Pilatka svestkova



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
20.3.2019 16:23

A právě pokud hrozí malá úroda z důvodu vyčerpání stromu, nebo špatného počasí v době květu, je třeba zlikvidovat tu pilatku, aby na stromě vůbec něco zbylo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 20.3.2019 10:03

Ja dosahujem veľmi slušné výsledky aj so Spintorom. Striekam všetko naraz, aj keď stromy nie sú v rovnakom štádiu dokvitania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.3.2019 11:36

Spintor asi nerisknu. S Reldanem mám jedinou zkušenost, a to, když jsem to menší malospotřebitelské balení, které je určeno na 8 litrů postřiku naředil na 10 litrů. Výsledek nebyl vůbec uspokojivý. U Calypsa by slabší koncentrace pravděpodobně tolik nevadila. U Decisu to bude asi podobné jako u Reldanu. Teď přesně nevím, jestli se u Mospilanu nemusí dávat koncentrace o něco silnější. Kuky, myslím, hubí pilatky Mospilanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 20.3.2019 12:20

i já se obávám vynechat postřik. Vloni jsem ale část slivoní neošetřil a přesto na nich byla úroda, až praskaly větve. Připadá mi tedy, že v okamžiku, kdy je nadměrná násada plodů, nestačí pilatka všechno účinně zlikvidovat. Zvlášť, když předchozí rok byla neúroda v důsledku jarních mrazů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.3.2019 13:40

U švestek, stejně jako u jiného extenzivně pěstovaného ovoce ovoce, je obvyklé, že po nadúrodě přijde slabší (a naopak). Akorát - na rozdíl od jádrovin - to nepoznáme na květní násadě, ta je vždy poměrně vysoká a stromy jsou plné květů pokaždé. Je-li slivoň vyčerpána, ponechá si plodů málo. Vyčerpána může být loňskou nadúrodou, ale nejen tou. Třeba šarkou, špatnou půdou, suchem. Pěstitel to vyhodnotí: hodně květů - málo plodů = pilatka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.58 (?), 20.3.2019 16:10

Tak ty typické tečky poznám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 20.3.2019 16:23

A právě pokud hrozí malá úroda z důvodu vyčerpání stromu, nebo špatného počasí v době květu, je třeba zlikvidovat tu pilatku, aby na stromě vůbec něco zbylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.237 (?), 8.5.2023 19:45

S lepovýma deskama mám bohužel úplně stejnou zlušenost, je to celkem k ničemu.

Co používáte místo Calypsa? Popis u Mospilanu mi přijde zmatený, anitam pilatka není uvedená. Jaká je koncetrace? Stříká se jednou nebo 2x?

Za názory děkuji, marně se s piltakou snažím "domluvit" :)

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 8.5.2023 21:23
Agrobio doporučuje Sanium ultra, pokud chcete něco schváleného pro slivoně. Je chladno, mohlo by zafungovat ale taky nemusel, s těmito produkty nemám dobré zkušenosti... Pokud chcete něco ekologičtějšího, v jednom pořadu o zahrádkaření byl doporučován Spintor. Dvakrát bude lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.237 (?), 8.5.2023 22:34

Použil jsem dva roky po sobš NeemAzal a nějaký Karimbový olej (neví, jak se to přesněcpíše). Je to bio eko a nefunguje to vůbec. Díky z rady. Asi zkusím ten Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.5.2023 22:12

Mospilan funguje perfektně, používám koncetraci jako na pilatku jabloňovou2,5 gramů na 10l vody.Spintor zabírá taky, ten použiju na obaleče a tmavku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika