Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky



Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 235.150 (?)
27.1.2013 9:20

V odrůdových sbírkách se na celém světě v současné době uchovává přes 6000 vyšlechtěných nebo krajových odrůd, podnoží a planých forem slivoní, které lze zařadit nejméně do 20 různých botanických druhů lišících se nejen zeměpisným původem a počtem chromozomů, ale také nároky na klimatické a půdní podmínky.

Pěstujeme slivoně Jan Blažek a Václav Kneifl

Je dobré zkoušet nové šlechtění, ale ne za každou cenu. Navíc existuje nebezpečí zavlečení virových chorob na naše území při pokusných výsadbách. Já pěstuju na zahradě různé odrůdy ovoce z důvodu pestrosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.12.2012 15:38

Nebudu zde chválit ani pana Kaněru ani pana Fidlu. Ti byli již chválení mnohokrát. Pochválím naopak pana Milana Fialu za jeho snahu o hledání nových ovocných plodin. Dapple Dandy pluocot jsem ještě nesehnal, ale jak jsem se od pana Fialy dozvěděl, tak potřebuje opylovače pocházejícího z podobného křížení. Takže ještě počkám. Pan Fiala mě taky rozesmál slovy, že "přece se tady 20 let nebudeme stále bavit o Zelenej ringlotě." Dobrý vtip, pane Fialo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 26.12.2012 17:37

Pane Petr to bolo napisane obrazne.Čo vy na nove sladke slivky z nemecka.HARBELLA

slivky s vynikajúcou príchuťou
RAST:
sila je stredne silný
BLOSSOM:
stredná - neskoré obdobie, self úrodnej, opeľovača: Cacaks Fruchtbare, Hanita, Katinka
ZRELOSŤ:
v polovici septembra, dlhá zber okno
VZHĽAD:
dlhý oválny tvar, ťažký kvet, dužina je žltá-zelená, pevná a šťavnatá, bez kameňa        
CHUŤ:
veľmi dobrá a aromatické s vysokým obsahom cukru
VÝNOSU POĽNOHOSPODÁRSKYCH PLODÍN:
vysoká, čoskoro onsetting, pravidelné
ZVLÁŠTNE POZNÁMKY:
menej náchylné k chorobám, stredne citlivé na ovocie Monilia; veľmi dobré pre pečenie a lahodné dezerty ovocie, dobre-vhodný pre komerčné pestovanie ovociaHARBELLA
slivky s vynikajúcou príchuťou
 

HARBELLA
HARBELLA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 26.12.2012 17:49

HAROMA
Vynikajúci prerezávať, pretože má vynikajúcu sourishness a dobré kamenné uvoľnenie, s pravidelnými vysokými výnosmi.
RAST:
stredne silná, veľmi pekná koruna štruktúra
BLOSSOM:
čoskoro rozkvitne čas, self-hnojenie
ZRELOSŤ:
Septembra, zrenie s domácou slivkou
FARBA:
tmavo modrej až tmavo fialovej farby ovocia
VZHĽAD:
oválne-podlhovasté, strednej ovocie so silnou pruinose
KVALITA:
dužina pevná (na skus) a šťavnaté, hlboko-oranžová
CHUŤ:
dobrý, veľmi aromatická, stredne vysoké sourishness obsah, vysoký obsah cukru (70-85 ° Oechsle)

HAROMA
HAROMA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 26.12.2012 22:14

Jak vidíte, pane Milane, tak se Zelenou ringlotou si vystačíme stále. Co se týče nových odrůd švestek, které tady představujete, tak osobně bych byl raději, aby tak na pár let nikdo s žádnými novinkami nepřišel. Nové stromky u mě mají čím dál tím méně prostoru, ale i přes tyto zhoršené pěstitelské podmínky stejně pokaždé novinkám neodolám. Většina odrůd vypadá na fotkách lákavě, ale jak píše pan rostislavík, tak by bylo lépe zaměřit se na odrůdy s menšími plody, ale koncentrovanější chutí. Škoda, že se víc takových to odrůd mezi novinkami neobjeví. Vámi představované odrůdy vypadají nadějně. Zvlášť pokud budou opravdu velmi aromatické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 18.1.2013 23:24

Pluoty muze opylit jakakoliv japonska svestka, pro Daple Dandy se uvadi Santa Rosa.Take jsem presvedcen, ze myrobalany by to zvladly take.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 20.1.2013 18:59

Myslím že nejen Santa Rosa, ale i jiné myrobalány i japonské slivoně, jak uvádí příspěvatel výše. Akorát bych hodně hlídal zdravotní stav, zrovna tyhle slivoně a jejich hybridi mají dost problém s šarkou a fytoplazmami. Taky bych si zrovna nebyl jistý že Dapple Dandy je skutečně Dapple dandy, jen za 300? já jen že to pojede až z USA, a tam stromky zrovna nestojí pár korun. Ale rád bych se nechal pozitivně překvapit, jejich školky nabízí zajímavé věci. A ještě jedna věc- měl jsem již několik hybridů švestkomeruněk- vyklubaly se z nich často plodové myrobalány nebo japonské slivoně. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 20.1.2013 22:11

Tak Dapple Dandy mam..aspon si to myslim.Kazdopadne podle listu to neni polosvestka ci ryngle.Par japonskych svestek mam a nejvice se listem podoba Angelenu.Angeleno, ale ma uzsi listy.Uvidime co se z tech stromku nakonec vyklube.Nakoupil jsem par novinek loni na jare a vsechno se chytlo... trosku mi kolabuje melitopolski, ale na jare uvidime. Poridil jsem si to jen tak pro zajimavost a vyzkouset neco noveho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.1.2013 13:31

No a jak jinak..ono to s tresni nema nic spolecneho... aspon ne s tou co my zname.

CHERRYCOT

Aprikyra bude zrejmne neco podobneho jako Aprimira... ale snad to bude zajimave.Neni to vzrustny strom..cca 2-3 m, tak ho nekde pichnu do rohu na slunicko a uvidime.Mnel by byt absolutne zimovzdorny..tak aspon neco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 27.1.2013 8:51

Urcite by bylo dobre, kdyby to nekdo vyzkousel. Ale asi to v tuzemsku letos nesezenete a na Slovensku az za rok. Pokud ano, dejte vedet. J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 235.150 (?), 27.1.2013 9:20

V odrůdových sbírkách se na celém světě v současné době uchovává přes 6000 vyšlechtěných nebo krajových odrůd, podnoží a planých forem slivoní, které lze zařadit nejméně do 20 různých botanických druhů lišících se nejen zeměpisným původem a počtem chromozomů, ale také nároky na klimatické a půdní podmínky.

Pěstujeme slivoně Jan Blažek a Václav Kneifl

Je dobré zkoušet nové šlechtění, ale ne za každou cenu. Navíc existuje nebezpečí zavlečení virových chorob na naše území při pokusných výsadbách. Já pěstuju na zahradě různé odrůdy ovoce z důvodu pestrosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika