Příspěvky uživatele - P.Z.

Redukce výhonů, 8.6.2017
Mne Veronika zmrzla komplet tento rok ocka aj podocka, niektore uz mali 15cm. Nasledne obrazila silne zo stareho dreva, skoro vsetky vyhony plodne. No napr. taky Vostorg alebo Pamjati chirurga, nemaju ani jeden plodny vyhon a obrazili dost... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 20.5.2017
Sanca stale je, ostava iba cakat.
Lze zakopat strom?, 25.3.2017
Mal som moznost vidiet na vlastne oci nieco podobne u dospeleho stromu orechu. Pri prerabani pozemku a velkej navazke, strom dalsie roky chatral, nakoniec ho majitel sam vyrezal.
Vrublovat alebo ockovat na M9?, 10.3.2017
Aj jedna aj druha moznost je mozna. Pripadne mozte navrublovat teraz asi 15cm nad zemou aj vyssie. a ked sa vruble neujmu tak v auguste prekockovat. Podpniky mate dost tenke. tak ten rast aj pri perfektnej starostlivost asi nebude silny, odhliadnuc... celý příspěvek >
Roubování hrušní, 20.2.2017
Je to mozne aj sucastne, my to robime dokonca aj pri vrublovani v zime v ruke. Dlzka nie je az taka podstatna, my nechavame 10-15cm. Na medzistepenie pouzivame odrodu Konferencia, s Boscovou zrasta spolahlivo. Pri inych odrodych medzistepenie... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 20.12.2016
Ja mam bohate skusenosti na dule A, tvar palmeta. Musi sa najprv nastepit ale naockovat konferencie ako medzistepenie. stromceky su potom o to drahsie. No bezne sa v ruke stepi na dulu konferencia a na to hned boscova, pri perfektnej starostlivosti... celý příspěvek >
Gala Mitchgla, 12.12.2016 Obsahuje fotku
A co Gala galaxy, poznate niekto? jablka su este cervensie (tmavo cervene) a dozrieva aj najskôr zo vsetkych klonov, vynimku tvori mozno Jugala, ktore ma dozrievat este o tyzden skôr, no prve skusenosti ukazuju ze to bude iba par hodin.
Mokvajúce rezy - čo s tým?, 11.12.2016
Tak ono to moze byt reakcia na nevhodne stanoviste a na kopu dlasich veci, marhule nie su u nas doma.. Inak balzam pri letnom reze na ranky ako su na fotkach by som nepouzival..
Mokvajúce rezy - čo s tým?, 11.12.2016
Celkom bezny jav, nechal by som to tak a neriesil.
Roubování hrušní, 2.12.2016
Ani pri kvante dusiku nebudu semenaciky jabloni a hrusiek o moc hrubsie, vlastne ktore ako, zalezi aj roku a pôdy, dusikom to velmi nejde urychlit lebo najprv su slabe male, to by ich popalilo a potom uz je pomaly aj neskoro. no profici to bezne... celý příspěvek >
České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá, 18.11.2016
Ak pred tym niekde neuschly, tak pocas transportu isto nie, namocte ich potom na dlhsie do vody a zasadte, budu ok. Videl som uz ovela väcsie extremy a stromceky sa ujali.
Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 8.11.2016
Pan Rabek, nehnevajte sa ale o ovocnych stromcekoch asi toho vela neviete. Videli ste niekedy prostokorenny orech v skolke aby nemal preseknuty kolovity koren? Chcem vidiet toho kto ho vykope bez toho aby ho poskodil.... To pisem ako praktik, ktory... celý příspěvek >
Co říkáte na tento barbarsky poškozený ořešák ze školky, 8.11.2016
Korene hodnotim ako celkom ok, videl som aj horsie, Kôlovity koren porastie, preco by nemal? Pri orechoch je asi vhodnejsie kupit stromcek v kontajneri, ja som to tak davnejsie spravil. No cena je vyssia a dostupnost neviem..
Očko, nebo roub, 7.11.2016
Samozrejme ja som mal namysli vrublovanie v ruke, anglickou kopulaciou, chip buddingem, preockuvavame podpniky na ktorych za augustove ocko neujalo, ale iba ked je na to cas, predsa len v maji uz vela kopu inej prace, hliadiac tiez na to ze tie... celý příspěvek >
Očko, nebo roub, 6.11.2016
Ja ako pracovnik v ovocnej skôlke kde rocne vyprodukujeme aj viac ako 100tisic hlavne jablonovych stromcekov, len doplnim ze ci stromcek vznikol ockovanim alebo vrublovanim je uplne jedno, ako uz bolo poznamenane ovela podstatnejsie veci s u... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika