Jak spálit mokré větve v tomto počasí



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 35.93 (?) 
21.12.2015 16:16

Teoretik bez praktickych zkusenosti budete spise Vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 228.125 (?), 21.12.2015 16:27

Jasne, likvidoval jsem jen par stovek akatu, nic moc zkusenosti :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 21.12.2015 16:35

A jak? Provadel jste nesmyslne krouzkovani nebo jste si poridil kozy dle "ekologickeho" navodu? Nejucinnejsi je stojici strom navrtat a otvory napustit herbicidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.125 (?), 21.12.2015 16:43

Krouzkovani neni nesmyslne, naopak je to nejefektivnejsi a nejlevnejsi zpusob, pri kterem nehrozi zmlazovano a vznik akatove dzungle. Ne kazdy je ochotny pouzivat chemii a pro ty to je ideal. Pouzival jsem to tam, kde jsem nespechal. Tam, kde jsem spechal, jsem pokacel jiz na konci leta (bavime se tu o likvidaci naletu, ne kaceni vzrostlych stromu) a natrel redenym herbicidem. V pripade nutnosti pak striknul jeste vymladky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 21.12.2015 16:55

Krouzkovani je nesmyslne pro nekoho, kdo nema cas na zbytecne ptakoviny. Nejlevnejsi ani nejefektivnejsi urcite neni, nutno investovat cas a mit motorovou pilu nebo macetu. Co jste pouzival Vy? Tipuji Vas na macetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.12.2015 23:02

zasadni ale je, ze na jare zcela prevazuje korenovy vztlak a pohyb mizy je de facto jednosmerny

Uvědomte si, že při velkém toku mízy na jaře ještě nejsou vyvinuty listy a míza se nemá jak odpařiít. Musela by vytékat z konců větví.
Akáty v mém okolí nerostou, tak jsem je neměl možnost likvidovat. Ale můžu spolehlivě prohlásit, že natření jakéhokoli jiného pařezu čerstvě uříznutého na jaře mělo stoprocentní účinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 22.12.2015 15:31

Pan Vysloužil to docela logicky trefil. Stejně tak jako v lidském těle, jsou i v těle listnatých dřevin cévní svazky, které vedou kapalinu z kořenů do kmene, tak i cévní svazky, které vedou kapalinu opačným směrem. Je to trochu složitější proces (a morfologie) než u vývojově starších jehličnanů. Určitá převaha "vztlaku" je na jaře nutná, aby se doplnil obsah vody, který je v zimě v pletivech nižší. Nemá cenu popisovat tracheje a tracheidy nebo transport parenchymem. Pro nás zahrádkáře postačí vědět, že svazky vedoucí tekutinu ke kořenům jsou obsaženy v lýkové části. Proto je případná aplikace herbicidu účinná právě tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.125 (?), 22.12.2015 22:59

Pane Vyslouzil, na jare je pohyb mizy jednosmerny prave proto, ze korenovy vztlak vyrovnava obsah vody v korenech a nadzemnich pletivech. Po jarnim zavodneni samozrejme zacne fungovat pohyb obemy smery, nicmene i tak muze pri velkem zavodneni pudy korenovy vztlak prevladnout a voda je vylucovana formou kapicek (gutace). Naopak na podzim prevazuje pohyb smer korenovy system, proto je v teto dobe aplikace herbicidu nejucinnejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 22.12.2015 23:25

nepleťte si mízu s vodou. Míza opravdu proudí oběma směry, protože rostlina potřebuje dostat asimiláty dolů do kořenů a naopak vodu + minerály "nahoru". Spolu s asimiláty samozřejmě dopraví ke kořenům i herbicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.125 (?), 22.12.2015 23:40

Ach jo. Muzete mi rici, jake asimilaty muze rostlina do korenu dopravit, kdyz nema jeste zadne listy??? Mluvime o jaru, kdy listy jeste nejsou narasene. Respektive bavime se celou dobu o parezech... co by asi tak parez mel dopravovat do korenoveho systemu?...trochu uvazovani panove.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika