Královna Viktorie, Dabrovická, Jubileum, Kalypso



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?)
2.3.2013 0:29

Přidám také starší foto Viktorie.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 1.3.2013 18:01

Topfive jsem nezkoušel. Chrudimská je dobrá, chuť oproti Opálu švestkovější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 1.3.2013 19:17

Hammanovu mám šest roků a chuť se mně zdá přijatelná, jenom ne a né pořádně zaplodit. Nevíte co s tím? Ještě jeden dotaz na zdejší pěstitele - má někdo zkušenosti s Belamirou? Předem děkuji za odpověď. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.3.2013 19:34

Hamanova měla smůlu, že asi po třetí úrodě, jsem poprvé ochutnal Hanitu a ta ji v chuti naprosto převálcovala, takže Hamanova šla pryč. Špatná nebyla, ale její chuť nebyla ničím zajímavá a například jsem si nechal raději docela obyčejný a tuctový Stanley, než Hamanovu. Stanley má prostě určité kouzlo, i když snad chuť Hamanovy byla přece jen poněkud švestkovější. Domácí švestka to ale rozhodně nebyla. Stejný názor měl i místní velkopěstitel. Hamanovu mu nabídli jako náhradu za Domácí švestku, tak přerouboval desítky stromů. Pak toho litoval a Hamanova z jeho velkosadu dávno zmizela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 1.3.2013 19:48

Pane Petře v čem má Stanley to svoji kouzlo.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 1.3.2013 19:51

Moje Hamanová měla taky smůlu. Když poprvé pořádně zarodila v roce 2010,tak celé jaro, léto propršelo, a většina plodů na stromě popraskala a shnila.Takže ani neznám její standard.Ale jelikož měl osmiletý stromek výstavní šárku, a já málo místa na zahradě, tak uvolnila místo Gabrovské.

Mimochodem pane Miloši na tom eshopu, kde mají Dabrovickou, mají také Gabrovskou, a jejích popisy se diametrálně liší.Proto nepředpokládám záměnu, jako v případě npř.skoro znějících švestek Bystrická s Bystrická muškátová(byly tady polemiky že nejsou tatáž, a neznám odpověď),nebo Vaňková s Chrudimskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.235 (?), 1.3.2013 20:22

Dabrowicka (Wegierka Dabrowicka) by mela byt polska odruda, udajne vysoky vynos. Otazkou je, jaka je odolnost vuci sarce. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 1.3.2013 20:57

takze pro tento rok navysuji sadbu svestek o tyto odrudy... Durancie, Hanita... Jojo...Toptaste a Vision... myrobalan...

Toptaste St.Julien...

Toptaste... Krymsk2

Haganta a Jojo Krymsk 2

Tophit... Myrobalan

Carpatin, Haganta,Opal... Wang.

No a uvidime co z toho vzejde... mimo jine jeste budou zasazeny nejake renkloty a plumcoty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 1.3.2013 21:54

Proč Jojo, je to odrůda o ničem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 1.3.2013 21:12

Dabrovická (Śliwa `Węgierka Dąbrowicka) je polská odrůda -  semanáč švestky Domácí. V překladu do češtiny to je Dombrovická. Dle Polské pomologie : citlivost k šarce - malá.

Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 2.3.2013 0:29

Přidám také starší foto Viktorie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika