Královna Viktorie, Dabrovická, Jubileum, Kalypso



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 55.128 (?) 
3.3.2013 20:40

No, když jsem dnes viděl prosvítající růž v květních pupenech meruněk, tak se mi honily hlavou hrůzné meteorologické scénáře z loňského roku smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 3.3.2013 20:56

Tak predpoved se zmenila na 11-13.3 na  -7oC... tak se mi zda, ze ti meteorologove tam asi pijou.Chapu kdyz se spletou o 3-5 stupnu, ale z -20 na -7oC..to uz je moc.Ja tu pomalu ke stromum kopu parovod a ejhle, taka zmena..no aspon k lepsimu.Hned se mi bude lepe spat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 4.3.2013 13:22

Jen pro upřesnění- Dabrowicka je klon švestky Domácí, ne semenáč, polského původu, odolnost šarce minimální (podobně jako naše klony Dolanka, Patřínská atd.) Prodejci to vozí z Polska, kde se množí. jinak ´je to Wengierka Zwykla, klon Dabrowicka. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.3.2013 20:38

A pane rosti&slavíku do čeho teď na jaře půjdete? Bude to Wegierka Dabrowicka, Kalipso, Viktorie?  Rosťa Krulikovský touží mimo jiné po Joju, zřejmě kvůli jeho rezistenci vůči PPV, ale nejsem si jist jestli z této odrůdy dostane nějaké kloudné plody. Hlavně jim chybí cukry. Bez nich jsou plody nedobré. A ve vyšších polohách to bude velmi nejisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.3.2013 21:09

Já jsem teprve nyní zjístil, jak velmi mi na zahradě schází Herman, který by asi někteří ani do bečky nedali, ale to mi nevadí.Fotky pana Vinšálka v tomto směru byly impozantní, a pokud by četl můj přízpěvek, tak bych se ho rád zeptal na jaké podnoži Herman pěstuje.Chtěl bych si v tomto směru udělat trochu přectavu o jeho (Herman) bujnosti.I když pravděpodobně s tím moc neudělám, protože jsem ho už objednal na myrobalánu.

Pak jsem objednal Tipalu, o které se zmíním později, a přinesu překvapivé zprávy.Přibude Opál, který u některých velmi zabodoval co do rannosti i chuti.V podstatě jsou to tuctové odrůdy, které už jsou na trhu nějakou dobu, ale vydatnou osvětou u mě stoupají na atraktívnosti teprve nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 12.3.2013 11:46

Včera se mi dostal do rukou Rukověď zahradkáře vydaný Českým zahradkářským svazem, kde popisují polské odrůdy-Tolar, Promis,Nectavit, Wegierka Dambrowická, a Kalipso-nyní už známe přesný název odrůdy.

Kalipso-Čačanská lepotica x Opál, roste středně silně, je slabší konstrukce koruny, rodí v 3-4 roce po výsadbě, ovoce střední velikosti, Pecka je lehce oddělitelná a zraje v polovině července.Je samosprašná, a tolerantní na šarku.Licenčně chráněná odrůda.

Dambrovická-roste středně silně, dozrává v polovině srpna, na mráz dosti otužilá.Ovoce chutné, pro přímý konzum i zpracování, velikost menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.3.2013 12:24

Jinými slovy Dambrovická bude asi náchylná k šarce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.3.2013 14:38

Díky za informace, pane rosti&slavíku. Půjdete tedy do špendlíku nebo do Tipaly?  A co ta Wegierka Dabrowicka, neprubnete ji? Pokud se nepletu, tak Nectavit, Promise a Tolar zrají ve stejnou dobu, jako Domácí švestka (klony Domácí švestky). Wegierka Dabrowicka má zrát o dost dříve, tak nevím jestli to spojení s D.švestkou je pravdivé. To se pozná až podle chuti, jaká tam je podobnost. O spojení této odrůdy s Domácí švestkou psal myslím david.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 12.3.2013 17:47

Taky bych chtěl vyskoušet ty nové polské klony Bystrické, a možná se k nim později dostanu.V té brožuře, kterou vydal svaz zahradnický se píše u všech třech dobu dozrávání až koncem září.Však Vy je máte, tak později poreferujete jak se jim bude dařit ve vaší kalifornské poloze.Však Dabrowickou kupovat nebudu,neb budu mít sladkou Tipalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 14.3.2013 20:01

pomologický popis odrůdy Dambrowická:

Zeszyty Pomologiczne

autor: Prof. dr hab. Zygmund S. Grzyb

siewka Wegierki Zwyklej= semenáč Švestky Domácí

wraźliwość na szarke: mala  = citlivost k šarce: malá

na fotce je celý popis.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika