odrůda Katinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?) 
27.1.2020 8:42

nechal som 1-2 ocka navyse, na jar zastrihnem na konecnu vzdialenost. rez bol koli odobratiu vrublov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 0.70 (?), 30.1.2020 0:26

Na odběr roubů peckovin je už docela pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 69.12 (?), 4.10.2020 20:27

Rad by som si zadovažil Katinku. V popise sa píše, že nie je vhodná do chladných polôch, pretože kvitne skoro.
Viem že slivkoviny mierny mráz znesú. Co znamená skoro? Je ta Katinka naozaj taka háklivá v porovnaní s ostatnými slivkami? 

Sever SR, okr. Bardejov, nadmorska výška 380 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 29.21 (?), 5.10.2020 11:09

Jsem sice na jihu, okolí Brna, ale už náběh na Vysočinu a taky 380-400mnm. Mám Katinku, Durancii, Toptaste, Lipnickou. Katinka ze všech roste nejpomaleji, krátké přírůstky, větvě moc nezesilují. U všech zákládám poctivě korunu, hodně řežu, všem švestkám, meruňkám i jabloním se velmi daří, ale Katinka zaostává. V květu jsem ji ještě neměl. Ale to že mi neroste ideálně nepřisuzuji jenom nadmořské výšce, řekl bych, že i odolnost proti škůdcům je slabší, mám podezření že má na listech náznak šárky a že mi ji i přes postřiky napadá, někde na fóru zmiňovaný, halčivec višňový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.214 (?), 5.10.2020 13:19

A podnože máte stejné?Katinku mám snad přes 15 let, nezdá se mi že by rostla o hodně méně. Ale příznaky šárky na listech jsou velké a škaredé, z toho důvodu uvažuji že ji nahradím jinou odrůdou. Plody prozatím bez příznaků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.105 (?), 5.10.2020 20:59

mám katinku a hanitu (a plno iných) v 800 mnm. ale katinka a hanita boli sadene vedľa seba v rovnaký čas a na myrobalanoch obe a katinka rastie o dos horsie. podstatne. ani sa tak nerozvetvuje... ináč katinka bude asi nachylnejšia na jarný mráz, lebo tento rok nemala žiadne plody a ostatne slivky mali aspoń pár, aj keď v podstate všetko vymrzlo... u mňa sa darí dosť odrode herman, ta mala asi najviac plodov, rastie dobre a dozrieva v horach niekedy okolo 10.8. ináč posledne slivky mi dozrievaju teraz, ale netusim aka je to odroda. kupovana v polsku a poziadavka bola "duža sliwa". tak su velke, strom rastie bujne ale viac neviem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pierre - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (183) - 100.148 (?), 21.10.2020 19:55

Ked tak čítam, asi Katinka na st. julien nebude vhodná. Asi skor ten myrobalán, ale zase ten nie je v ponuke.
Uvažujem, či ju vôbec zadovážiť, keď je nachylna na jarné mrazy - co u nás je dosť často problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.215 (?), 22.10.2020 13:55

Já měla Katinku na dvou zahradách - staré, 370 mnm, a nyní pět let nově vysazenou na nové zahradě, 500 mnm, oboje střední Čechy.

Plodí zcela bez problémů na obou místech, což se nedalo říct o ostatních švestkách na staré zahradě, kde jsem jich měla víc.  Asi spíš bude záviset na mikroklimatu zahrady a na štěstí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.2 (?), 22.10.2020 15:04

Mam Katinku v Bardejove v pohode rodi, bratranec ju na sever od Bardejova na dedine vyssia nadomorska vyska tiez bez problemov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 14.8.2021 17:01

Pokud skutečně mám pravou Tegeru, tak ta letošní není o nic lepší než všechny letošní Katinky. Asi bych si takové švestky odpustil a počkal si na kvalitu později dozrávajících odrůd.  

Katinka
Katinka
Katinka a Tegera
Katinka a Tegera
Tegera
Tegera
Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika