Příspěvky uživatele - Biegler

Počasí, 24.9.2023
Babí léto končí, oráčové zasýpají brázdy. Světlušky otvírají tašky, tajně za zvuku vrtačky. Můzy konečně ale beze studu mlčí, je zde podzim s otevřenou náručí. Bez dýmu bramborové natě, skrajky už visí na špagátě. Barevný podzim pak černo-bílá zima,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 23.9.2023
Pane Mičurine, sice nejsme v révě, ale napíšu sem, at se to neplete. Našel jsem článek v Břeclavském deníku, že nadějí proti odumírání révy jsou bakterie ze Sahary. Zkoumají to v Lednici a je tam zmínka, že při zakoupení sazeničky je už i ona v... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 22.9.2023
Pane Mičurine, já letos dával trávníku za barákem po zesečení na zelené krmení i listovou výživu postřikem a záliku, ale to bylo v ta letní vedra. Někde jsem četl zde na foru, že zvažujete koupit révu Ajvaz. Tak se chci zeptat jestli ji máte a jak... celý příspěvek >
Švestka Jojo, 22.9.2023
Na Jojo zasese hodují včely plus jeho známá náchylnost na moniliovou hnilobu a je to jasné. Elenu a Jojo pěstuju s rozdílem asi jednoho roku stejnou dobu a víckrát se vydařilo Jojo, navíc Elena taky hnije a na listech má šárku. A když jsem dělal z... celý příspěvek >
Réva 2022, 22.9.2023
Já to uvádím jako pradadox, protože MOPR ani v tuto dobu napadený plísní révovou není, je fakt, že jsem jednou stříkal svilušky, aby se jich víc nerozlezlo a jeden postřik Championem, to je jediná chemicá ochrana letošního roku. Sazenice Solarisu... celý příspěvek >
Réva 2022, 22.9.2023
Jak Biancu v těchto dnech pozobávám, je mi líto, že se z ní nebudou dát udělat tak velké hrozny, jaké se mi daří u Festivalnyj. Píše se o ní že má neutrální chutě, ale mně to tak zatím nepřipadá. Chutná mi i Baco Noir, které nemám zasítované a... celý příspěvek >
Réva 2022, 21.9.2023
Dnes trhaný jeden z největších hroznů z panenské sklizně odrůdy Bianca dosáhl hmotnosti 170g mám tedy naději, že u starších keřů a při vhodném způsobu vedení má Bianca potenciál dosáhnout ještě větší hmotnosti hroznů. Biegler
Réva 2022, 21.9.2023
Ke článku, který napsal pan Kotrle o rezistentních odrůdách révy. Je to tak jak píšete s tou rezistencí, jen jsem už někde zaznamenal, že dělají odrůdy přecitlivělé, kterým po napadení okamžitě odumpře pletivo a nákaza se dál nešíří. Mladé hrozny... celý příspěvek >
Pěstování ozimé zeleniny, 19.9.2023
Ono asi jde pěstovat cokoliv, když tomu budete přisvicovat na těch celkových 14 až 16 hodin svitu každý den aby to i plodilo. Ale jak se říká na Nový rok o slepiší krok na Tři krále... Dříve než o Hromnicích stejně květy nečekám. Biegler
Jabloň Lucy, 19.9.2023
Nezoufejte pane PP, všechno je to jenom na práci... Pokud máte problém s ožíráním, nepouštějte si do zahrady v žádném případě profesionála s nůžkami, v případě ožrání by bylo asi úplně po stromku. Jsou věci, které se dají překonat, poloha, půdní... celý příspěvek >
Réva 2022, 17.9.2023
Jalovice Tereza očesala několik hroznů ze soliterního keře ve slepičím výběhu. Utrhl jsem si teda taky jeden Aivaz vážící 600 g na zaležení. Odrůda bujněji rostoucí náročná na oslunění, závlahu a přiměřenou výživu. Při nevhodných podmínkách sprchává,... celý příspěvek >
Maliny, 16.9.2023
Všem děkuji za reakce. Buduju pro maliny dvě terasy, zatím teda budou jen na té jedné a tu menší nechám asi na okrasné květinové záhony. Dnes jsem začal s vyhnojováním popelem ze dřeva pak nějaký kompost a hnůj a trochu i něčeho umělého. Planuju... celý příspěvek >
Ovocinár zo Smolenice, 16.9.2023
Pane Mičurine, před nedávnem jsem projížděl kolem jednoho nově vysazeného jablonového sadu a zdálo se mi, že na velikost stromečků a počet listů jsou ovocem přetížené. Podle fotek se mi teda nezdá, že by ty vaše byly přeplozené, pokud to mohu... celý příspěvek >
Fíky, 15.9.2023
A jakou máte odrůdu, nebo je to vypěstováno ze semínek supermarketových? Já včera sasýpal díru po těžbě jílu s úmyslem tam fíkovník ze semínka, který mám vypěstovaný zasadit. Jsou problémy ze škůdci a plísněmi? V okolí Uherského Hradiště fíky... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 15.9.2023
Máte zahradu pěkně naaranžovanou jako výkladní skřín. Ani jsem nepostřehl, zda k obdělávání používáte nějakou mechanizaci, snad kromě rotavátoru? Biegler
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika