škaredý konflikt na východ od Slovenskayes. Tak už mám v otázce tmavky více jasno-hlavně stran překlenutí času, ten taky obrušuje hrany, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.5.2023 10:26

Promiňte, ale mě by spíše zajímalo více, než doktůrkovi nejapné pošklebky, jak je spokojen s jedinou jeho švestkou HANKA a jedinou jeho meruňkou BERGAROUGE. Kdysi jsem si dovolil jej kritizovat za zveřejnění adresy "Ferdy Mravence" a od té doby je uražený jako malý chlapec. Zřejmě se budeme oslovovat jako v parlamentu prostřednictvím pana předsedajícího. V těchto podmínkách prostřednictvím pana Bieglera. Takže pane IH prostřednictvím pana Bieglera, jak jste spokojený s Hankou a Bergarouge?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika