Pilatka svestkova



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
20.3.2019 11:36

Spintor asi nerisknu. S Reldanem mám jedinou zkušenost, a to, když jsem to menší malospotřebitelské balení, které je určeno na 8 litrů postřiku naředil na 10 litrů. Výsledek nebyl vůbec uspokojivý. U Calypsa by slabší koncentrace pravděpodobně tolik nevadila. U Decisu to bude asi podobné jako u Reldanu. Teď přesně nevím, jestli se u Mospilanu nemusí dávat koncentrace o něco silnější. Kuky, myslím, hubí pilatky Mospilanem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 20.3.2019 10:03

Ja dosahujem veľmi slušné výsledky aj so Spintorom. Striekam všetko naraz, aj keď stromy nie sú v rovnakom štádiu dokvitania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.3.2019 11:36

Spintor asi nerisknu. S Reldanem mám jedinou zkušenost, a to, když jsem to menší malospotřebitelské balení, které je určeno na 8 litrů postřiku naředil na 10 litrů. Výsledek nebyl vůbec uspokojivý. U Calypsa by slabší koncentrace pravděpodobně tolik nevadila. U Decisu to bude asi podobné jako u Reldanu. Teď přesně nevím, jestli se u Mospilanu nemusí dávat koncentrace o něco silnější. Kuky, myslím, hubí pilatky Mospilanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 20.3.2019 12:20

i já se obávám vynechat postřik. Vloni jsem ale část slivoní neošetřil a přesto na nich byla úroda, až praskaly větve. Připadá mi tedy, že v okamžiku, kdy je nadměrná násada plodů, nestačí pilatka všechno účinně zlikvidovat. Zvlášť, když předchozí rok byla neúroda v důsledku jarních mrazů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.3.2019 13:40

U švestek, stejně jako u jiného extenzivně pěstovaného ovoce ovoce, je obvyklé, že po nadúrodě přijde slabší (a naopak). Akorát - na rozdíl od jádrovin - to nepoznáme na květní násadě, ta je vždy poměrně vysoká a stromy jsou plné květů pokaždé. Je-li slivoň vyčerpána, ponechá si plodů málo. Vyčerpána může být loňskou nadúrodou, ale nejen tou. Třeba šarkou, špatnou půdou, suchem. Pěstitel to vyhodnotí: hodně květů - málo plodů = pilatka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.58 (?), 20.3.2019 16:10

Tak ty typické tečky poznám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.3.2019 16:23

A právě pokud hrozí malá úroda z důvodu vyčerpání stromu, nebo špatného počasí v době květu, je třeba zlikvidovat tu pilatku, aby na stromě vůbec něco zbylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.237 (?), 8.5.2023 19:45

S lepovýma deskama mám bohužel úplně stejnou zlušenost, je to celkem k ničemu.

Co používáte místo Calypsa? Popis u Mospilanu mi přijde zmatený, anitam pilatka není uvedená. Jaká je koncetrace? Stříká se jednou nebo 2x?

Za názory děkuji, marně se s piltakou snažím "domluvit" :)

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 8.5.2023 21:23
Agrobio doporučuje Sanium ultra, pokud chcete něco schváleného pro slivoně. Je chladno, mohlo by zafungovat ale taky nemusel, s těmito produkty nemám dobré zkušenosti... Pokud chcete něco ekologičtějšího, v jednom pořadu o zahrádkaření byl doporučován Spintor. Dvakrát bude lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.237 (?), 8.5.2023 22:34

Použil jsem dva roky po sobš NeemAzal a nějaký Karimbový olej (neví, jak se to přesněcpíše). Je to bio eko a nefunguje to vůbec. Díky z rady. Asi zkusím ten Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 8.5.2023 22:12

Mospilan funguje perfektně, používám koncetraci jako na pilatku jabloňovou2,5 gramů na 10l vody.Spintor zabírá taky, ten použiju na obaleče a tmavku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika