roubování



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?)
4.3.2009 21:44

Na dvou a víceleté dřevo bych anglickou kopulací nerouboval, zejména ne peckoviny. Nedařilo se mi to. Pokud jsem podnože silně zkrátil a rouboval příští rok na silné,  nově narostlé letorosty, ujmula se většina roubů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 109.71 (?), 1.3.2009 18:15, zobrazeno: 60377x

Dobrý den, chtěla bych se zepatat kdy je nejlepší roubovat švestky?? nevadilo by kdyby rouby byly nastříhány teď???Děkuji za odpověď M.K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 25.187 (?), 1.3.2009 19:38

Tohle se tady probíralo x krát.

Pokud budete roubovat koncem března tak to vadit nebude..doma už mám naroubovány třešně ze stromu na strom, u třešní takhle brzkým rouováním dociluju výborných výledků.Slivoně až tak koncem března.Pokud chcete způsoby za mízy, pak nevím jestli vám rouby do té doby nenaraší, záleží na uchování.Nepociťuju osobně rozdíl mezi rouby odebranými v prosinci a koncem února.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 1.3.2009 20:44

Naprostý souhlas, rouby se odebírají, když jsou nenarašené, ale čím později, tím lépe.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 55.221 (?), 2.3.2009 20:36

Slivoně koncem března... akým spôsobom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.250 (?), 4.3.2009 17:25

Už se taky chystám roubovat slivoně i třešně. Čekám už jen až sleze sníh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.200 (?), 4.3.2009 20:46

Zdravím všechny nadšence do zahradničení,
měl bych jeden takový technický dotaz k roubování anglickou kopulací. Letos bych chtěl zkusit naroubovat několik meruněk na durancie z odkopků. Problém je v tom, že stromky jsou silné cca 1 cm, ale v místě roubování nemají žádný vegetativní pupen (dvou a víceleté dřevo) a podle literatury u této metody píší, že by měl být přibližně v polovině řezné plochy na podnoži. Máte někdo zkušenosti s roubováním v podobných případech a zda to má nějaký zásadnější vliv na ujímání, děkuji. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 4.3.2009 21:44

Na dvou a víceleté dřevo bych anglickou kopulací nerouboval, zejména ne peckoviny. Nedařilo se mi to. Pokud jsem podnože silně zkrátil a rouboval příští rok na silné,  nově narostlé letorosty, ujmula se většina roubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.200 (?), 4.3.2009 22:05

Děkuji za odpověď p. Vysloužile, myslel jsem, že by to mohlo jít, ale nevadí. Letos je sestřihnu a zkusím to příští rok. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.221 (?), 4.3.2009 22:11

Na peckoviny sa nedá na staršie drevo vrubľovať do rozštepu, za kôru a podobne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
VašekB - (38) - 166.20 (?), 4.3.2009 22:27

Klidně to letos zkuste, pokud se to neujme, narostou nové výhony a ty zkusíte příští rok. U roubování jsou důležité nenarašené a nezvadlé rouby, potom rovnost a stejnost velikosti obou řezů a stažení PVC páskou. Samozřejmě použít štěpařský vosk. Jinak pkud jste někdo viděl roubování a to myslím hlavně řez třebas v televizi, tak takto se to nedělá a proto se Vám někdy nedaří. Je jen mizivé procento roubů které se mi neujaly, a to vidím spíš ve špatných roubech a nebo špatné afinytě. Třeba když odemne někdo chtěl naroubovat meruňky na okopky švestek. Někkdy to jakš takš rostlo ale většinou jen živořilo. Jinak jádroviny a peckoviny musí růst na 98 procent. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika