odrůda Katinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.227 (?) 
12.9.2019 13:54

Správná bude jen první polovina věty:

Dobrý den, v Havl.Brodě 450m.n.m. nemám Katinku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 254.250 (?), 14.9.2019 10:43

katinku poslali z e-schopu " školka Strážnice" řádně označenou. Tak nevím komu věřit, stojím před problémemem: chci si pořídit ještě jeden strom, ale opravdu rannou švestku. Že bych znovu koupila Katinku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.244 (?), 17.9.2019 10:01

posílám foto domnělé Katinky -(uzrála konečně minulý týden) jestli je možné potvrdit že jde skutečně o jinou odrůdu 

chtěla bych se ještě informovat ohledně slivoň.podnoží - v omezeném prostoru mohu mít jen vřeteno, max.si vypěstovat ve výši kmene1,5m.malou korunu širokou do 3m.Ve všech e-shopech nabízejí švestky čtvrtkmeny a sloupovité na podnožích myrobalán a to se bojím koupit, dají se prosím na tom vůbec vypěstovat tyhle kmenné tvary? Poraďte mi prosím jakou podnož pro menší tvar a případně kde ji sehnat.Budu asi kupovat zase katinku nebo hermana, dost je tu na ně chvály 

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 17.9.2019 13:02

katinka to nebude, ta je uz takmer 3 mesiace zjedena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 24.1.2020 10:22

minuly vikend som ostrihal katinku, ponechal som o jedno ocko viac - to zakratim pocas kvetu. vsetky konariky (bolo ich velmi malo) som poslal, kedze nejdu spravy, Marek, prisli?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 71.31 (?), 24.1.2020 21:47

Neviem, či je srihanie kôstkovín v januári múdre...indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.1.2020 0:14

Pro zahrádkáře je asi lepší pozdější termín, ostatně v teple je na zahradě příjemněji. Ale v produkčních sadech se slivoně řežou už od listopadu. Ne proto, že by to byl ideální termín, ale na jaře by všechno nestihli a taky je tou dobou dost jiné práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.6 (?), 28.1.2020 14:49

Rád bych se zeptal, nakolik je to nebezpečné, řezat slivoně v tomto období. Mám obavy o velký únik mízy řeznou ranou, zvláště při letošním průběhu zimního počasí.

Na druhé straně by mi tento termín z hlediska posouzení koruny i časového zaneprázdnění vyhovoval.

P.S. Asi mi bude chvíli trvat, než si na novou podobu serveru zvyknu.

Hospůdka na Mýtince

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.2 (?), 28.1.2020 15:07

Vážená-vážený Hospůdko, v současné době jsou jiné, asi větší hrozbyfrown...Jak zvýšit šance na přežití? Je dost antivir.léků? Budou dostupné včas pro každého?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.1.2020 15:10

Zdeňku, nijak nebezpečné to není. Z časových důvodů řežu slivoně taky často jindy, než se má. Ocituju to, co jsem napsal asi před 2 měsíci v jiném vlákně.
Před pár lety jsem navštívil švestkové sady firmy R. Jelínek ve Vizovicích. Průvodce nám vysvětlil, že s řezem začínají v listopadu a končí v květnu. Jinak by to nestihli. Ptal jsem se, jestli stromům nevadí nesprávný termín řezu. To prý neví, ale stromy vypadají stejně a jejich úroda taky.
  Práce na jaře v teple je nicméně příjemnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika