Královna Viktorie, Dabrovická, Jubileum, Kalypso



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?) 
1.3.2013 18:01

Topfive jsem nezkoušel. Chrudimská je dobrá, chuť oproti Opálu švestkovější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 43.70 (?), 1.3.2013 19:17

Hammanovu mám šest roků a chuť se mně zdá přijatelná, jenom ne a né pořádně zaplodit. Nevíte co s tím? Ještě jeden dotaz na zdejší pěstitele - má někdo zkušenosti s Belamirou? Předem děkuji za odpověď. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.3.2013 19:34

Hamanova měla smůlu, že asi po třetí úrodě, jsem poprvé ochutnal Hanitu a ta ji v chuti naprosto převálcovala, takže Hamanova šla pryč. Špatná nebyla, ale její chuť nebyla ničím zajímavá a například jsem si nechal raději docela obyčejný a tuctový Stanley, než Hamanovu. Stanley má prostě určité kouzlo, i když snad chuť Hamanovy byla přece jen poněkud švestkovější. Domácí švestka to ale rozhodně nebyla. Stejný názor měl i místní velkopěstitel. Hamanovu mu nabídli jako náhradu za Domácí švestku, tak přerouboval desítky stromů. Pak toho litoval a Hamanova z jeho velkosadu dávno zmizela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 1.3.2013 19:48

Pane Petře v čem má Stanley to svoji kouzlo.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 1.3.2013 19:51

Moje Hamanová měla taky smůlu. Když poprvé pořádně zarodila v roce 2010,tak celé jaro, léto propršelo, a většina plodů na stromě popraskala a shnila.Takže ani neznám její standard.Ale jelikož měl osmiletý stromek výstavní šárku, a já málo místa na zahradě, tak uvolnila místo Gabrovské.

Mimochodem pane Miloši na tom eshopu, kde mají Dabrovickou, mají také Gabrovskou, a jejích popisy se diametrálně liší.Proto nepředpokládám záměnu, jako v případě npř.skoro znějících švestek Bystrická s Bystrická muškátová(byly tady polemiky že nejsou tatáž, a neznám odpověď),nebo Vaňková s Chrudimskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.235 (?), 1.3.2013 20:22

Dabrowicka (Wegierka Dabrowicka) by mela byt polska odruda, udajne vysoky vynos. Otazkou je, jaka je odolnost vuci sarce. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 1.3.2013 20:57

takze pro tento rok navysuji sadbu svestek o tyto odrudy... Durancie, Hanita... Jojo...Toptaste a Vision... myrobalan...

Toptaste St.Julien...

Toptaste... Krymsk2

Haganta a Jojo Krymsk 2

Tophit... Myrobalan

Carpatin, Haganta,Opal... Wang.

No a uvidime co z toho vzejde... mimo jine jeste budou zasazeny nejake renkloty a plumcoty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 1.3.2013 21:54

Proč Jojo, je to odrůda o ničem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 1.3.2013 21:12

Dabrovická (Śliwa `Węgierka Dąbrowicka) je polská odrůda -  semanáč švestky Domácí. V překladu do češtiny to je Dombrovická. Dle Polské pomologie : citlivost k šarce - malá.

Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 2.3.2013 0:29

Přidám také starší foto Viktorie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika