Jak spálit mokré větve v tomto počasí



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 37.31 (?) 
23.12.2015 20:57
Miza se nikam neztraci, ale zavodnuje nadzemni pletiva rostlin a presouva zasobni latky z korenoveho systemu. Po zavodneni rostliny a vyraseni listu enormni jarni mizotok ustava. V zime mizotok neprobiha a aplikace herbicidu ma jen minimalni efekt, obzvlaste u akatu. Jinak v lete je uz samozrejme jedno zda strikat vymladky nebo aplikovat na cerstvy parez. On je rozdil pokud likvidujete jeden akat na zahrade nebo stovky akatu v ramci zakazky a pri nevhodne zvolenem zpusobu likvidace prichazite o tisice kc za nutny opakovany zasah.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 39.19 (?), 23.12.2015 21:55

dívám se, že se to tu rozjelo. z toho co jsem si přečetl jsem pochopil, ze na jaře natřu pařezy o výšce 50 cm naředěným herbicidem. do pozdního léta, budou ulamovat případné výmladky a pak uříznu pařezy o 10 cm a znovu natřu naředěným herbicidem. příští jaro, by už měli být akáty mrtvé a pak trčející pařezy uřežu až u země. Co myslíte, dobrý plán?... Pro info, potřebuji zlikvidovat cca 100 stromů akátu o průměru 5-20cm. chtěl bych je vyhubit během jednoho roku. snad to klapne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.31 (?), 23.12.2015 22:33

Pokud na jare natrete herbicidem parezy akatu, velka az drtiva vetsina vam stejne obrazi. Je to skoda herbicidu a stejne to budete muset delat znovu. Ale pokud vam plytvani herbicidem nevadi, tak to samozrejme udelejte, stromy tim take oslabite.  Pokud budete vylamovat vymladky, tak bude strom vyhanet stale dalsi a dalsi - nevim jak jste na tom s casem a chuti, ale mnohem efektivnejsi je po olisteni vymladku aplikace herbicidu - tim strom oslabite vyrazne vice nez vylamovanim. V srpnu bych pak parizky seriznul, natrel herbicidem a hotovo. Pokud by nahodou jeste nejaky obrazil, tak vymladek nestihne zdrevnatet a v zimne vymrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.19 (?), 23.12.2015 23:02

výmladky mám v plánu odlamovat každých 14 dnů. dvě hrubé rukavice a kmen oholím jedna dvě. hádám, že začnu v dubnu a koncem srpna končím a pařezy řežu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.31 (?), 23.12.2015 23:12

Taky moznost... sice namahavejsi, casove narocnejsi a celkove mene vhodna, ale proc ne :-). Ale chapu - pokud nechcete mit na pozemku pul roku akatove housti, tak neni zbyti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.213 (?), 13.6.2016 11:24
Tak nám utekl nějaký ten čas a píšu průběžné info. Akáty které jsem pořezal na podzim metr nad zemí, jsem v květnu(potom co obrazil) seřízl o 10 cm a natřel Garlonem 1:3 s vodou. po měsíci obrazil znovu. Pár stromů jsem seřízl teď letos v květnu (plně olistěné) a hned natřel Garlonem. Zatím neobráží. Včera jsem seřízl všechny stromky o 10 cm a znovu aplikoval Garlon. Pluss cca 10 stromků jsem sřízl úplně u země a taky aplikoval Garlon. Tak uvidíme, co se bude dít. PS: Všech 25 švestek, které jsem na podzim zasadil se bez problémů chytlo. Některé jsou cca 1 metr od seřízlých akátů a zatím to na ně nemá vliv. Tonda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.145 (?), 20.12.2015 10:35

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Jan Ámos Komenský

Nejdříve by nebylo od věci, ten pozemek trochu zkulturnit. Pokud není dostatečně rovný, tak srovnat aby nic nepřekážlo sečení trávy. Séct se to bude desítky let několikrát ročně. Akáty obrážejí z kořenů, tak si třeba nechat rok na jejich likvidaci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.19 (?), 22.12.2015 21:34

kroužkování mám vyzkoušené asi na 10 stromech. prumer 5-15 cm. kmen pod kroužkem obrazil ve všech případech. je to neúčinné. herbicid nepoužívám vůbec. ale někdy není zbití. uviíme příští rok. schválně pár pařezů okroužkuju a zbytek natřu herbicidem. budu informovat a dávat fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.125 (?), 22.12.2015 23:04

Nu zvolil jste spatnou metodu. Krouzkovani kolem celeho obvodu kmene je urceno pro starsi stromy, ktere jiz maji snizenou schopnost tvoreni vymladku. V pripade vyuziti krouzkovani u naletu je vhodnejsi spise neuplne krouzkovani a postupne oslabovani stromu, ale to uz je opravdu beh na delsi trat. Jinak parezy krouzkovat nema smysl. Kazdopadne nejlepsi metoda pro likvidaci mladsich akatu je porazeni v lete, okamzite natreni parizku herbicidem - vetsinou to staci, pokud se objevi jeste vymladky, tak znovu striknout a to uz je opravdu konecna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.209 (?), 20.12.2015 20:20

Nevěřil bych, že se ještě najdou lidi, kteří budou kvůli pár klackům pálit pneumatiky. To je neuvěřitelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika