Příspěvky uživatele - 175.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hnojenie liesky, 12.12.2010
Stroskotal jsem na Nosatci lískovém. Jakmile začněte pěstovat ve větším měřítku, tak se po několika letech rozmnoží nosatec a máte červivé ořechy a chemie je na tom "špatně", on totiž síldlí v zemi. Zkoušel jsem několik metod a... celý příspěvek >
Hnojenie liesky, 12.12.2010
Nějaké lísky jsem pěstoval a není to jednoduché. Předně musí být několik stromů, protože líska má samčí a samičí květenství. Pak je mnho "škůdců" co si rádi pochutnají na lísce, tak že nezbyde nic. Za zelena to už chroupají veverky.... celý příspěvek >
Zdravotně nezávadné těsnění destil kotle - skleněná šnůra?, 8.12.2010
Prověřte si tyto pryže na výrobu o-kroužků (i v metráži) NBR - nitrilová (ojejovzdorná), AU - polyuretanová, FKM - fluorová (až + 200°C), SBR - butadienstyrenová, EPDM - etylén propypenový kaučuk (odolává i brzdovým kapalinám), VMQ - silikonová... celý příspěvek >
Umělé světlo, 3.12.2010
Uměle přilepšovat světlem určitě jde ale ten příspěvek je malý. Je to "luxech". Na slunci je 100 až 300 tisíc luxů a pod mrakem třeba 10 tisíc a pořádnou žárovkou tak uděláte jeden tisíc až 3 a musí být blízko a to může příliš ohřívat.... celý příspěvek >
Zamyšlení nad přípravou kvasu, 28.11.2010
Příspěvek pana Vysloužila je vyčerpávající ale nemohu souhlasit pouze s jednou drobností, že před ukončením pálení, když se odstavuje, že ještě teče 35 až 40% alkoholu. Podle mne mnohem méně ale i to je lepší než dořeďovat větším množstvím vody.... celý příspěvek >
Jak rozebrat balik sena?, 28.11.2010
Za mých mladých let jsem viděl jak zemědělci používali kráječ slámy ze stohů. Také to netrhali vidlemi. Kráječ vypadal jako takové obrácené V s řeznými části uvnitř a se šlakou a násadou. Prostě pomocí přišlápnutí to zatlačovali do té slámy a tím ji... celý příspěvek >
Krmítko pro ptáky v zahradě, 24.11.2010
Krmítko by mělo vypadat tak nějak "normálně" a ne z nějakých druhotních surovin. Mám jej před oknem abych doviděl, kdo to tam zobe. Je fakt, že s tak velkým tovrem jsem nepočítal, viz foto.
Stratifikace peckovin, 21.11.2010
Předně musím poznamenat, že stratifikace není až tak nutná. Dá se téhož účelu dosáhnout přímým výsevem do půdy a to tak, že se semneno co nejdříve po vypeckovaní namočíme a pak zasejeme u slivoní 3 cm do hloubky. Hloubka je důležitá. Taky pecku... celý příspěvek >
Jak dostat sůl z 6M Cu trubičky?, 21.11.2010
Ultrazvukové vaničky se používají na čištění obecně a dokonce i optika se čistí v ultrazvuku. Takže sehnat někoho, kdo ultrazvukovou čističku má a dokonce někdo takové služby poskytuje. Ultrazvuk a čistá horká voda určitě pomůže a urychlí rozpouštění... celý příspěvek >
Jak dostat sůl z 6M Cu trubičky?, 20.11.2010
Ještě velmi urychluje rozpouštění v ultrazvukové lázni. Tak se dokonce vytloukají nerozpustná písková jádra třba z litinových radiátorů po odlití.
Jak dostat sůl z 6M Cu trubičky?, 20.11.2010
Jediná možnost je nasunout polotvrdou i třeba i plastovou tubičku o 1 mm menší nebo nějaký potažen plastem bowden až se dotkne té soli a touto trubičkou pod tlakem (např. ze zahradního postřikovače nebo i vodovodu) vodu trvale přivádět a trubičku... celý příspěvek >
Jak připravit pudu pro ovocne stromky, 17.11.2010
Odstranit půdní únavu není snadné. Vím, lépe viděl jsem jak se to dělá v intenzivních výsadbách. Vyškubaly se stromy, zoralo se to speciálním pluhem do 60-ti cm. Pak se nechalo přes zimu vymrznout a na jaře se to diskovalo, dalo se tam zásobní... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 16.11.2010
Pokud je tu vzpomenuto roubování, tak s Jojo jsem experimenty neprováděl ale s Čačanskou ano. Vědomě jsem narouboval na ifikovanou mladou švestku Domácí Čačansskou a to hned v několika kusech. A jak to dopadlo. Domácí rodila své ovoce a Čačanská taky... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 15.11.2010
Mám s tím odumíráním celých větévek obrovský problém a proto mne to velice zajímá a mám dostatek fotografického materiálu, protože se to netýká jenom odrůdy Jojo ale i většiny šlechtěných švestek tolerantních k šarce. Nejvíce je postižena odrůda... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 15.11.2010
Zde je snímek jak nevinně to vypadá a člověk neví, zda je to následkem monílie (protože i tou strom nebo ovoce v té době trpělo) nebo překotná snaha vypudit šarku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika