odrůda Katinka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
7.8.2019 21:44

KATINKA zraje v době, kdy velmi rané švestky už nejsou a pozdnější odrůdy ještě nejsou zralé.

Katinka
Katinka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 8.9.2015 15:21

Tak to prosím Vás zjístěte, protože jinak budeme my, kteří dojedli poslední plody Katinky před cca třemi týdny na pochybách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 15.10.2015 0:28

Na upřesnění se záměnami visaček bych doplnil toto: Před několika léty jsem objížděl střední Moravu a sháněl stromky. Přijel jsem k jednomu producentovi, v areálu JZD byla poměrně velká hala s otevřenými vraty, kde najížděly traktory se stromky na vlečkách. Ty byly shrnuty na zemi v 1,5m vysokých hromadách na ležato, očividně čerstvě vyorané. Na zemi byla souvislá vrstva řídkého bláta, sem tam čistá kaluž. V té hale, venku bylo sucho. Ťapajíc v tom blátě jsem došel k pobíhajícím pracovnícím, s požadavkem takovéto odrůdy, na této podnoži. Paní přistoupila k nějaké hromadě a vytáhla stromek. Na chvíli se zamyslela, hodila ho zpět, vytáhla jiný odvedle a konstatovala, že to bude ono. Hromady se krajema prolínaly, označené ani oddělené nic. Už ani nevím, jak to dopadlo, asi dobře. Domotané mám jiné stromky odjinud, i s orig. visačkami. Zážitek to však nebyl pěkný. Takže né vždy můžou za záměnu prodejci. Místo radši neuvedu, ať mě nežalují za pomluvu, natočené to nemám.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.10.2015 10:23

To jsem zažil při koupi Katinky v Agro Tuřany. Ale s odrůdou se trefili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.254 (?), 10.8.2017 18:33

Pan Vysloužil ako je to s plodnosťou u Katinky? Má bohatú úrodu každý rok alebo v plodnosti strieda?

                                                                                   Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 16.7.2019 9:58
Katinka, dozrej uz! :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ema V. - (11) - 86.101 (?), 23.7.2019 17:43
Ja uz v patek sklizela svoje prvni Katinky z mladeho stromku. Výborná odrůda, aromaticka a chutná. Škoda, ze ma stromek znaky Šarky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 23.7.2019 20:04

Katinku jsem sklidil v sobotu - ze dvou stromů. Zatímco ze stromu na myrobalánu, který je na slunném stanovišti jsou plody menší (12 g), méně šťavnaté, ale aromatické, plody ze stromku - podnož švestkový (zavirovaný) odkopek na stinném stanovišti - jsou větší (dvojnásobná hmotnost), šťavnaté, ale méně aromatické, chuťově něco mezi Katinkou a horší Domácí. Možná to způsobuje to napadení šarkou, i když na plodech se vizuálně neprojevuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 6.8.2019 18:16

Prozatím neznám chutnější švestku v době zrání mezi souborem Ruth Gerstetter, Herman, Juna, Čačanská raná a Čačanskou lepoticí, zkráceně mezi Hermanem a Čačanskou lepoticí, než právě KATINKU. Právě teď je to nejchutnější švestka, moc dobrá, opravdu. yes

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 7.8.2019 21:44

KATINKA zraje v době, kdy velmi rané švestky už nejsou a pozdnější odrůdy ještě nejsou zralé.

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.250 (?), 12.9.2019 13:50

Dobrý den, v Havl.Brodě 450m.n.m. nemám Katinku nyní v září ještě dostatečně zralou!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika