odrůda Katinka



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?)
16.7.2019 9:58
Katinka, dozrej uz! :-)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 8.9.2015 15:21

Tak to prosím Vás zjístěte, protože jinak budeme my, kteří dojedli poslední plody Katinky před cca třemi týdny na pochybách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 15.10.2015 0:28

Na upřesnění se záměnami visaček bych doplnil toto: Před několika léty jsem objížděl střední Moravu a sháněl stromky. Přijel jsem k jednomu producentovi, v areálu JZD byla poměrně velká hala s otevřenými vraty, kde najížděly traktory se stromky na vlečkách. Ty byly shrnuty na zemi v 1,5m vysokých hromadách na ležato, očividně čerstvě vyorané. Na zemi byla souvislá vrstva řídkého bláta, sem tam čistá kaluž. V té hale, venku bylo sucho. Ťapajíc v tom blátě jsem došel k pobíhajícím pracovnícím, s požadavkem takovéto odrůdy, na této podnoži. Paní přistoupila k nějaké hromadě a vytáhla stromek. Na chvíli se zamyslela, hodila ho zpět, vytáhla jiný odvedle a konstatovala, že to bude ono. Hromady se krajema prolínaly, označené ani oddělené nic. Už ani nevím, jak to dopadlo, asi dobře. Domotané mám jiné stromky odjinud, i s orig. visačkami. Zážitek to však nebyl pěkný. Takže né vždy můžou za záměnu prodejci. Místo radši neuvedu, ať mě nežalují za pomluvu, natočené to nemám.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.10.2015 10:23

To jsem zažil při koupi Katinky v Agro Tuřany. Ale s odrůdou se trefili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.254 (?), 10.8.2017 18:33

Pan Vysloužil ako je to s plodnosťou u Katinky? Má bohatú úrodu každý rok alebo v plodnosti strieda?

                                                                                   Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 16.7.2019 9:58
Katinka, dozrej uz! :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ema V. - (11) - 86.101 (?), 23.7.2019 17:43
Ja uz v patek sklizela svoje prvni Katinky z mladeho stromku. Výborná odrůda, aromaticka a chutná. Škoda, ze ma stromek znaky Šarky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 23.7.2019 20:04

Katinku jsem sklidil v sobotu - ze dvou stromů. Zatímco ze stromu na myrobalánu, který je na slunném stanovišti jsou plody menší (12 g), méně šťavnaté, ale aromatické, plody ze stromku - podnož švestkový (zavirovaný) odkopek na stinném stanovišti - jsou větší (dvojnásobná hmotnost), šťavnaté, ale méně aromatické, chuťově něco mezi Katinkou a horší Domácí. Možná to způsobuje to napadení šarkou, i když na plodech se vizuálně neprojevuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.8.2019 18:16

Prozatím neznám chutnější švestku v době zrání mezi souborem Ruth Gerstetter, Herman, Juna, Čačanská raná a Čačanskou lepoticí, zkráceně mezi Hermanem a Čačanskou lepoticí, než právě KATINKU. Právě teď je to nejchutnější švestka, moc dobrá, opravdu. yes

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 7.8.2019 21:44

KATINKA zraje v době, kdy velmi rané švestky už nejsou a pozdnější odrůdy ještě nejsou zralé.

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.250 (?), 12.9.2019 13:50

Dobrý den, v Havl.Brodě 450m.n.m. nemám Katinku nyní v září ještě dostatečně zralou!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika