Jak spálit mokré větve v tomto počasí



host - 192.98 (?)
20.12.2015 16:41

Slibuji, že takovou hromadu dřeva už nasekaného na hromadě spálím po jarním prořezu a dodám snímky co 5 minut aby bylo vidět jak to čistě shoří. Často totiž lidé do toho namíchají listí a trávu a pak se diví že to čoudí. Kotel na štěpku s obsahem vody 40% je realita a ne můj výmysl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 72.149 (?), 20.12.2015 12:38

vezmi si raději suché měké dřevo. Ještě k tomu mokrému dřevu. To je jen zezačátku, pak se dřevo sáláním vysuší a do vlastního ohně přichází již zbavené vody.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.98 (?), 20.12.2015 12:56

Je to přesně tak vodní pára předem odejde než dojde k hoření.

Zatímco u kotle nevhodné konstrukce kondenzát stéka do ohniště, snižuje tepolotu spalování a po své cestě vyluhuje ze stěn všechen "maglajz" a opět jej pošle do ohniště a proto je ho ještě více a proto tolik smrdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.98 (?), 20.12.2015 12:46

Kdo by chtěl pukat smíchy, tak mu doporučuji seznámit se s kotlem na spalování mokré štěpky. A to prosím je podporované jako EKO. "Nebude to také zlé jak to z vonku vypadá".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.12.2015 15:12

No tak nám ten kotel na mokrou štěpku ukažte. A taky způsob, jak podle něj venku spálit syrové haluze.
    Když se dívám na zadavatelův obrázek, vidím jen 2 možnosti:
1. Silné dřevo pořezat na topení, slabé podrtit a zkompostovat (namulčovat, usušit,...)
2. Nechat větve rok na hromadách,  Ty nové vysazené slivoně se tam určitě vejdou. Po roce spálit suché dřevo.
    Jistě, dým z čerstvého dřeva možná není extra toxický. Ale smrdí a obtěžuje. Dosáhnout na otevřeném ohni (při prostorových možnostech zadavatele) takového žáru, aby hořelo bez čmoudu, považuji za prakticky nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.98 (?), 20.12.2015 16:41

Slibuji, že takovou hromadu dřeva už nasekaného na hromadě spálím po jarním prořezu a dodám snímky co 5 minut aby bylo vidět jak to čistě shoří. Často totiž lidé do toho namíchají listí a trávu a pak se diví že to čoudí. Kotel na štěpku s obsahem vody 40% je realita a ne můj výmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.19 (?), 20.12.2015 16:56

Tak mise splněna. Stačilo 6 špalků suchého dubu. Větve akátu hořely zase jako závod. Kouř žádný. přikládám pár fotek. kmeny akátu jsem nepalil. nakrátil jsem je na metrové kusy a půjdou do krbu příští rok.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.19 (?), 20.12.2015 16:57

nechápu, proč mi to kopíruje fotky na do fora naležato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 20.12.2015 17:30

Pokud už jste fotil s foťakem naležato, měl jste neopomenout snímky v PC správně natočit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 21.12.2015 9:54

Zřejmě máte foceno mobilem nebo tabletem s G-senzorem. Pak je u fotky promítané na jiném zařízení s G-senzorem vždy zajištěno otáčení "nohama dolů". Tady není tato funkce podporována, takže se to vloží "nativně" (delší stramou vodorovně). Pokud se Vám nechce fotky "manuálně otáčet" před vložením souboru, všechno s daným zařízením foťte jako s videokamerou = vodorovná strana je delší + objektiv vlevo nebo nahoře (+ ovladače na dotykové obrazovce vpravo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.155 (?), 20.12.2015 17:26

Škoda špalků ty patří do kotle, cestáři, lesáci ekologicky likvidují pneumatiky, mám 4 gumy a zítra na to jdu taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika