Aprimira, Aprikyra, Aprisali



host - 130.82 (?)
30.9.2018 18:31

K Aprimira jsem se tady na webu (nevidím to právě a tak asi jiné vlákno?) kdysi již vyjdřoval a na rozdíl od převážné většiny zdejších negativních hodnocení tak kladně:

že je třeba Apimiru nechat opravdu dozrát, do meruňkovo sladké šťavnatosti, připomíná potom hodně sladký bonbón a kde chybí kyselinky.

V letošních vedrech a kdy ostatní švestkoviny mně komplet postupně popadaly tak Aprimira bohatou násadu podržela stále.

Jenže, jenže a žel jenže! Plody i když na pohled velké, vybarvené a jevící se že již zralé, tak do oné plné mnou popsané zralosti už neodzrály!

Vypadá to že se na pecce jakoby letos připekly a ta dřeň, byť teoreticky poživatelná, byla potom bez chuti a fuj fuj fuj. V tomto stavu potom plody už opadaly.

*** Letos tedy a ve vedrech palec dolů, roky minulé palec nahoru.

Pokud se však letošní vedra budou opakovat tak asi bude průšvih, jen zalévání to nezachrání takže nějaké přistínění? To ale nejde všude a nebude zadarmo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 130.82 (?), 30.9.2018 18:31

K Aprimira jsem se tady na webu (nevidím to právě a tak asi jiné vlákno?) kdysi již vyjdřoval a na rozdíl od převážné většiny zdejších negativních hodnocení tak kladně:

že je třeba Apimiru nechat opravdu dozrát, do meruňkovo sladké šťavnatosti, připomíná potom hodně sladký bonbón a kde chybí kyselinky.

V letošních vedrech a kdy ostatní švestkoviny mně komplet postupně popadaly tak Aprimira bohatou násadu podržela stále.

Jenže, jenže a žel jenže! Plody i když na pohled velké, vybarvené a jevící se že již zralé, tak do oné plné mnou popsané zralosti už neodzrály!

Vypadá to že se na pecce jakoby letos připekly a ta dřeň, byť teoreticky poživatelná, byla potom bez chuti a fuj fuj fuj. V tomto stavu potom plody už opadaly.

*** Letos tedy a ve vedrech palec dolů, roky minulé palec nahoru.

Pokud se však letošní vedra budou opakovat tak asi bude průšvih, jen zalévání to nezachrání takže nějaké přistínění? To ale nejde všude a nebude zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 1.10.2018 15:17
Loni byly Aprimiry docela slušné - pěkný vzhled, šťavnatost, poměrně dobrá chuť. Letos propadák. Plody drobné, dužina suchá, moučná, nesladká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.219 (?), 1.10.2018 20:30
APRIMIRA je TOTÁLNY S(livkový)HI(t)T(isícročia). Vykopať, spáliť, zabudnúť. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 1.10.2018 20:43

A mne je ju stále ľúto vykopať, hoci trpí všetkymi spomenutými nedostatkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika