Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky



Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 224.89 (?)
27.1.2013 19:49

Já teď mám na hodně let stopstav ve výsadbě, zahrada není nafukovací... Já některé novinky slivoní zkouším, ale nemusím mít úplně všechno a navíc dost často jsou ty ceny nehorázné a peníze jsou potřeba i na jiné věci než ovocné stromky. Podle mého názoru by to těm zkušebním pěstitelům měli prodávat se slevou, protože oni jsou mnohdy průkopníky nových odrůd, ale to nehrozí. wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 27.1.2013 17:36

Tak jsem sehnal Aprikiru a take Aprisali v Slovinsku.Zkusim napsal email a uvidime.Aprisali je krizenec svestky a merunky.Velikost max. 2,5 metru.Absolutne zimovzdorna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 224.89 (?), 27.1.2013 19:49

Já teď mám na hodně let stopstav ve výsadbě, zahrada není nafukovací... Já některé novinky slivoní zkouším, ale nemusím mít úplně všechno a navíc dost často jsou ty ceny nehorázné a peníze jsou potřeba i na jiné věci než ovocné stromky. Podle mého názoru by to těm zkušebním pěstitelům měli prodávat se slevou, protože oni jsou mnohdy průkopníky nových odrůd, ale to nehrozí. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 27.1.2013 21:08

Takovéto novinky se prodávaly před 1. válkou...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 230.37 (?), 28.1.2013 13:17

Je potřeba šlechtit nové věci, ale nesmí se zapomínat ani na staré odrůdy renklod, slív a mirabelek, které mohou být pro drobného pěstitele zajímavější než různí kříženci. Například zavařeným mirabelkám nebo renklodám se chuťově meruňky někdy těžko vyrovnávají, protože nemají tak výraznou a kořenitou chuť. Navíc je možno je pěstovat i tam, kde meruňky většinou z důvodu klimatických podmínek zklamají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.1.2013 14:30

Velmi pěkný je Vítkův obrázek, ukazující, že např. japonské slivoně tu byly prodávány již před válkou. Dnes jsou znovuobjevené jako něco nového. Myslím si, že tak, jako před lety, jejich vlna pomine a prosadí se naše švestky, slívy, mirabelky a ryngle.
    Zavařené mirabelky a renklódy se jednoduše nedají porovnávat s meruňkami, neboť je to chuťově jiné ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 28.1.2013 15:05
No ked uz ich Jan Pestitel porovnal, tak ja mam presne opacny nazor, zavarenym marhuliam, sa podla mna nevyrovna nic, u mna to je top ovocie (ci uz zavarene, susene alebo cerstve).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 28.1.2013 15:11

Tak osobne sam za sebe miluji ryngle v jakym koliv stavu... uz jako dite jsem lezl po starych rynglich a jen tezko mne od tama dostavali...

Ale novym druhum se proste neubranim a chci je zkusit... za 10 let, kdyz buh da, tak tady napisu co jsem vsechno nevyzkousel a proste to byla marnost nad marnost.I to se muze stat.

Z druhe strany... choroby, ktere klati nase svestky, polosvestky a ryngle je cim dal tim horsi.Merunkove sady posledni dobou maji tak nizke vynosy, ze jeste nejaky ten spatny rok a jejich vyroba bude nerentabilni.Proc teda nevyzkouset nove druhy, nove hybridy ci jejich krizence...

Zkousim kanadske odrudy merunek, broskve do okrajovych oblasti, asijske svestky, plumcoty ci pluoty... take ale i novejsi odrudy svestek a doufam, ze za dva, tri roky reknu..tak panove, tady na teto fotce je obsypany strom Daplle Dandycheeky a kdyz ne, tak zustanu u starych osvedcenych odrud, jako je Oulinska, Althanova,Wazonova, Nancyska,Cacanska Lepotica... obejdu stare zahrady, kde uz domy byly davno zbourane a budu hledat nejake to ocko ci roub starych povalecnych odrud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 235.146 (?), 28.1.2013 16:51
Tak tu čtu posledních několik reakcí na můj předchozí příspěvek. Ze starších odrůd mám slívu Ontário mimo to mám pod stejným názvem i jabloň. Malvazinku mám taky, ta se může rovnat s nektarinkami, ikdyž kolem slupky bývá dost nákyselná. Potom mám různé mirabelky, červené, žluté a žíhané, které jsem našel ve starých sadech. Žluté jsou sladší ikdyž trochu menší než ty červené. Já mám také novinky, ale nezanevřel jsem ani na ty opomíjené, které navzdory šárce pořád existují i po mnoha letech a to bez potřeby šlechtění s nejistým výsledkem tolerance. A mám japonskou slivoň Black Amber, ale zatím neplodila a už má na listech fleky a u každé takové novinky si vždycky říká, aby se z ní nerozšířilo ještě něco horšího než šárka, se kterou stromy pokud jsou dobře ošetřované a živené dokáží žít. Z tohoto důvodu nekupuju a nemám zájem kupovat nic co u nás není povolené. Je velice jednoduché závléct choroby, škudce, invazní rostliny a živočichy a to říkám obecně u všeho. Meruněk mám aktuálně 11 druhů. A třeba o té novince Hargrand z Kanady, která se objevila před několika málo lety na našem trhu jsem četl, že ji považují za překonanou a sazejí místo ní Bergeron. Pokud jdete nakupovat tak všechno je nejlepší a nejodolnější a čert aby se v tom vyznal.
Zavařeniny mirabelek
Zavařeniny mirabelek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 29.1.2013 17:27

Jen doplním, že ceník s japonskými slívami je z roku 1913. Zakladatelem proslulé pamětnické školky byl Václav Vacek, blízký přítel největšího českého pomologa Jana Říhy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 29.1.2013 20:03

Přidám nabídku výběru ovocných odrůd v regionu Náchodsko o třicet let později.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika