postrik proti pilatce



host - 213.179 (?)
2.5.2013 18:58

Calypso u nas neni tak bych zkusil Mospilan 20SC a davkovani 2,5g na 10 litru vody, muze byt?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 213.179 (?), 1.5.2013 19:33

Jo diky.Mam na zahrade mimo jine Cacanskou ranou a kazdym rokem nadherne kvete ale uroda skoro zadna az s fora sem se dovedel ze to ma nasvedomi pilatka.Spousty opadanych plodu s cernou teckou.Letos chci zkusit poprve postrik Calypsem, davkovani asi 2ml na 10 litru vody?Dale se chci zeptat s jake vzdalenosti provadet postrik a s jakou tryskou?Mam postrikovac Solo 462.

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 1.5.2013 21:20

Tryska pokud možno nejjemnější a raději vyšší tlak, aby byla co nejlepší pokryvnost. Jak už jsem psal v jiném vláknu, postřiková jícha by neměla stékat z listů. Ta koncentrace 2 ml Calypsa na 10 l vody je správná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 1.5.2013 22:16

Mam vyzkousene Calypso a jeste mne nezradilo.Pridavam hořkou sul a trosku jaru.Jar jako smacedlo.Snazime se vyuzivat kazdy postrik, ktery je veden proti skudcum, zaroven jako hnojeni na list.Horka sul, borax..atd.Momentalne mi zadny koktejl nic nezahubil.Od dob kdy pouzivam horkou sul vlastne v kazdem postriku, tak se barva listu zmenila na tmave zelenou a vypadaji az do pozdniho podzimu velice zdrave.Pocasi se mi zda celkem idealni co se tyce teplot, vice mne trapi sucho.Stromy maji tak nasazene na kvet, ze bude stacit kdyz se opyli cast kvetu.Jinak postrik proti pilatce provadim v podvecer, kdy neletaji vcely a ustali se vitr a je na stromne odkvetla minimalne trictvrtina kvetu.Provadel jsem postrik i po samotnem odkvetu a taky celkem uspesne.Vetsi boj prijde s proradnym obalecem, tem mne loni zlikvidoval vetsi polovinu urody na svestkach a neco malo na jablonich.Uz jsou pripravene feromonove lapace, ale na instalaci je jeste cas.Postrik pouziju asi zase Calypso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.179 (?), 2.5.2013 18:58

Calypso u nas neni tak bych zkusil Mospilan 20SC a davkovani 2,5g na 10 litru vody, muze byt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.5.2013 19:39

Zkusit můžete úplně všechno, ale fungovat to nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 2.5.2013 20:13

Proč by to nefungovalo? Mospilan nebo Calypso, je to v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.5.2013 20:40

Tak u nás Mospilan funguje tak na mšice, ostatní nebere. Díky okolním chmelnicím jsou asi všechny breberky vytrénované frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.5.2013 21:55

To se divím, že na mšice vám funguje a na pilatku ne. V těch okolních chmelnicích se hubí přeci hlavně mšice a pak ještě jeden škůdce, na který si teď zrovna nevzpomenu.
Čili ty vaše mšice by mohly mít asi k Mospilanu získanou nějakou rezistenci, ale to přeci nesouvisí s pilatkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.5.2013 22:40

Tento prispevek je trosku mimo diskuzi a tema, ale nebudu k vuli tomu zakladat nove vlakno.

Rano, kdyz bylo zatazeno a nad kopci se uz prohanly blesky, tak jsem sel zahradou na takovou ranni prochazku a koukam na kvety Oulinske renkloty.Byly cele mokre, rikam si vsak jeste nespadla ani kapka..tak tect nektar jsem jeste v zivote nevidel.Smocil jsem prst..krasna sladka chut s primesi pylu..a to myslim vazne... neprobudil jsem se potom a nebyl jsem ve snu vcela... stejne tak vypadala Althanova a o neco min Wazonova.U jinych svestek to nebylo.Jsem si rikal, kde jste vcely, cmelaci a ostatni? Takova hostina.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.199 (?), 3.5.2013 8:33

mam taku otazku, či je nutné opakovat postrek calypsom proti pilatke, ked cca 6 hodín po aplikácii pršalo. dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika